Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.253 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.563 |
USD | 41.150 | 41.649 | 41.253 |
EUR | 43.370 | 44.039 | 43.563 |
За масштабами викликів і трансформацій 2020 рік для ринку нерухомості, зокрема й українського, можна порівняти із цілою епохою.
За цей період змінилася структура попиту, посилився природний відбір і підвищилося видове різноманіття новобудов, повідомляє Олександр, співзасновник і керуючий партнер девелоперської компанії.
Запит на підвищений функціонал ЖК
2021-й, навіть з огляду на всі виклики й невідомі змінні, я певен, пройде під знаком переформатування девелоперського продукту.
Час усвідомити, що ми продаємо не квадратні метри й навіть не комфортне середовище - це теж майже пройдений етап. 2021 року цінність житлового проєкту вимірюватиметься насамперед форматом життя, який він несе.
Річ у тім, що будь-який, навіть найконцептуальніший, але точковий проєкт - це спроба вписати, а часом всунути будинок у наявну тканину міста, середовище, яке багато в чому себе вичерпало та вимагає якісної трансформації.
Саме тому в тренді будуть ЖК, які створюють сучасний житловий простір, побудований з огляду на попит на багатофункціональну інфраструктуру залежно від потреб цільової аудиторії комплексу, дружні й відповідні людині архітектуру та дизайн, підвищений рівень комфорту й безпеки.
Із загальної кількості новобудов комфорт і бізнес-класу, які мають бути введені в експлуатацію у 2021-22+ роках, лише третина відповідає запиту покупців.
Наступного року, гадаю, їхня кількість може зрости в 1,5-2 рази за умови більш-менш стабільної економічної ситуації в країні.
Характерними рисами підвищеного функціонала можна назвати якісну локацію (зручне місце розташування, близькість основних транспортних артерій) і багатопрофільну інфраструктуру.
Усвідомлений підхід до інфраструктури
Є два можливі сценарії розвитку якісної інфраструктури в ЖК: запозичуваний спосіб і творчий.
У першому випадку забудовник фактично підлаштовується під те, що вже є в найближчому середовищі і в кращому разі лише доповнює комерційними площами на перших поверхах. У другому - вивчає потреби попиту, досліджує район і створює інфраструктуру із цільовим призначенням.
У такому разі в людини вивільняється ресурс часу - за статистикою, до 20 додаткових годин на тиждень і 80 на місяць, які можна витрачати на спілкування із сім'єю, відпочинок, розвиток, а не на дорогу та затори.
Водночас важливо правильно поєднувати функціональне наповнення в комплексі, відштовхуючись від формату новобудови.
Благоустрій, ландшафтний дизайн, зонування громадського простору на зони пікової активності жителів і місця для тихого відпочинку - важливі складники сталого успіху будь-якого житлового проєкту.
Буває, звісно, що на невеликій дворовій території заявлено власний парк, а за фактом йдеться лише про нормативне озеленення.
Це питання до забудовника, який хоче видати бажане за дійсне. Тішить те, що зараз покупці дуже критичні й роблять усвідомлений вибір на користь функціоналу та якості.
Безпека життя
Комплексна охорона життя та майна, а також підвищення рівня комфорту проживання в ЖК завдяки технологічним рішенням поступово переходять із розряду додаткових послуг до обов'язкових вимог.
До того ж це стосується й житла класу комфорт+, а не тільки бізнес-класу.
Системи безпеки сучасних ЖК уже не обмежуються закритими дворами - у них застосовуються системи контролю доступу на територію, до будівлі, паркінгу.
Потрапляють резиденти до комплексу зазвичай за спеціальними електронними перепустками, 24/7 працює професійна внутрішня служба охорони, по периметру, у зонах публічних просторів і лобі обов'язковим є відеоспостереження.
Наступний рівень, до якого ринок прийде в найближчі кілька років, - біометрія, коли власники квартир зможуть потрапити до будинку за відбитком пальця, відіслати QR-код доступу для гостей або кур'єра.
Система розпізнавання облич і номерів автомобілів і «розумні камери» - також важливий аспект у забезпеченні додаткового рівня безпеки.
Однак одними технологіями і штучним інтелектом не обійтися, тому важливою є ще й кількість рубежів охорони.
Розумна інженерія та технологічні рішення
Для покупця житла 2021 року важливим аспектом під час вибору новобудови також стане оцінювання використання забудовником матеріалів і технологій, які підвищують рівень комфорту й безпеки.
Йдеться про системи «розумного будинку», датчики різного роду (антизатоплення, протипожежної безпеки), системи очищення повітря, якість та екологічність будівельних матеріалів.
Питання енергоефективності також на порядку денному. Саме тому, де це є можливим, вдаємося до варіанту індивідуального опалення, також приділяємо особливу увагу технологіям оброблення фасаду.
Усе це призводить до підвищення комфорту проживання, зменшення споживання ресурсів і заощадження на комунальних платежах.
Сучасні вентильовані фасади з функціями теплоізоляції, що зберігають тепло, енергоефективні склопакети з ефектом сонцезахисту й захисту від ультрафіолету, якісний матеріал для утеплення зовнішніх стін дають змогу забудовнику створити правильний мікроклімат у будинку будь-якої пори року.
Квартирографія та зонування простору тяжітимуть до ергономіки
Вимоги покупців житла на первинному ринку до планувальних рішень в умовах пандемії стрімко змінюються. Зараз, наприклад, сформований стійкий попит на квартири з лоджіями, балконами, терасами.
Зріс інтерес і до комор завдяки бажанню раціоналізувати простір квартири: перетворити балкон на додаткову зону - робочу, обідню або лаунж-простір.
До речі, в умовах зростання інтересу до заміської нерухомості потенційно у виграші ті проєкти, які можуть запропонувати об'єднання квартир як на поверсі, так і між поверхами, і власні подвір'я й тераси.
Клієнт може об'єднати два вподобані планування й отримати аналог пентхауса в малоповерховому будинку, де в кожній квартирі є тераса, мінімальна площа якої 5 кв. м, а максимальна - 30 кв. м. А особиста прибудинкова територія квартир на першому поверсі - від 25 кв. м до 102 кв. м.
Також і далі зростатиме увага до планувань з ізольованими кімнатами та великими кухнями-студіями від 18 кв. м.
Економічна криза, спровокована пандемією, впливатиме на переваги щодо метражу: купівельна спроможність є невисокою, тому платоспроможний попит буде зосереджений на пропозиції з мінімальним бюджетом і максимально високою функціональністю площ. Діапазон ліквідних метражів буде від 40 до 85 кв. м.
Підбиваємо підсумки. 2021 рік на ринку житлової нерухомості визначатимуть функціональність і зручність планувань, увага до інженерії, зокрема запит на якість води й повітря, а також формати життя, які пропонуватиме житловий комплекс.
Як банки забирають житло всупереч мораторію і що робити, якщо вас виселяють з квартири
Интересно о строительстве: ранее мы писали о преимуществах работы с сертифицированным производителем ворот, навесов, заборов
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.