В Україні будуть реконструювати "хрущовки", висотою понад 5 поверхів

В Україні планують запровадити можливість реконструкції застарілого житла без прив’язки до поверховості будинків
2883 11.06.2019 в 08:45
Реконструкція багатоквартирних будинків

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило новий законопроект “Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду”. Згідно з ним, пропонується впровадити можливість реконструкції застарілого житла без прив'язки до поверховості будинків, а не лише до 5 поверхів, як це визначено зараз.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні відповідно до чинного закону про реконструкцію застарілий житловий фонд – це будинки лише до 5 поверхів, які за своїм технічним станом не відповідають нормативам щодо безпеки і комфорту проживання. Граничний строк їх експлуатації збіг, а конструкції зносилися не менше ніж 60%. Проте насправді в Україні є житло й іншої поверховості, яке також потребує реконструкції. Тому ми розширили перелік об’єктів, які можуть реконструюватися і в новому законопроекті прописали, що реконструкції підлягають будинки різної поверховості та інші об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури, технічний стан яких вже не відповідає нормативному», - написав він.

Парцхаладзе відмітив, що сьогодні в Україні близько 1 млрд кв. м житлового фонду, майже 70-80% з якого – застаріле житло. За оцінками експертів, близько 75 млн кв.м житла в Україні є аварійним і непридатним для проживання. Тому запровадження ефективного механізму реновації застарілого житла в Україні на практиці є вкрай актуальним.

Довідково:

Новий законопроект був розроблений Мінрегіоном спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст “Діпромісто” імені Ю. Білоконя. Він має на меті вирішити максимальну кількість проблемних питань, щоб нарешті розпочати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці. Зокрема:

- враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише 5-поверхівок;

- визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад;

- розширює перелік можливих джерел фінансування проектів;

- визначає алгоритм прийняття рішення щодо реконструкції або знесення;

- удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла;

- передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та інші питання.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що під реконструкцію підпадають багатоквартині будинки навіть без повної згоди на це усіх мешканців

Интересные новости:
11.06.2019
1082
Якість будівництва нових асфальтобетонних доріг буде підвищуватися - нові будівельні норми вступають...
10.06.2019
883
Таким чином хочуть мінімізувати травми, якщо людина впаде на конструкцію...
10.06.2019
713
Шумова розмітка значно зменшує кількість ДТП...
16.09.2019
494
Вже майже рік в Україні діє нова норма ДБН, якою скасовано обов’язкове проектування сміттєпров...
13.09.2019
486
Згідно з ДБН про дороги загального призначення, що набули чинності з вересня, на нових ділянках трас...
12.09.2019
762
Чи потрібні сучасні стаціонарні кафе або магазини у кожному новому парку - Мінрегіон розглядає пропо...