В українських судах будуть окремі шляхи евакуації для суддів, свідків та відвідувачів

Евакуація з приміщень судів може стати безпечнішою
488 10.07.2019 в 07:43
Евакуація з приміщень суду

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування судів. Відтак наразі розглядається можливість проектувати у будівлях судів окремі шляхи евакуації з кожного відокремленого приміщення для кожної категорії відвідувачів і працівників: суддів, підсудних, свідків, інших відвідувачів.

За підрахунками експертів, це дозволить на 50% підвищити безпеку всіх учасників судового процесу у разі виникнення пожежі або іншої надзвичайної ситуації.

«Безпека – це пріоритет №1. Це стосується і таких важливих об’єктів як суди. Щоб не спричиняти додаткові ризики безпеки для людей під час судових засідань, до нас надійшла така пропозиція — при проектуванні будівель сучасних судів передбачати окремі шляхи евакуації для суддів, підсудних, свідків, звичайних відвідувачів. І навіть можливі вертолітні майданчики. Наразі аналізуємо міжнародний досвід, як це працює для можливого подальшого впровадження в Україні», – сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Крім цього, було запропоновано проводити зонування приміщень судів за категоріями відвідувачів/працівників, зокрема, розмежовувати потоки людей і проектувати окремі ліфти і сходові клітини для кожної з категорій: суддів, підсудних, свідків, інших відвідувачів. Це дозволить ще мінімум на 30% підвищити безпеку кожного з них.

Джерело: minregion
Интересные новости:
09.07.2019
3765
З будівельних норм прибирають радянські стандарти...
08.07.2019
508
Зупинки громадського транспорту стануть зручнішими – Мінрегіон пропонує проектувати на них суч...
05.07.2019
505
Мінрегіон посилив безпеку проживання у готелях – зміни вступають в дію з жовтня...
16.07.2019
514
Мінрегіон хоче повністю осучаснити норми будівництва та реконструкції усіх лікарень в Україні...
15.07.2019
548
Косі переходи зменшують кількість ДТП, кажуть в Мінрегіоні...
12.07.2019
370
Українські суди хочуть пристосувати до потреб відвідувачів з дітьми — планують облаштовувати b...