РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.887 EUR: 51.497
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.550 44.150 43.887
EUR 50.900 51.900 51.497
USD 43.740 44.234 43.887
EUR 51.270 51.970 51.497
Новость

Валютная ипотека: Рада одобрила реструктуризацию долгов

Парламент принял за основу три необходимых законопроекта
6072
14 апреля 2021 г.


Реструктуризация валютных
ипотечных кредитов


13 апреля, Верховная Рада на внеочередном заседании приняла во втором чтении законопроект №4475 относительно кредитов на жилье в иностранной валюте.

Документ предусматривает реструктуризацию долгов валютных заемщиков, которые резко выросли вследствие изменения курса валют в 2008 и 2014 годах.  

Закон регулирует перечисление всех денежных обязательств в гривневый эквивалент и гарантирует списание неустойки по этим кредитным соглашениям.

Важно, что списанные суммы выводятся из-под налогообложения, чтобы фискалы не смогли зачесть их в доходы должника.

При этом планируется предусмотреть, что под закон будут подпадать лишь те потребительские кредиты, по которым не было просроченной задолженностей по состоянию на 1 января 2014 года.

Обязательная реструктуризация должна осуществляться в течение 60 дней со дня обращения заемщика.

Кроме этого, парламент принял во втором чтении и другие необходимые для списания валютных долгов законопроекты – №4399 и №4398.

"Принятие этих законопроектов позволит решить проблему, которой уже более 10 лет, и защитит заемщиков, получивших кредиты на приобретение жилья в иностранной валюте", – считает глава налогового комитета Данил Гетманцев. 

Отметим, что Нацбанк раскритиковал этот закон ранее. По мнению регулятора, реструктуризация долгов должна происходить на рыночных условиях, которые подходят и для банков, и для заемщиков. Обязательное списание в этом случае неприемлемо.

Тем более продление действия моратория на взыскание имущества, которое предлагает закон, снова законсервирует, а не решит проблему валютных кредитов. НБУ указал, что документ нивелирует эффективность государственных программ по стимулированию развития ипотеки.

  Цікаво про ремонти: білий колір додає простору і свіжості інтер’єру
Источник:
ubr
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Доступная ипотека "Єоселя"
14 апреля 2021 г.
8610
Рада ухвалила за основу законопроєкт про іпотеку, відповідно до якого Державна іпотечна установ...
09 апреля 2021 г.
6160
Для того, щоб докладніше розібратися в нюансах програми, варто зрозуміти поточну ситуацію на вітчизн...
09 апреля 2021 г.
4179
У лютому банки видали 617 іпотечних кредитів на загальну суму 457,9 млн грн...
07 апреля 2021 г.
4149
У украинцев появятся новые механизмы для покупки доступного жилья, пообещали в парламенте...
02 апреля 2021 г.
1314
Як накопичити на власне житло якомога швидше і якими є ризики програми доступної іпотеки...
25 марта 2021 г.
1327
Нацбанк настаивает на том, что реструктуризация долга валютных заемщиков должна происходить на ...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
10 марта 2025 г.
1456
Сертифікат єВідновлення можна використовувати для оплати першого внеску єОселя...
24 января 2025 г.
4449
У період, коли оновлювали реєстри, "єОселя" не  могла приймати заявки, адже при подачі в "...
07 ноября 2024 г.
5106
Це стимулюватиме молодь залишатися в країні, а розвиток програми посилить позитивний ефект для будів...
20 апреля 2026 г.
1173
Девелоперський холдинг повного циклу переосмислює підхід до проєктування житла в проєкті GLOBUS Ecli...
25 ноября 2025 г.
1378
Alliance Novobud розширює свої проєкти в Броварах, відкриваючи нові перспективи для покупців: страте...
Сегодня
2854
В Україні змінили базу для розрахунку вартості житла в іпотеці «єОселя». Це впливає на п...
16 апреля 2026 г.
1984
За програмою «єОселя» вже видано 25 тисяч іпотек на понад 43,5 млрд грн. Це дозволило за...
16 апреля 2026 г.
1603
Учасники можуть придбати житло в будь-якому регіоні України, крім тимчасово окупованих територій і з...
10 апреля 2026 г.
4284
Народні депутати заявляють, що штрафи не допоможуть вивести ринок оренди з тіні. Натомість пропонуют...
10 апреля 2026 г.
3640
У Київській області зростає вартість приватних будинків, при цьому ринок залишається контрастним. Рі...
09 апреля 2026 г.
4625
У березні 2026 року ринок нерухомості демонструє різноспрямовану динаміку: ціни зростають у безпечни...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини ринку ЖКХ в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!