Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.972 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.605 |
USD | 41.850 | 42.350 | 41.972 |
EUR | 43.340 | 44.039 | 43.605 |
За нашими оцінками у 2024 році обсяг ринку металоконструкцій залишиться на рівні 2023 року і в абсолютних показниках складе близько 80 тис. т.
Цьогоріч близько 20% учасників Асоціації показали падіння обсягів виробництва, що в двічі менше ніж у 2023 році, коли цей показник сягав 40%.
Поточна робота УЦСБ спрямована на запити з боку інвесторів щодо зменшення витрат на будівництво об’єктів комерційної нерухомості шляхом ефективного застосування сталевих конструкцій. Наші експерти активно залучені в процес імплементації європейських будівельних норм в Україні, адже для реалізації задач післявоєнного відновлення буде потрібна сучасна нормативна база та наявність підтримуючих стандартів для застосування Єврокодів.
У 2024 році УЦСБ став організатором 6 профільних конференцій по актуальним темам для будівельної галузі: ЛСТК, застосування сталі, вогнезахист, BIM, болтові з’єднання, захисні споруди.
11 рік поспіль ми проводимо студентський архітектурний конкурс Steel Freedom, у якому цього року прийняли участь 407 студентів з 15 вишів країни.
Однією з основних задач на 2025 рік ми бачимо запровадження технічного регулювання. Виробники та постачальники будівельної продукції будуть декларувати та підтверджувати відповідність вимогам регламентних технічних специфікацій для постачання продукції на ринок. Сьома основна вимога Регламенту №305/2011 – це раціональне використання природних ресурсів. Прикладом цього може бути використання конструкцій, утилізація або повторне застосування яких передбачає гарантоване повернення інвестору частини коштів, витрачених при будівництві, наприклад, у випадку металевих каркасів. Задачі післявоєнної відбудови ставлять перед нами багато питань, щодо принципів відновлення, від обстеження та демонтажу пошкоджених об’єктів і переробки відходів, до проєктування нових будівель з урахуванням стійкості, надійності, безпеки експлуатації та подальшої утилізації.
Фахівці будівельного ринку очікують підтримки держави при перегляді антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну прокату з корозійностійким покриттям, що дасть змогу захистити українського виробника, зберегти робочі місця та збільшити податкові надходження. Сьогодні значна присутність демпінгового імпорту з Китаю на українському ринку позбавляє вітчизняних виробників можливості встановити економічно обґрунтовані ціни та повноцінно завантажувати виробничі потужності, внаслідок чого останні зазнають збитків та не можуть інвестувати в розвиток виробничих потужностей.
Ще одним кроком підтримки будівельної галузі може стати активне залучення держави як замовника з відновлення інфраструктурних об’єктів.
Наразі все вказує на те, що 2025 рік буде складним для галузі металобудівництва. При цьому ми бачимо і великий потенціал для розвитку завдяки перевагам сталевих конструкції, які відкривають широкі можливості для їх застосування – від споруд для захисту критичної інфраструктури та об’єктів цивільного захисту до швидкого відновлення та підсилення будівель.
ЧИТАЙТЕ ІНШІ СТАТТІ ЦИКЛУ
«ДУМКИ ПЕРШИХ: Як будівельному бізнесу працювати у 2025 році»:
Олена Шуляк, народний депутат, голова профільного комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
Саме комплексний підхід до відновлення – це те, чого потребуватиме країна у 2025 році
Лев Парцхаладзе, президент Конфедерації будівельників України
Ми провели більше 200 різних заходів, спрямованих на відбудову України
Петро Шилюк, Герой України, президент Будівельної палати України
Олександр Новицький, голова Державної інспекції архітектури та містобудування України
Олексій Кулагін, керуючий власник девелоперської компанії "Омокс"
Анна Лаєвська, комерційна директорка «Інтергал-Буд»
Андрій Озейчук, директор Rauta
Юрій Обух, директор Рууккі Україна
Рууккі Україна 1997–2024: незмінний курс на досягнення попри все
Олег Ходаківський, генеральний директор SWEETONDALE
Ольга Ворона, директор ТОВ «Пенетрон Україна»
2024 став роком вибудови в усіх нас нових звичок, нових паттернів виживання
Віктор Кондратюк, директор "Екотехнік Україна"
Юрій Шевага, Директор БІГ-СІТІ
Олексій Дніпров, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури
КНУБА залишається лідером серед освітніх закладів у сфері будівництва та архітектури
Віталій Грусевич, голова правління The Wall-Ukraine
Павло Качур, голова Асоціації виробників цементу України «Укрцемент»
Незважаючи на труднощі, ми продовжуємо робити своє «домашнє завдання» для подальшого розвитку
Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності
Микола Марчук, голова правління Держмолодьжитла
За більш ніж 30 років за всіма програмами Фонду житлом забезпечені близько 42,6 тисяч родин
Костянтин Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.