При будівництві нових ліній метро дбатимуть про комфорт містян

З 1 вересня при будівництві нових ліній і станцій метро електродепо мають розташовуватися лише в промислових зонах міста – нова норма ДБН
769 25.06.2019 в 07:50


Будівництво метро

Згідно з новими державними будівельними нормами «Метрополітени. Основні положення» при будівництві нових ліній і станцій метро їх електродепо та інші виробничі приміщення мають розміщуватися лише у промислово-виробничих зонах міста. ДБН вступають в дію з 1 вересня цього року і є обов’язковими до виконання.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Сьогодні чинними будівельними нормами щодо метрополітенів розташування електродепо та інших виробничих будівель при будівництві нових ліній та станцій ніяк не обмежене. Як наслідок – зачасту ці виробничі зони розміщуються у різних районах міста, що робить незручності для жителів, які проживають поряд, – шум, вібрація, вплив електромагнітних полів, погіршення екології. Тому у нових ДБН було чітко визначено, що електродепо та інші виробничі будівлі метрополітенів мають розташовуватися лише в промислових зонах міст. А планування нових гілок і станцій має обов’язково відповідати актуальній містобудівній документації – генпланам та детальним планам територій», – сказав він.

Парцхаладзе розповів, що сьогодні на 1 лінію метро в середньому приходиться 1-2 електродепо в залежності від довжини цієї лінії. Якщо, наприклад, вона складає до 20 км, то необхідно передбачати 1 електродепо. Якщо більше 20 км або знаходиться на перетині водойм – 2 електродепо, якщо більше 40 км – 3 електродепо.

Окрім цього, слід дотримуватися визначеної відстані від крайніх паркових колій електродепо та колій службово-з’єднувальних гілок до житлової забудови – не менше 100 м.

Норма стосується нового будівництва ліній і станцій метро.

Нові ДБН розроблені ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» на заміну чинних наразі ДБН з 2010 року. Нові норми опубліковані і вступають в дію з 1 вересня 2019 року.

Джерело: minregion
Интересные новости:
25.06.2019
810
На нових українських зупинках можуть з’явитися громадські вбиральні – проект змін у ДБН...
24.06.2019
1301
Мінрегіон оновлює застарілі норми в проектуванні кінотеатрів...
21.06.2019
906
Максимальна відстань між новими станціями метро збільшена до 3 км - норма вступає в дію з вересня...
19.07.2019
354
В Україні змінять застарілі норми щодо металевих грат в судах...
18.07.2019
598
Мінрегіон перегляне застарілі будівельні норми забезпеченості лікарняних палат туалетами та душовими...
18.07.2019
1148
Міста повинні змінювати генеральні плани та вводити “блакитні лінії” для обмеження висот...