Іпотека після виборів: лише 3% покупців стають власниками житла

Експерт розповів чого чекати покупцям житла, до чого готуватися забудовникам
1711 18.06.2019 в 08:12За допомогою іпотечних кредитів лише 3% покупців стають власниками житла


За допомогою іпотечних кредитів лише 3% покупців на первинному ринку Києва та області стають власниками житла.

Про це на прес-конференції «Іпотека після виборів: чого чекати покупцям житла, до чого готуватися забудовникам» повідомила Ольга Соловей, співзасновник «Українського клубу нерухомості» (URE Club).

Проте, за її словами, наразі вже понад 20% забудовників регіону мають спільні програми із комерційними банками із надання іпотечних кредитів.

«У порівнянні з 2018 роком, кількість забудовників, що впровадили такі програми, збільшилася щонайменше на 5% і продовжує зростати», - сказала експерт. 

Ольга Соловей зазначила, що до кінця 2019 року кількість забудовників у Київському регіоні, що надаватимуть можливість придбати квартиру за допомогою спільних з комерційними банками іпотечних програм, може скласти понад 30%.

Експерт звернула увагу на те, що останні 2-3 роки найбільш популярними у покупців є програми із розтермінування. За її даними кількість покупок житла за допомогою цього механізму у 2018 році перевершила 60%, а в 2019 році цілком імовірно зросте до 65%.

«Кількість покупців, що користуються програмами на виплат, суттєво зросла. Однак важливим кроком до залученні покупців стане надання йому альтернативних і більш вигідних механізмів для придбання квартири», - підкреслила експерт.

На її думку, одним з найбільш ефективних механізмом залучення покупців на ринок якраз можуть стати спільні між забудовниками і комерційними банками іпотечні програми.

«За такими програмами покупцеві доведеться сплатити в середньому на 3-5% менше коштів. Окрім цього, покупець ще й отримає додаткове підтвердження надійності того чи іншого об’єкта будівництва, а також самого забудовника. Адже, перед тим, як впровадити іпотечну програму, банки дуже ретельно перевіряють «портфель» реалізованих проектів та оцінюють спроможність забудовника вчасно завершити будівництво», - підсумувала Ольга Соловей.

Проте, на її погляд, пропозицій від забудовників і комерційних банків явно недостатньо для повноцінного поновлення іпотеки.

«Ринок потребує працюючих і масштабних державних програм. Тим більше, що 3 державних банка входять у 10-ку найбільших банків країни та мають всі можливості для участі в реалізації державних іпотечних програм», - підсумувала експертЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ НОВИН ПРО ІПОТЕКУ:

Іпотека після виборів: частка кредитних угод склала менше 1,5%

Експерт розповів, з чим зв'язана мізерна частка кредитних угод на первинному ринку нерухомості


Торік українці отримали понад 750 квартир від Держмолодьжитла

У 2018 році Держмолодьжитло забезпечило житлом 751 родинуІпотечний портфель України може перевищити 700 мільярдів гривень

Співвідношення іпотеки та ВВП в Україні балансує в межах 5-6 відсотківДжерело: ureclub
Интересные новости:
18.06.2019
1209
Експерт розповів, з чим зв'язана мізерна частка кредитних угод на первинному ринку нерухомості...
18.06.2019
1190
Укравтодор оголосив тендер на будівництво об'їзної дороги Рівного...
21.07.2011
406
Багатоповерхівку збудують неподалік парку на Володимира Великого...