В Україні хочуть змінити склад дорожнього покриття: термін служби доріг зросте на 20%

В Україні планують змінити норми щодо будівництва доріг
1777 12.03.2019 в 07:48Якість доріг

Якість будівництва доріг - постійна проблема в Україні. І з нею треба покінчувати, впроваджуючи сучасні європейські та інші закордонні рішення, які сьогодні широко застосовуються в усьому світі.

"Зараз ми оновлюємо ДБН щодо проектування доріг загального користування і пропонуємо внести важливу зміну та зобов’язати проектувальників застосовувати модифіковані бітуми при влаштуванні дорожнього покриття із асфальтобетону.

Спочатку - на найбільших трасах, загальнодержавних дорогах та основних магістралях. І за можливості робити це на всіх дорогах.  За експертними оцінками, це дозволить до 20% подовжити строк служби доріг", - повідоми повідомляє заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе у Facebook.

Такий матеріал вже довів свою ефективність у дорожньому будівництві, має велику тепло- і морозостійкість, еластичність та міцність. Це б дійсно сприяло подовженню строку служби наших доріг та підвищенню їх надійності та довговічності.

При розробленні проектної документації на будівництво автомобільних доріг I категорії та автомобільних доріг інших категорій міжнародного та національного значення, при варіанті нежорсткого дорожнього одягу, необхідно передбачати влаштування дорожнього покриття із щебенево-мастикового асфальтобетону на бітумах модифікованих з комплексом добавок, який має передбачати обов’язкове використання полімеру, а верхнього шару основи дорожнього одягу – із асфальтобетону (у тому числі щебенево-мастикового) на модифікованих бітумах.

Відповідна норма міститься у проекті змін до ДБН В.2.3-4-2015 “Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво.
Проект змін до ДБН розробляється ДП “ДерждорНДІ”.

Интересные новости:
11.03.2019
1085
Мінрегіон пропонує прибрати застарілу норму проектувати радіоточки в кожній квартирі...
06.03.2019
766
Нові державні будівельні норми щодо проектування громадських будівель вступають в дію з 1 червня 201...
06.03.2019
659
Це сприятиме підвищенню надійності водопостачання для населення....
24.05.2019
907
Сучасне вуличне освітлення в Україні має бути енергоекономічним, - Парцхаладзе...
24.05.2019
556
З 1 серпня в усіх нових великих супермаркетах будуть зобов’язані проектувати туалети для відві...
20.05.2019
434
Пішохідні переходи мають стати безпечнішими завдяки сучасним вимогам до їх освітлення у ДБН – ...