РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 39.670 EUR: 42.520
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 39.670
EUR 40.000 41.000 42.520
USD 39.450 39.830 39.670
EUR 42.280 42.850 42.520
Ми допрацьовуємо BuildPortal. Зовсім скоро він стане ще кращим!

Як зміняться міста під впливом COVID-19

Пандемії руйнують те, що ми найбільше цінуємо в містах — щільність соціальних зв’язків
2902 03.04.2020 в 23:23


Стійкі міста

Експерт з питань стійкості міста Майкл Берковіц ділиться думками про те, що міста можуть стати більш соціально та економічно стійкими після закінчення коронавірусної кризи.

Берковіц співпрацював з різними органами місцевого самоврядування по всьому світу, що займались усуненням наслідків після ураганів, посухи, землетрусів, терактів, масових розстрілів, спалахів хвороб та інших соціальних потрясінь.

«Головне — подумати про зв’язок, — каже Берковіц. — Яким чином одна конкретна інтервенція може досягти успіху у зміцненні міста у багатьох різних районах?»


Що таке стійкість міст та як її досягти?

Стійкість міста відображає його потенціал виживання та здатність відтворюватися в умовах будь-якого соціального лиха. Складових такого потенціалу багато. Зокрема, сюди входять:

  • розвинена інфраструктура, яка сприяє мобільності та стійкому транспортуванню
  • згуртованість громади, де сусіди приглядають один за одним
  • всебічно розвинута економіка з потужною базою та різноманіттям робочих місць для середнього класу
  • структуроване управління з кількома зацікавленими сторонами, що разом приймають рішення, враховуючи інтереси багатьох.

Все це допомагає громадам подолати будь-яку наступну кризу.

У статті Майкла Кінемана для New York Times говориться про те, що пандемія є антиміським явищем, тому що вона руйнує найбільш цінне в містах: щільність соціальних зв’язків.

На думку Берковіца, наразі ми потребуємо дуже конкретних речей: моніторингу сфери охорони здоров’я та збільшення тестувань. Зараз дуже важлива здатність впроваджувати інновації, виробляти методи терапії  (вакцини та противірусні засоби) та дотримуватися рекомендацій із захисту.

Инфраструктура на вес жизни. Коронавирус показал - городам нужна микромобильнось

Згодом людство розірве ланцюг передачі інфекції, після чого почне підраховувати збитки. І вже тоді зможе оцінити переваги більш стійких міст. Адже зараз ще зарано робити висновки.

«Хоча декілька тижнів перебування вдома й відчувається як вічність, але зараз ми все ще знаходимось на верхівці айсберга. Ми побачимо, які громади будуть більш-менш стійкими впродовж наступних місяців та років».

Найкращим рішенням для вирішення екологічної кризи Берковіц називає інвестиції у розвиток швидкісної залізниці. Це також стимулювало б авіагалузь до зменшення вуглецевого сліду.

Щодо громадського сектору, то через відсутність подібного досвіду надзвичайних ситуацій із громадським здоров’ям, між людьми, що переживають подібні речі, може виникати дивовижний зв’язок. Соціолог Енріко Курантеллі виявив, що в катастрофах і одразу після них з’являється «дух громади». В таких ситуаціях, гуртуючись, люди схільні більше допомагати один одному. І це відчуття, яке ми переживемо разом, є дуже важливим.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
  

Джерело: hmarochos
 
 
Интересные новости:
03.04.2020
2341
Что происходит на стройплощадках, как застройщики реагируют на снижение спроса, все ли выстоят и нас...
02.04.2020
3194
Експерт розповіла, як інвестиції в будівництво можуть стати шансом на порятунок економіки в умовах к...
10.08.2020
1565
Проектирование, строительство и производство строительных материалов играют жизненно важную роль в в...