Іпотека після виборів: лише 3% покупців стають власниками житла

Експерт розповів чого чекати покупцям житла, до чого готуватися забудовникам
2512 18.06.2019 в 08:12За допомогою іпотечних кредитів лише 3% покупців стають власниками житла


За допомогою іпотечних кредитів лише 3% покупців на первинному ринку Києва та області стають власниками житла.

Про це на прес-конференції «Іпотека після виборів: чого чекати покупцям житла, до чого готуватися забудовникам» повідомила Ольга Соловей, співзасновник «Українського клубу нерухомості» (URE Club).

Проте, за її словами, наразі вже понад 20% забудовників регіону мають спільні програми із комерційними банками із надання іпотечних кредитів.

«У порівнянні з 2018 роком, кількість забудовників, що впровадили такі програми, збільшилася щонайменше на 5% і продовжує зростати», - сказала експерт. 

Ольга Соловей зазначила, що до кінця 2019 року кількість забудовників у Київському регіоні, що надаватимуть можливість придбати квартиру за допомогою спільних з комерційними банками іпотечних програм, може скласти понад 30%.

Експерт звернула увагу на те, що останні 2-3 роки найбільш популярними у покупців є програми із розтермінування. За її даними кількість покупок житла за допомогою цього механізму у 2018 році перевершила 60%, а в 2019 році цілком імовірно зросте до 65%.

«Кількість покупців, що користуються програмами на виплат, суттєво зросла. Однак важливим кроком до залученні покупців стане надання йому альтернативних і більш вигідних механізмів для придбання квартири», - підкреслила експерт.

На її думку, одним з найбільш ефективних механізмом залучення покупців на ринок якраз можуть стати спільні між забудовниками і комерційними банками іпотечні програми.

«За такими програмами покупцеві доведеться сплатити в середньому на 3-5% менше коштів. Окрім цього, покупець ще й отримає додаткове підтвердження надійності того чи іншого об’єкта будівництва, а також самого забудовника. Адже, перед тим, як впровадити іпотечну програму, банки дуже ретельно перевіряють «портфель» реалізованих проектів та оцінюють спроможність забудовника вчасно завершити будівництво», - підсумувала Ольга Соловей.

Проте, на її погляд, пропозицій від забудовників і комерційних банків явно недостатньо для повноцінного поновлення іпотеки.

«Ринок потребує працюючих і масштабних державних програм. Тим більше, що 3 державних банка входять у 10-ку найбільших банків країни та мають всі можливості для участі в реалізації державних іпотечних програм», - підсумувала експертЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ НОВИН ПРО ІПОТЕКУ:

Іпотека після виборів: частка кредитних угод склала менше 1,5%

Експерт розповів, з чим зв'язана мізерна частка кредитних угод на первинному ринку нерухомості


Торік українці отримали понад 750 квартир від Держмолодьжитла

У 2018 році Держмолодьжитло забезпечило житлом 751 родинуІпотечний портфель України може перевищити 700 мільярдів гривень

Співвідношення іпотеки та ВВП в Україні балансує в межах 5-6 відсотківДжерело: ureclub
Интересные новости:
18.06.2019
2103
Експерт розповів, з чим зв'язана мізерна частка кредитних угод на первинному ринку нерухомості...
18.06.2019
1968
Укравтодор оголосив тендер на будівництво об'їзної дороги Рівного...
14.11.2019
671
Студия Heatherwick показала фотографии проекта «1000 Деревьев», строительство которого б...
14.11.2019
717
Новый терминал - часть проекта Rail Baltic, он станет отправной точкой железнодорожной балтийской ли...
14.11.2019
1178
У КМДА розповіли, що голова Шевченківської РДА організував вивезення будівельних матеріалів із двору...