Татьяна Антонюк: 2021 год был легче для игроков рынка коммерческой недвижимости (укр.)

Главный редактор Commercial Property Татьяна Антонюк рассказала о работе рынка коммерческой недвижимости в условиях пандемии и о планах на 2022 год
21446 21.01.2022 в 06:23Кінець року традиційно відводиться для підбиття підсумків. Різні сектори нерухомості України завершують цей період із доволі позитивними показниками й оптимістичним настроєм. Продовження пандемії було прогнозованим, тож у 2021 ринок жив в умовах карантину з періодичними посиленнями обмежень. Це відповідним чином впливало на комерційні сегменти нерухомості, більшою мірою – на торговельний і готельний. Однак обмеження були не такими тривалими та суворими, як у 2020. Тож рік, що минає, був легшим для гравців ринку комерційної нерухомості, зрозумілішим і стабільнішим. У дечому цей період перевищив їхні плани (хоча тут варто зазначити, що оператори були доволі обережними в попередніх прогнозах та очікуваннях на 2021), а в деякі місяці вони фіксували такі ж показники, як у допандемічному 2019.

Загалом позитивних результатів вдалось досягти завдяки декільком чинникам. Передусім і орендодавці, й орендарі, й споживачі потрохи адаптувалися до нових реалій, бізнеси налагодили процеси в умовах сьогодення та вже мають відпрацьовані тактики роботи, яких не було торік. По-друге, «пом’якшити» карантинні обмеження дали змогу заходи щодо стримування пандемії та старт і розгортання масової вакцинації від COVID-19 в Україні та світі. До переліку сприятливих чинників 2021 року гравці ринку комерційної нерухомості додають пожвавлення ділової активності. Плюсом стало відновлення проведення масових заходів. А для готельного сектора позитивним було зростання кількості туристів з-за кордону.

Для Commercial Property 2021 рік видався насиченим. Ми не знизили темпи, ба більше – збільшили обсяги. Цього року крім випуску журналу ми підготували щорічний каталог «Гід по ринку нерухомості України». Наша освітня платформа CP SCHOOL разом із бізнес-школою «Міжнародний інститут бізнесу» провела декілька навчальних заходів. Це, зокрема, перший набір інтенсиву «Створення ефективного офісного простору» та два набори інтенсиву «Малоповерхове заміське будівництво: інвестиції, девелопмент, маркетинг». Окрім того, ми випустили четвертий набір курсу «Девелопмент нерухомості», а скоро буде й п’ятий.

У 2021 році видавництво CP PUBLISHING випустило у світ три книги: PRODUCT DESIGN in Ukraine про предметний дизайн в Україні, INTERIOR DESIGN in Ukraine-2 про сучасні інтер’єри житлових приміщень та ILLUSTRATION in Ukraine, у якій представлені досягнення сучасних вітчизняних ілюстраторів.

На цьому ми не зупиняємось і вже маємо подальші плани. Наразі триває реєстрація на шостий набір курсу «Девелопмент нерухомості», ведеться підготовка нової книги, стартувала робота над «Гідом по ринку нерухомості України 2022». Наступного року ми плануємо провести конкурс Національної премії в галузі нерухомості CP AWARDS, у межах якої визначимо найкращі об’єкти, проєкти та компанії вітчизняного ринку.

Сподіваюсь, що позитивний тренд, який задав 2021 рік, триватиме, а 2022 дасть усім нам ще більше приводів для оптимізму! 


ЧИТАЙТЕ ДРУГИЕ СТАТЬИ ЦИКЛА 
"АНАЛИТИКА И ПРОГНОЗЫ от первых лиц строительного комплекса Украины":Алексей Чернышов, Министр развития общин и территорий Украины:

В течение года нам удалось внедрить фундаментальные изменения и вывести реформу градостроительства на финишную прямую (укр.)Семен Кривонос, Глава Государственной инспекции архитектуры и градостроительства Украины:

Получить разрешительные документы стало просто, удобно и без коррупции (укр.)


Лев Парцхаладзе, президент Конфедерации строителей Украины:

В строительной сфере произошло много позитивных изменений


Петр Шилюк, президент Строительной палаты Украины, Герой Украины:

Общие объемы строительных работ растут медленнее, чем хотелось (укр.)Игорь Кушнир, глава правления - президент ХК «Киевгорстрой»

Рынок недвижимости давно не видел настолько резкого подъема


Анна Лаевская, коммерческий директор "Интергал-Буд":

2021 год продемонстрировал, что представители власти могут и готовы прислушиваться к мнению стейкхолдеров рынка


Алексей Кулагин, управляющий собственник девелоперской компании «ОМОКС»:

Мы создали полный комплекс объектов новой инженерной инфраструктуры, способный обеспечить город с 300-тысячным населением 
Екатерина Никитина, основатель Build Portal, президент Best Media Group:

Объемы жилищного строительства выросли, и это могло бы быть обнадёживающей новостьюПетр Куликов, ректор Киевского национального университета строительства и архитектуры:

Мы все больше ориентируемся на потребности наших партнеров из реального сектора экономики (укр.)Ольга Соловей, Управляющий партнер URE Club, издательница Propertytimes. com.ua и 3m2. ua:

Мы видим, как появляются уникальные новые проекты, изменяющие город к лучшему (укр.)
Игорь Парубский, владелец и руководитель медиа группы «Дом и интерьер»:

Мы повышаем ставки, повышаем критерии оценки (укр.)Павел Качур, председатель Ассоциации "Укрцемент":

Украина способна обеспечить себя цементом в полном объеме и высокого европейского качества (укр.)


Сергей Комнатный, глава правления Государственного фонда содействия молодежному жилищному строительству

Очередной год нашего труда – каким он был? Каким станет год следующий? (укр.)


 
Интересные новости:
10.01.2022
33682
Лев Парцхаладзе, президент Конфедерации строителей Украины рассказал о ключевых трендах строительной...
14.01.2022
27161
Анна Лаевская, коммерческий директор "Интергал-Буд" подвела итоги 2021 года и рассказала о планах&nb...
30.12.2021
37443
Семен Кривонос, Глава Государственной инспекции архитектуры и градостроительства Украины рассказал о...
21.01.2022
21094
Владелец и руководитель медиа группы «Дом и интерьер», Игорь Парубский рассказал об итог...
30.12.2021
2279
Петро Степанович Шилюк, Президент Будівельної палати України, Герой України привітав професійну спіл...
31.12.2021
106214
Инсайды о реальной ситуации в строительной отрасли Украины, итоги 2021 года и прогнозы от первых лиц...