Нові проекти сільских шкіл та дитсадків розроблені у Мінрегіоні

Мінрегіон розробив декілька варіантів типових проектів сучасних шкіл та дитсадків для сіл. Всі проекти відповідають принципам НОП: Нового Освітнього Простору

3195 21.08.2019 в 08:23Розроблено 4 типових проекти шкіл та дитсадків

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило декілька варіантів типових планувальних рішень сучасних шкіл та дитсадків у сільській місцевості. Всі проекти відповідають засадам Нового Освітнього Простору (НОП), мета якого – створення комфортних умов для якісного навчання дітей в Новій Українській Школі.

Новий Освітній Простір (#НОП) створюється в навчальних закладах України за 4-ма основними принципами:

  • енергоефективність;
  • сучасне обладнання;
  • мотивуючий простір;
  • інклюзія та безбар‘єрність.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на серпневій конференції МОН “Нова українська школа: виклики та перспективи освітньої реформи”.

“За час впровадження Нового Освітнього Простору ми чимало разів стикалися з різними проблемами під час реконструкції або будівництва дитсадків та шкіл на місцях. Тому Мінрегіон для регіонів розробив 7 варіантів типових планувальних рішень сучасних сільських шкіл та дитсадків за принципами Нового Освітнього Простору та новими будівельними нормами (ДБН). Це окремий посібник з інформацією щодо проектування таких закладів, опис об’ємно-планувальних рішень та відповідні план-схеми. Фактично, це технічне завдання на проектування. Тобто, таким чином можна скоротити терміни проектування та підвищити якість проектних рішень”, - написав він на своїй сторінці у Facebook після конференції, опублікувавши у дописі вищезазначені варіанти планувальних рішень.

Відтак, було розроблено по 2 варіанти дитячих садків на 40 та 60 дітей, 2 варіанти навчально-виховного комплексу (НВК) на 175 та 200 дітей і 1 варіант середньої школи І-ІІ ступеню на 270 дітей.

“Ще раз наголошую, все відповідно до 4-х принципів НОП: енергоефективність; сучасне обладнання, мотивуючий простір, безбар‘єрність і інклюзія та згідно з новими ДБН "Заклади освіти" та ДБН "Заклади дошкільної освіти". Найближчим часом надішлемо цей посібник на регіони для користування і створення нової належної інфраструктури в селах та розмістимо на сайті Мінрегіону”, - додав Парцхаладзе.

Раніше ми писали, що шкільні будівлі зроблять енергоефективними і теплими, а також про те, що нові школи в Україні будуть з відкритим навчальним простором.

 
Интересные новости:
19.08.2019
5297
Столичные власти хотят вернуть в собственность города сразу 40 памятников архитектуры, чтобы спасти ...
15.08.2019
3042
Недавние прогнозы экспертов о грядущем обвале цен на железную руду и металлургическую продукцию, а э...
14.08.2019
2939
Кому вигідно заробляти на протестах проти забудовників, яка ціна таких мітингів і заворушень, а голо...
21.09.2020
938
Цього року з’явилася значна кількість законопроєктів, що можуть нести кардинальні зміни для ри...
21.09.2020
1060
Які діють обмеження для будівельної діяльності у різних карантинних зонах...
17.09.2020
5349
Зміни передбачають збільшення прозорості перевірок, цифровізацію взаємодії органів контролю та бізне...