РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.948 EUR: 44.146
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.948
EUR 40.000 41.000 44.146
USD 41.850 42.350 41.948
EUR 43.730 44.431 44.146
Новость

Світлана Берзіна: Зелена відбудова - шлях до більш ефективної економіки, інтегрування у ЄС відповідно до цілей Європейського Зеленого курсу

Світлана Берзіна, президент ВГО "Жива планета" розповіла про впровадження енергоефективних і чистих технологій, цифровізації, застосування екологічної будівельної продукції та дотримання вимог екологічних стандартів, і те, як це сприятиме відбудові якісно нових будівель і споруд
15029
23 августа 2024 г.

Build Portal: Що означає поняття «зелена відбудова» і чому саме вона?

В умовах сьогодення це задоволення потреб українців у новому житлі, інфраструктурі та виробництві на засадах сталого розвитку.

Для цього інвестиційна політика та залучення фінансування для відновлення повинні бути першочергово спрямованими на запровадження послідовної та наскрізної політики, яка відповідає принципам Європейського Зеленого курсу.

Це передбачає впровадження більш енергоефективних і чистих технологій, цифровізації, застосування екологічної будівельної продукції та дотримання вимог відповідних екологічних стандартів. Саме стандартизований підхід за чітко визначеними критеріями і показниками дозволить визначити зелений об’єкт від звичайного. Такій підхід є визнаним у всьому світі і передбачає застосування системи рейтингового оцінювання.

Як встановити критерії для оцінювання поліпшених показників енергоефективності та екологічних характеристик будівель і споруд визначає міжнародний стандарт ISO 21929-1:2011 Sustainability in building construction — Sustainability indicators — Part 1: Framework for the development of indicators and a core set of indicators for buildings (Сталість у будівництві. Індикатори сталості. Частина 1. Структура для розробки індикаторів і основного набору індикаторів для будівель).

Керуючись цим стандартом робоча група яка була створена національним технічним комітетом стандартизації ТК 82 «Охорона довкілля» в партнерстві з КНУБА розробила першу редакцію першого стандарту який після прийняття запровадить національну систему рейтингового оцінювання громадських будівель разом із системою винагороди лідерів за рівнем енергоефективності та енергозбереження. Варто зазначити що у складі робочої групи розробників прийняли участь 42 експерта з яких 10 докторів і 10 кандидатів наук.

 

Build Portal: Чому має бути національна версія стандарту зеленого будівництва ані вже знайомі і визнані LEEAD, BREAM, DGMB?

Положення проєкту стандарту враховують принципи Нового Європейського Баухаусу, а також положення міжнародних стандартів зеленого і сталого будівництва: BREEAM (BREEAM International New Construction Technical Manual), DGNB, Nordic Swan Ecolabel´s Requirements Nordic Ecolabelling (Nordic Swan) of Small houses, apartment buildings and buildings for schools and pre-schools Version 3.5, LEED (LEED v.5 rating system building for Operations + Maintenance: Existing Buildings).

Але Україні потрібна національна версія яка адаптована до нашого законодавства, державних будівельних норм, умов війни та готовності ринку, наявності відповідної сертифікації та методу оцінювання вартості об’єкту.

Послідовно ми будемо наближатись до більшого рівня гармонізації до вимог системами які є світовими лідерами, але вони мають свою історію еволюції якої понад 40 років. Ми маємо швидко рухатись вперед, але реалістично оцінюючі стартову позицію.

До того ж більшість країн світу і зокрема Європи поєднують застосування стандартів і сертифікації за стандартами LEEAD, BREAM, DGMB з національними системами які фокусуються на національних пріоритетах і особливостях (збереження культурної спадщини, розвиток інфраструктурних об’єктів, циркулярності тощо).

 

Build Portal: Які вимоги стандарту і яка можлива підтримка впровадження?

Проєкт стандарту розроблено на основі результатів аналізування життєвого циклу об’єктів, що побудовані відповідно до вимог стандартів енергоефективного, зеленого і сталого будівництва. Він містить вимоги та критерії оцінювання управління будівельним виробництвом (розділ 5), інфраструктури та екологічної сталості території (розділ 6), архітектурно-планувальних рішень (розділ 7), забезпечення комфортних умов та безпеки внутрішнього середовища (розділ 8), управління відходами (розділ 9), раціонального водокористування та управління стічними водами (розділ 10), енергетичної ефективності (розділ 11), сталості будівництва (розділ 12), безпеки життєдіяльності (розділ 13) та будівельних виробів, матеріалів і конструкцій для оздоблення (розділ 14), а також метод рейтингового оцінювання та підтвердження відповідності.

Особлива увага приділяється таким аспектам:

  • енергоефективності;
  • збалансованому управлінню ресурсами;
  • зменшенню і запобіганню впливу на довкілля;
  • ефективному управлінню відходами та збільшенню можливостей повторного використання та переробки матеріалів;
  • перевагам застосування більш екологічно кращих матеріалів;
  • поліпшенню показників комфорту і якості життя користувачів;
  • зменшенню впливу на довкілля та сприяння поліпшення стану місцевого середовища.

Базовий набір критеріїв та метод оцінювання відповідності встановленим показникам забезпечить сукупне оцінювання енергоефективності, поліпшених екологічних характеристик і сталості громадських будівель на етапах проєктування та будівництва.

Розроблення стандарту та підтримка його впровадження здійснюється за підтримкою проєкту "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).

Підтримка впровадження передбачає розроблення методичних рекомендацій, навчання і консультації замовників та проектувальників, а також реалізацію пілотних проєктів по супроводу проєктування відбудови громадських будинків зруйнованих в наслідок агресії рф з сертифікацією їх на відповідність прийнятому першому стандарту зеленого будівництва.

Build Pportal: Як держава може підтримати будівельний бізнес на шляху зеленої трансформації у військовий час?

Перш за все це Перемога. Крім того, це доступність проектів міжнародної технічної підтримки саме для зеленої трансформації та відновлення, а також прозорі і чесні тендера з застосуванням екологічних вимог.

 

Build Pportal: Які технології, продукти, послуги Вашої оранізації будуть корисні у відбудові України?

З метою підтримки енергоефективності в будівництві команда проєкту методичних посібників з основ проектування енергоефективних шкіл та дитячих садочків з поліпшеними екологічними характеристиками у поєднанні з навчальною програмою.

З початку війни ми не припинили, а розширили свою діяльність в напрямку підтримки відбудови України за принципом «Відбудувати краще, ніж було».

Протягом 2023 року було проведено 15 регіональних та міжрегіональних навчальних семінарів щодо застосування рекомендацій викладених у посібниках. Відеозаписи всіх навчальних заходів знаходяться у відкритому доступі на нашому YouTube-каналі.

У 2024 році також були оновлені методичні посібники з основ проектування енергоефективних шкіл та дитячих садочків з поліпшеними екологічними характеристиками. Другі редакції враховують зміни законодавства які відбулися у період 2021-2023 років, зокрема нового Закону України «Про енергетичну ефективність», деяких ДБН і національних стандартів у сфері управління відходами руйнації, термомодернізації, вимог до укриття тощо.

На сьогодні понад 300 джерел інформації – від селищних рад до Урядового порталу посилаються на ці видання які розміщенні у відкритому доступі для замовників, архітекторів та проектувальників.

Розроблені проекти повторного використання енергоефективних будівель закладів загальної середньої освіти та дитячих садочків з поліпшеними екологічними характеристиками – вони успішно пройшли експертну оцінку, завантажені до ЄДССБ і доступні для громад та інших замовників будівництва.

Ми продовжуємо розвивати систему стандартів екологічного маркування, зокрема і для будівельної продукції, тримаючи руку на пульсі усіх змін в законодавстві та інновацій у сфері найкращих доступних технологій та методів управлінь. Сертифікація на відповідність цим стандартам надає доступ на європейській і світовий ринки зеленої продукції та у проекти зеленого будівництва.

Добровільна екологічна сертифікація громадських будівель забезпечить їх більшу привабливість, конкурентоспроможність у поєднанні з енергетичною ефективністю, раціональним використанням водних ресурсів, зменшенням обсягів утворених відходів та впливу на довкілля на етапах їх проєктування та будівництва.


 
ЧИТАЙТЕ ІНШІ СТАТТІ ЦИКЛУ
«Велика перекличка до Дня будівельника»:

 

 Лев Парцхаладзе, президент КонфедераціЇ будівельників України

У період відбудови Україна зіткнеться з потребою в десятикратному збільшенні обсягів будівництва


Олександр Новицький, Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України

Наші ініціативи мають на меті мінімізацію корупційних ризиків, цифровізацію, та зручні доступні послуги для бізнесу


Анна Лаєвська, комерційна директорка «Інтергал-Буд»

За час повномасштабного вторгнення ми добудували близько 400 тис. квадратних метрів нерухомості


Олексій Кулагін, керуючий власник девелоперської компанії "Омокс"

Ми продуктивні в часи випробувань і здатні швидко адаптуватися до нових викликів і умов


Андрій Озейчук, директор Rauta

При відновленні пошкоджених будівель замість старих стін можна використовувати сендвіч-панелі або вентильовані фасади


Юрій Обух, директор «Рууккі Україна»

Інвестиції в безпеку та майбутнє України


Олег Ходаківський, генеральний директор SWEETONDALE

Команда експертів та технологів SWEETONDALE провела дослідження та удосконалила продукти та системи


Анжеліка Удалова, директор ТОВ "ЗАВОД ХАРКІВСЬКІ БУДМАТЕРІАЛИ"

Наше завдання – забезпечити сталу роботу будівельного ринку в розрізі стінових будівельних матеріалів


Олександр Капилов, Комерційний директор ТОВ Пенетрон Україна

Наразі ми працюємо із проектами комплексно, починаючи від гідроізоляції фундаментів і закінчуючи поліруванням підлог або захистом газових зон біогазових установок


Віктор Кондратюк, директор "Екотехнік Україна"

Ми активно працюємо, відбудовуємо енергосистему та намагаємось зробити підприємства України автономними та енергонезалежними


Олена Грабельнікова, CEO бізнес-премії «Вибір року»

Відбудова України потребує сильних гравців ринку, які серйозно ставляться до репутації


Олексій Дніпров, ректор КНУБА

Київський національний університет будівництва і архітектури займається відновленням кадрового потенціалу


Віталій Грусевич, Голова правління The Wall-Ukraine

The Wall оптимістично оцінює інвестиційний ринок України у 2024 році


Павло Качур, голова Асоціації виробників цементу України «Укрцемент»

На кожен долар доданої вартості, створений у цементній промисловості, генеруються 3-4 долари в загальній економіці


Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності

Підвищувати енергоефективність та екологічність кожного житлового будинку, дбати про власну енергонезалежність стало життєвою необхідністю


Микола Марчук, Голова правління Держмолодьжитла

Продовжуємо працювати для забезпечення українських родин постійним житлом


Анна Гонтаренко, ТВО виконавчого директора Асоціації Український Центр Сталевого Будівництва (УЦСБ)

У 2024 році гравці ринку сталевого будівництва очікують продовження зростання обсягу споживання металоконструкцій


Костянтин Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів

Подолання кризи робочих рук у галузі виробництва будматеріалів

09 августа 2024 г.
10615
Олена Грабельнікова, CEO бізнес-премії «Вибір року» в Україні розповіла про важливість д...
13 августа 2024 г.
17583
Олексій Кулагін, керуючий власник девелоперської компанії "Омокс" розповів, як змінилась робота комп...
09 сентября 2024 г.
96362
Представники влади та компанії - лідери будівельної галузі вітають будівничих із професійним святом!...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
24 января 2025 г.
3840
У період, коли оновлювали реєстри, "єОселя" не  могла приймати заявки, адже при подачі в "...
15 января 2025 г.
6123
Аналітики українського маркетплейсу нерухомості, проаналізували ціни на квадратний метр жи...
15 января 2025 г.
3442
Регламент (ЄС) 2024/3110 замінить чинний Регламент (ЄС) № 305/2011. Основні зміни спрямовані на гарм...
Вчера
4916
Архітектори створили дизайн, який зберігає архітектурну цілісність будівлі, спроєктованої Тао Г...
27 января 2025 г.
6385
В бункері вартістю 300 мільйонів доларів зможуть розміститися 625 найбагатших людей світу...
23 января 2025 г.
4250
Будинок закрито від вулиці бетонними стінами без вікон. Навколишня забудова настільки щільна, що вік...
Вчера
1384
6 березня 2025 року у Києві відбудеться знакова подія для економіки та бізнесу України — Украї...
20 декабря 2024 г.
2047
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2507
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2968
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
544
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!