РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.089 EUR: 43.335
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.089
EUR 40.000 41.000 43.335
USD 42.050 42.550 42.089
EUR 43.150 43.850 43.335
Новость

Павло Качур: Незважаючи на труднощі, ми продовжуємо робити своє «домашнє завдання» для подальшого розвитку

Павло Качур, голова Асоціації виробників цементу України «Укрцемент» розповів, яким був 2024 рік для вітчизняних виробників цементу, на якій роботі наразі зосереджені учасники Асоціації, а також, з якими викликами може зустрітись галузь і як держава може її підтримати
2407
30 декабря 2024 г.

Build Portal: Поділіться, яким був для Асоціації «Укрцемент» і Ваших членів 2024 рік: розкажіть про здобутки і перемоги, з якими стикались труднощами і як їх долали?

Сьогодні ми всі говоримо про стійкість економіки під час війни, про те, що бізнес відповідально сплачує податки та наповнює бюджет країни, що незважаючи на всі виклики повномасштабного вторгнення рф ми змогли зупинитись за крок від прірви у 2022 році та почати відновлювальне зростання (тут відіграла свою роль дуже низька база порівняння після обвалу в 2022 р.) у 2023-2024 рр.

Для виробників цементу України 2024 рік, не зважаючи на всі випробування та складнощі – обстріли, руйнування, дефіцит кадрів та електрики, закінчується з невеликою позитивною динамікою зростання. Виробництво цементу за 11 місяців 2024 року  зросло на 6,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

За 11 місяців 2024 року внутрішній попит лишився на тому ж рівні, що і у 2023 р.

Збереження і навіть зростання обсягів виробництва дозволяють не лише забезпечити фінансову підтримку для оборонних потреб, а й сприяти розвитку інфраструктури на місцевому рівні, що безпосередньо впливає на якість життя громадян.

Незважаючи на труднощі, ми продовжуємо робити своє «домашнє завдання» для подальшого розвитку, а саме:

1) Впровадження Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку» (305 регламент ЄС) – далі ЗУ.

2024 рік для виробників цементу став фінальним етапом підготовки для повноцінного використання нового технічного регламенту щодо будівельної продукції - ЗУ.

Протягом цього року виробники цементу докладали значних зусиль для повноцінного забезпечення вимог нового технічного регламенту, а саме: впровадження нових процедур виробництва та контролю якості, оцінки відповідності своєї продукції, складання декларації показників будівельної продукції, нанесення знаку відповідності технічним регламентам, заміна маркування тощо. 

У 2025 році, цемент на ринку може надаватися лише за умовами ЗУ та випускатися за гармонізованими європейськими стандартами (ДСТУ EN). Для споживача зміниться познака цементів - ПЦ на CEM.  Також, споживач зможе отримати Декларацію показників, якою виробники цементу декларують якість своєї продукції.

2) Декарбонізація цементної галузі.

Тенденції зниження викидів парникових газів і перехід до більш екологічно чистих джерел енергії та сталих практик аби стримати зміну клімату, щороку стають все більш актуальними питаннями.

Одним із головних факторів зниження викидів CO2 є зменшення частки клінкеру в цементі (клінкер-фактор), тому пошук шляхів зростання ефективності композиційних портландцементів з високою ранньою міцністю є надзвичайно актуальним. Впродовж 2022-2023р.р. підприємства цементної галузі постачали на ринок 16 типів цементів. Стандарт EN 197-1 дозволяє до 32 типів цементів. Найбільш популярні типи цементів, які випускали всі виробники, цементи зі шлаком: ПЦ ІІ/А-Ш 400, ПЦ ІІ/А-Ш 500.

Також позитивною тенденцією для зниження викидів СО2 при випалі клінкеру та скорочення витрат на енергоносії є використання альтернативних видів палива з твердих побутових відходів (АП). Середній показник лише для ЄС використання АП становить уже 53%. А відсоток біомаси у АП - 38%.

Оскільки, українська цементна галузь не може собі дозволити дуже складну та дорогу технологію уловлювання, транспортування та зберігання вуглецю, ми можемо стати прикладом простих методів зниження викидів СО2, використовуючи біомасу при випалі клінкеру.

Саме застосування методики згідно Директив 2003/87/ЄС та 96/61/ЄС, дозволить досягти кліматичних цілей щодо екологічної та енергетичної ефективності на цементному виробництві, бути конкурентоспроможними з виробниками ЄС та впроваджувати екологічні технології, та матеріали при відбудові нашої країни.

 

Build Portal: З якими викликами може зустрітись бізнес у 2025 році і що може зробити держава, аби допомогти будівничим?

Війна виснажує і в економічному, і в психологічному, і в ресурсному планах. Але виснажуються всі сторони, ворог теж, а ось запас міцності у цьому процесі – ключовий елемент. Берегти свої ресурси, саме такою має стати наша стратегія на наступний рік.

2025 рік буде непростим для будівельного сектору через такі фактори:

  • Дефіцит кваліфікованих кадрів, спричинений еміграцією та мобілізацією.
  • Залежність від енергоресурсів: хоча багато підприємств уже почали впроваджувати альтернативні джерела енергії, це потребує часу та додаткових інвестицій.
  • Тиск регуляторних змін: адаптація до нових стандартів та екологічних вимог, зокрема пов'язаних із викидами СО₂.

Реальним проривом для нас може бути період, коли ми увійдемо у процедури Європейського Союзу та отримаємо кошти на інвестиційні проєкти. До цього потрібно бути готовими.

Як людський капітал, який здатний реалізовувати програми відбудови, так і фінансові можливості не будуть у такій кількості, як ми собі думаємо. Тому це також буде стримуючим фактором до зростання обсягів будівництва. І важливо, щоб при будівництві використовували саме вітчизняні будматеріали, які залишать додану вартість в економіці держави. А також дозволять отримати заробітну плату та покращити добробут українських сімей.

Що може зробити держава?

  • Впровадження субсидій, податкових пільг та інших стимулів для підприємств, які інвестують у модернізацію виробництва та зменшення викидів парникових газів. Зокрема, важливими є заходи зі зниження вмісту клінкеру в цементі та збільшення обсягів використання альтернативних видів палива із вмістом біомаси замість викопного палива.
  • Ініціатива Українського уряду щодо  перемовин з Європейською комісією стосовно застосування декларативного методу CBAM для українських виробників на період воєнного стану та кілька років на період відбудови.
  • Сприяти розвитку внутрішнього ринку, забезпечуючи прозорі умови для роботи бізнесу.
  • Продовжити підтримку інфраструктурних проектів.

І найголовніша задача - зробити так, щоб відбудова стала поштовхом до росту країни. Це має бути нашою спільною метою. Опиратися на вітчизняного виробника, чесні процедури закупівель та тендерів. Тобто, реалізувати чесний процес відбудови і максимально залучити до нього вітчизняне виробництво, щоб економіка України отримала найбільший можливий ефект від процесу відбудови.

  

Build Portal: Які поради Ви можете дати учасникам будівельного ринку для успішного ведення бізнесу у непростий для країни час?

Інвестиції у людей, підготовка кадрів, професійне навчання та розвиток працівників стають основою успішного бізнесу. Впровадження сучасних технологій, автоматизація, використання цифрових платформ для управління проектами. Фокусування на сталому розвитку, екологічності виробництва та відповідності міжнародним стандартам створюють конкурентну перевагу.

Головне — вірити в потенціал України та працювати на результат, навіть у складних умовах.

 


ЧИТАЙТЕ ІНШІ СТАТТІ ЦИКЛУ
«ДУМКИ ПЕРШИХ: Як будівельному бізнесу працювати у 2025 році»:

 

Олена Шуляк, народний депутат, голова профільного комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

Саме комплексний підхід до відновлення – це те, чого потребуватиме країна у 2025 році


Лев Парцхаладзе, президент Конфедерації будівельників України

Ми провели більше 200 різних заходів, спрямованих на відбудову України


Петро Шилюк, Герой України, президент Будівельної палати України

Саме сучасне індустріальне, енергозберігаюче, доступне житло дозволить країні швидше відновитися, забезпечити людей квартирами


Олександр Новицький, голова Державної інспекції архітектури та містобудування України

Сервіс орієнтованість, відкритість, нульова толерантність до корупції – наша константа, не залежно від умов роботи та викликів


Олексій Кулагін, керуючий власник девелоперської компанії "Омокс"

Головною подією року стало завершення розробки концепції інноваційного проєкту, який відкриває новий етап у діяльності компанії


Анна Лаєвська, комерційна директорка «Інтергал-Буд»

Ми здали в експлуатацію найбільшу кількість квартир в Україні - це довіра наших клієнтів навіть у найскладніші часи

 


Андрій Озейчук, директор Rauta

2024 рік для Rauta став продуктивним у розвитку компанії, створенні нових рішень та покращенні взаємодії з партнерами


Юрій Обух, директор Рууккі Україна

Рууккі Україна 1997–2024: незмінний курс на досягнення попри все

 


Олег Ходаківський, генеральний директор SWEETONDALE

Основною подією року що минув для нашої компанії став повний ренеймінг та оптимізація асортименту своїх продуктів


Ольга Ворона, директор ТОВ «Пенетрон Україна»

2024 став роком вибудови в усіх нас нових звичок, нових паттернів виживання

 


Віктор Кондратюк, директор "Екотехнік Україна"

Протягом поточного року компанією ТОВ «Екотехнік Україна» було побудовано 87 промислових та 126 домашніх сонячних електростанцій загальною потужністю 16,7 МВт


Юрій Шевага, Директор БІГ-СІТІ

Ми розширили штат, створили новий відділ та активно підвищували кваліфікацію працівників у напрямку систем поверхневого водовідведення для доріг, мостів, аеропортів і портів


Олексій Дніпров, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури

КНУБА залишається лідером серед освітніх закладів у сфері будівництва та архітектури


Віталій Грусевич, голова правління The Wall-Ukraine

У 2024 році спільнота The WALL Ukraine орієнтувалася на рекомендації та вимоги міжнародних економічних організацій


Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності

На кінець 2024 року Фонд енергоефективності адмініструє понад 1800 проєктів за трьома стратегічно важливими для нашої держави напрямками


Микола Марчук, голова правління Держмолодьжитла

За більш ніж 30 років за всіма програмами Фонду житлом забезпечені близько 42,6 тисяч родин

 


Анна Гонтаренко, ТВО виконавчого директора Асоціації Український Центр Сталевого Будівництва (УЦСБ)

Поточна робота УЦСБ спрямована на запити з боку інвесторів щодо зменшення витрат на будівництво об’єктів комерційної нерухомості


Костянтин Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів

Для членів Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів та наших колег з інших спеціалізованих асоціацій й об’єднань 2024 рік був набагато важчим за 2023 рік


 

30 декабря 2024 г.
2468
Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності розповів про реалізацію нових і діючих програм Фонду...
30 декабря 2024 г.
1819
Микола Марчук, голова правління Держмолодьжитла підвів підсумки роботи Фонду у 2024 році та роз...
30 декабря 2024 г.
2109
Олександр Новицький, Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України підвів підсумк...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
27 декабря 2024 г.
4359
Головні новини, аналітика, анонси та огляди будівельного ринку за 21-27 грудня 2024...
27 декабря 2024 г.
3973
Драйвером росту будівництва за цей період стала нежитлова нерухомість, збільшивши показник на 2...
26 декабря 2024 г.
4857
Вже майже три роки в Україні триває повномасштабна війна – фінансові збитки та людські втрати ...
28 декабря 2024 г.
692
Виды теплого пола, основные правила и распространенные ошибки монтажа...
26 декабря 2024 г.
14469
Пол Таллет, британський фотограф, досліджує японський бруталізм, яким особливо знаменита Окінава...
25 декабря 2024 г.
1634
Дізнайтесь, чому важливо узаконити самобуд і якими є етапи легалізації будови...
20 декабря 2024 г.
1692
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2431
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
10 декабря 2024 г.
1603
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2795
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
492
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!