РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.962 EUR: 50.503
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.500 44.100 43.962
EUR 50.100 51.100 50.503
USD 43.730 44.230 43.962
EUR 50.440 51.010 50.503
Новость

Верховний Суд підтвердив чинність наказу про строки експлуатації вантажних вагонів

Прийняття наказу МІУ №647 оскаржувалося з огляду на потенційний дефіцит рухомого складу, а відтак і зменшення обсягів перевезень

1800
27 февраля 2026 г.

Наказ №647 про строки експлуатації вантажних вагонів залишається чинним 

Верховний Суд України 25 лютого 2026 року виніс постанову за касаційною скаргою Міністерства розвитку громад та територій України, задовільнивши її та залишивши чинним наказ №647 Міністерства інфраструктури України від 30.11.21 "Про затвердження Порядку проведення комплексу діагностичних, ремонтних та реєстраційних операцій, спрямованих на продовження терміну експлуатації вантажних вагонів".

Даний наказ передбачає поступове зменшення протягом 10 років граничного терміну експлуатації вантажних вагонів. Згідно з наказом, для напіввагонів термін експлуатації мав зменшуватися з 44 років у 2022 році до 22 років у 2031 році; для зерновозів - з 45 років у 2022 році до 30 років у 2031 році. Натомість, на момент прийняття документу передбачалася програма масштабного оновлення вагонного парку, що в 2021 році оцінювалася у понад 120 млрд грн. Причому, більшу частину інвестицій мали забезпечити учасники ринку.

Бізнес виступав з пропозицією скасування Наказу МІУ від 30 листопада 2021 року №647. Зазначалося, що списання значної кількості вагонів може створити дефіцит вагонів в Україні, що призведе до зриву відвантаження сировини та готової продукції.

"Норма граничного строку експлуатації вантажних вагонів, що закладена в наказі №647 Міністерства інфраструктури України ще у 2021 році, не лише суперечить європейській практиці, а й загрожує знищити тисячі одиниць технічно справного рухомого складу. У післявоєнний період це матиме катастрофічні наслідки для відбудови країни, економіки, промисловості та системи логістики", - зокрема, зазначали у Федерації роботодавців транспорту України.

Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" звернулося із позовом щодо скасування наказу. Рішенням від 25.02.26 Верховний Суд відмовив у задоволенні позивних вимог у повному обсязі.

Раніше повідомлялося, що Україна наразі залишається єдиною державою в Європі, яка жорстко регламентує вік вантажного вагона, не враховуючи його фактичний технічний стан.

Згідно з дослідженням Єврокомісії TUV Rheinland InterTraffic, середній вік вантажних вагонів у Франції та Німеччині перевищує 40 років, а експлуатація окремих одиниць триває 60-70 років. У Німеччині, за оцінками Федерального міністерства транспорту та цифрової інфраструктури (BMVI), технічно допустимий строк служби вагона складає 40-50 років, однак фактичне виведення з експлуатації залежить від технічної придатності, а не "віку".

Європейське залізничне агентство (ERA) наголошує, що після дозволу на експлуатацію вагон повинен відповідати Технічним специфікаціям для інтероперабельності (TSI), і лише через кожні п’ять років проходить переатестацію. Тобто це - технічний, а не календарний контроль.

 Фінансові вигоди для забудовника: як керамоблок підвищує прибутковість проєктів 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
cfts
Фото:
Фото иллюстративное, Build Portal
Рубрика:
Читайте все статьи рубрик
ТРАНСПОРТ И ПЕРЕВОЗКИ
Проблемы с перевозками, Укрзализниця
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
15 декабря 2025 г.
1624
Заплановане підвищення тарифів Укрзалізниці на 20% може призвести до падіння вантажоперевезень, оскі...
06 ноября 2025 г.
1702
«Укрзалізниця» за дев’ять місяців 2025 року отримала збиток майже 7,2 млрд грн. Че...
05 ноября 2025 г.
1995
Уряд України планує надати Укрзалізниці фінансову допомогу в обсязі 13 млрд грн у 2025 році та до 16...
16 марта 2026 г.
7041
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
17 марта 2026 г.
1737
18-20 березня у МВЦ відбудеться виставка InterBuildExpo 2026...
12 марта 2026 г.
3487
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
17 марта 2026 г.
2137
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
17 марта 2026 г.
1737
18-20 березня у МВЦ відбудеться виставка InterBuildExpo 2026...
26 февраля 2026 г.
1544
Онлайн-захід присвячено економіці та практиці використання КЕРАТЕРМ у висотках. Обговорять строки ре...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: BUSINESS DAY та засідання Ради директорів КБУ (ЗАХІД ВЖЕ ВІДБУВСЯ)
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з міжнародними партнерами для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України.
Киев
18
марта
при регистрации