Висотки в Україні проектуватимуть ще надійнішими

В Україні пропонують підвищити надійність проектування висотних будівель
1473 10.04.2019 в 07:52Надійність висоток

У проекті нових державних будівельних норм щодо проектування висотних будинків пропонується встановити вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування каркасів висотних будівель.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Стійкість, надійність та безпека висотних будівель залежить від жорсткості конструкцій. Сьогодні у чинних нормах щодо проектування висотних будівель вимоги щодо жорсткості несучих конструкцій сформульовані лише для залізобетонних каркасів. Проте сучасні технології та рішення дозволяють використовувати у висотному будівництві і інші матеріали, зокрема, сталь та сталезалізобетон. Тому у проекті нового ДБН ми пропонуємо прописати відповідні вимоги і для цих конструкцій. Це дозволить збільшити несучу спроможність таких висотних будівель як мінімум на 20% і, звичайно, настільки ж, підвищить надійність та безпеку таких будівель”, - написав він.

Парцхаладзе підкреслив, що сталеві каркаси мають низку переваг перед бетонними та залізобетонними конструкціями. “По-перше, це можливість розробляти різні планувальні та архітектурні рішення, у 2 рази швидший монтаж, ніж у випадку із залізобетоном, і можливість проводити будівництво у будь-який сезон, що теж важливо”, - додав заступник міністра.

Згідно з проектом нового ДБН, вибір конкретної конструктивної системи висотного будинку зі сталевим каркасом має визначатися на основі техніко-економічних розрахунків. Перевагу слід віддавати рамним та рамно-в'язевим системам несучого сталевого каркасу. Товщина стін ядер жорсткості, а також несучих простінків, діафрагм жорсткості може прийматися змінною по висоті. Гнучкість сталевих колон слід приймати згідно з ДБН В.2.6-198:2014 “Сталеві конструкції. Норми проектування”.

Також при розрахунку залізобетонних, металевих та сталезалізобетонних несучих елементів висотних будинків (колон, пілонів, стін, простінків, діафрагм та ядер жорсткості) потрібно обов’язково враховувати одночасну дію вертикальних і горизонтальних сейсмічних навантажень згідно з ДБН В.1.1-12:2014 “Будівництво в сейсмічних районах”.

Новий ДБН В.2.2-24:20ХХ "Висотні будинки і комплекси" розробляється ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва".

Интересные новости:
09.04.2019
742
Тепер нові та реконструйовані спортивні заклади повинні обов’язково мати безбар’єрний до...
08.04.2019
772
Влаштування тактильної плитки при проектуванні громадського простору в Україні стало обов’язко...
05.04.2019
760
Вже з липня на нових парковках обов’язково проектуватимуть мінімум 5% машиномісць з електрозар...
23.08.2019
449
Мінрегіон змінив вимоги щодо акустики в концертних залах і театрах. Нові будівельні норми вже опублі...
22.08.2019
510
Мінрегіон оновлює державні будівельні норми щодо медичних закладів і запрошує обговорити питання, чи...
21.08.2019
469
В Україні оновлено державні будівельні норми щодо проектування готелів. Зокрема, у нових змінах знач...