Нові проекти сільских шкіл та дитсадків розроблені у Мінрегіоні

Мінрегіон розробив декілька варіантів типових проектів сучасних шкіл та дитсадків для сіл. Всі проекти відповідають принципам НОП: Нового Освітнього Простору

2769 21.08.2019 в 08:23Розроблено 4 типових проекти шкіл та дитсадків

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило декілька варіантів типових планувальних рішень сучасних шкіл та дитсадків у сільській місцевості. Всі проекти відповідають засадам Нового Освітнього Простору (НОП), мета якого – створення комфортних умов для якісного навчання дітей в Новій Українській Школі.

Новий Освітній Простір (#НОП) створюється в навчальних закладах України за 4-ма основними принципами:

  • енергоефективність;
  • сучасне обладнання;
  • мотивуючий простір;
  • інклюзія та безбар‘єрність.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на серпневій конференції МОН “Нова українська школа: виклики та перспективи освітньої реформи”.

“За час впровадження Нового Освітнього Простору ми чимало разів стикалися з різними проблемами під час реконструкції або будівництва дитсадків та шкіл на місцях. Тому Мінрегіон для регіонів розробив 7 варіантів типових планувальних рішень сучасних сільських шкіл та дитсадків за принципами Нового Освітнього Простору та новими будівельними нормами (ДБН). Це окремий посібник з інформацією щодо проектування таких закладів, опис об’ємно-планувальних рішень та відповідні план-схеми. Фактично, це технічне завдання на проектування. Тобто, таким чином можна скоротити терміни проектування та підвищити якість проектних рішень”, - написав він на своїй сторінці у Facebook після конференції, опублікувавши у дописі вищезазначені варіанти планувальних рішень.

Відтак, було розроблено по 2 варіанти дитячих садків на 40 та 60 дітей, 2 варіанти навчально-виховного комплексу (НВК) на 175 та 200 дітей і 1 варіант середньої школи І-ІІ ступеню на 270 дітей.

“Ще раз наголошую, все відповідно до 4-х принципів НОП: енергоефективність; сучасне обладнання, мотивуючий простір, безбар‘єрність і інклюзія та згідно з новими ДБН "Заклади освіти" та ДБН "Заклади дошкільної освіти". Найближчим часом надішлемо цей посібник на регіони для користування і створення нової належної інфраструктури в селах та розмістимо на сайті Мінрегіону”, - додав Парцхаладзе.

Раніше ми писали, що шкільні будівлі зроблять енергоефективними і теплими, а також про те, що нові школи в Україні будуть з відкритим навчальним простором.

 
Интересные новости:
19.08.2019
5171
Столичные власти хотят вернуть в собственность города сразу 40 памятников архитектуры, чтобы спасти ...
15.08.2019
2881
Недавние прогнозы экспертов о грядущем обвале цен на железную руду и металлургическую продукцию, а э...
14.08.2019
2656
Кому вигідно заробляти на протестах проти забудовників, яка ціна таких мітингів і заворушень, а голо...
12.11.2019
1581
На початку листопада набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів Укр...
10.10.2019
5343
На стройках страны ощущается острый дефицит рабочих рук, не хватает специалистов практически по всем...
09.10.2019
2103
Назначение Александра Ткаченко на должность главы Киевской городской государственной администрации, ...