РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.782 EUR: 48.981
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.782
EUR 40.000 41.000 48.981
USD 41.500 42.010 41.782
EUR 48.800 49.490 48.981
Колонка

Громади втрачають шанс на міжнародні інвестиції: в чому причини

До війни сфера будівництва забезпечувала Україні до 3% ВВП, але з урахуванням потреб відновлення очікується зростання цього показника у 2-7 разів, досягнувши понад 10% ВВП України
4036
30 апреля 2025 г.

Міжнародний інвестор не готовий вкладатися на умовах корупційних взаємовідносин 

Готовність місцевої влади до приходу міжнародних інвесторів у процеси з відбудови можна оцінювати з огляду на їхню готовність до оновлення містобудівної документації. Один з інструментів для цього – плани просторового розвитку нині вже розробляють декілька українських громад, а дві вже навіть затвердили. 

Під час конференції «Будівництво та інфраструктура: ключові галузі зростання економіки», організованої аналітичним центром «We Build Ukraine», про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Вона наголосила, згідно з оцінками Boston Consulting Group, до війни сфера будівництва забезпечувала Україні до 3% ВВП, але з урахуванням потреб відновлення очікується зростання цього показника у 2-7 разів, досягнувши понад 10% ВВП України.

«Але як і будь-яка з ключових сфер економіки України, сфера будівництва має кілька невирішених проблем. Разом з високим рівнем корупції у містобудуванні проблемою є, зокрема, дуже застаріла містобудівна документація. Так, генплани деяких українських міст були розроблені ще у 70-80 роках минулого століття і з тих пір жодного разу не переглядались. Це є величезною проблемою, оскільки дає можливість для численних корупційних зловживань», – наголосила Шуляк.

При цьому народна депутатка зазначила, що міжнародний інвестор не готовий вкладатися в Україну на умовах корупційних взаємовідносин. Тож про готовність місцевої влади до приходу в громади таких інвестицій можна говорити з огляду на те, чи готова вона, у тому числі, до оновлення генпланів.

«Поки не зробимо нові сучасні генплани, інвестори не прийдуть. Без генпланів місцева влада може роками застосовувати такий корупційний інструмент, як детальні плани територій. Щоб ліквідувати цю лазівку потрібно оновити всю містобудівну документацію», – акцентувала Шуляк.

Вона також додала, що попри перенесення строків дії закону, який зобовʼязує громади мати плани просторового розвитку на 2028 рік, активну розробку вже здійснюють кілька десятків громад. Одними з перших плани просторового розвитку почали розробляти Чугуївська та Мереф’янська громади на Харківщині і вже розробила Пісочинська, а Хмельницька громада навіть затвердила.

«План просторового розвитку, який поєднує містобудівну і землевпорядну документацію, – документ досить складний. Відповідно, його підготовка вимагає детального аналізу всіх аспектів життєдіяльності громади, а це час. Відповідно до розрахунків, загальний строк виконання процесів підготовчого етапу складає приблизно 31 тиждень. Основного – приблизно 50 тижнів. Тобто йдеться у середньому про 1,5 року», – пояснила Олена Шуляк.

Наостанок вона зауважила, що прогресивні громади розуміють, що якісна містобудівна документація зрештою означатиме збільшення надходжень до місцевих бюджетів. А це вже вагома перевага для ОМС, оскільки йдеться про щонайменше на 10-20% більші надходження.

 Оптимізація витрат на інженерні системи: що варто знати забудовникам? 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
sluga-narodu
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
30 апреля 2025 г.
2108
Через SEPA українці й бізнес зможуть швидко здійснювати платежі в євро...
30 апреля 2025 г.
3735
Саме ямкові ремонти прифронтових доріг наразі становлять понад 70% робіт з експлуатаційног...
29 апреля 2025 г.
2390
Масштабний блекаут охопив Піренейський півострів 28 квітня. Постраждали навіть Андорра і частково Фр...
22 июля 2025 г.
2920
Головна зміна - замість окремих тендерів на проєктування і будівництво, держава укладатиме...
16 июня 2025 г.
2858
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2598
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
23 июля 2025 г.
6447
Ходять чутки, що там буде більше тисячі квартир...
24 июля 2025 г.
1760
Ви знали? Ця прихована проблема може зруйнувати конструкцію вашого даху...
Вчера
1563
Головна мета зустрічі — консолідація зусиль будівельного бізнесу задля подолання наслідків рос...
22 июля 2025 г.
819
Вже в середу відбудеться Business Club КБУ, присвячений аналітиці українського ринку нерухомості за ...
18 июля 2025 г.
1713
Вже за тиждень відбудеться Business Club КБУ, присвячений аналітиці українського ринку нерухомості з...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!