РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.509 EUR: 46.995
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.509
EUR 40.000 41.000 46.995
USD 41.250 41.660 41.509
EUR 46.750 47.380 46.995
Колонка

У ВР розповіли, які сфери державних послуг найбільше потребують цифровізації

За рейтингом Online services Index, міжнародного дослідження E-Government Development Index, що оцінює 193 країни світу та розробляється ООН, Україна займає 5 місце за рівнем розвитку цифрових державних послуг при тому, що кілька років назад вона займала 102 місце
3831
29 апреля 2025 г.

Цифровізація державних послуг

За рівнем цифровізації державних послуг Україна нині входить у пʼятірку країн лідерів, перемістившись за останні роки з 102 позиції на 5 місце. Цей стрибок зумовлений зокрема і наслідками російської збройної агресії, оскільки виникла потреба у великій кількості послуг, які можна було б отримати онлайн. Один з кейсів української цифровізації – програму єВідновлення, європейські країни хочуть адаптувати на випадки стихійних лих.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, за рейтингом Online services Index, міжнародного дослідження E-Government Development Index, що оцінює 193 країни світу та розробляється ООН, Україна займає 5 місце за рівнем розвитку цифрових державних послуг при тому, що кілька років назад вона займала 102 місце. Водночас, Шуляк зауважила – стрімка цифровізація розпочалася в Україні ще до війни, але російське вторгнення підсилило необхідність цього процесу, оскільки виникла потреба у великій кількість послуг, які можна було б отримати онлайн.

«Один з прикладів успішної цифровізації України – державна програма компенсацій за пошкоджене і зруйноване житло єВідновлення, за якою українцям вже нараховано понад 20 млрд гривень виплат. Аналогу єВідновлення на сьогодні немає навіть у світі, тому інші країни розглядають можливість адаптовувати цей кейс під себе на випадок, до прикладу, стихійних лих», – зауважила Шуляк. 

При цьому вона підкреслила – цифровізація поступово проникає у всі сфери життя і зокрема у сферу державних послуг. Ба більше – цифровізація напряму впливає на реалізацію тих чи інших реформ в Україні, оскільки сприяє збільшенню прозорості і підзвітності процесів, мінімізуючи корупційні прояви. Зокрема, ще у 2019 році розпочалася цифровізація української сфери будівництва, коли почала працювати державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ) і в яку постійно додаються нові сервіси. Загалом, робота ЄДЕССБ сфері будівництва має антикорупційний ефект у розмірі 1,5 млрд гривень на рік. Саме стільки економить держава завдяки цифровізації цієї сфери, адже менше чиновників означає менше хабарів, які вони можуть отримати.

Вона наголосила, що наступними кроками в розширенні функціоналу ЄДЕССБ мають стати:

  • Запуск автоматичної видачі дозволів на будівництво об’єктів класу наслідків СС2 і СС3 за умови, якщо всі необхідні відомості містяться в національних електронних інформаційних ресурсах та інформація, яка подана замовником, пройшла успішну перевірку;
  • Введення автоматичного блокування видачі позитивного висновку експертизи проєктної документації, яка не пройшла перевірку в системі.

Ще одна сфера, процеси у якій будуть максимально цифровізовані – житлова. Шуляк нагадала, що в Україні розпочалася реформа житлової політики, яка має на меті вирішити житлове питання українців, які десятиліттями стоять у квартирних чергах. Житло, наголосила Шуляк, не видаватимуть безкоштовно, натомість, громадянам пропонуватимуть декілька інструментів, які зможуть з цим допомогти. Зокрема, йдеться про фінансово-кредитні механізми, житлові кооперативи, службове житло, яке надаватиметься тимчасово, а також соціальну оренду.

«Важливо, що вирішуватиме не чиновник, який, як показує український досвід, може вимагати хабара, або якому можна буде запропонувати хабара. Оптимальний варіант в автоматичному режимі підбиратиме спеціальна інформаційно-аналітична система – на основі аналізу персональних даних. Аналізуватиметься рівень доходів громадянина, сімейний стан, наявність житла у власності, соціальний статус (ВПО, людина з інвалідністю, непрацездатна особа) тощо», – пояснила Шуляк.

Вона додала, що ухвалення законопроєкту №12377 «Про основні засади житлової політики», який і запустить реформу житлової політики, очікують до кінця поточного року. Але попри те, що він є необхідною умовою для отримання Україною 50 млрд євро від ЄС за програмою Юкрейн Фасіліті, законопроєкт рухається не швидко.

«Але це можна зрозуміти – він скасовує житловий кодекс, ухвалений ще у 1983 році, який вже давно не працює. Так, сотні тисяч українців десятиліттями стоять у квартирних чергах, які майже не рухаються – щорічно видається у середньому 200 квартир. Враховуючи це, стає зрозумілим, чому ці застарілі правила потрібно міняти», – резюмувала Шуляк.

 Оптимізація витрат на інженерні системи: що варто знати забудовникам? 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
sluga-narodu
29 апреля 2025 г.
3745
Влада планує застосувати "модель індустріального будівництва", яка прискорить зведення житлових комп...
29 апреля 2025 г.
1756
Йдеться про впровадження в закладах вищої освіти програм підготовки фахівців з реставрації, консерва...
29 апреля 2025 г.
2387
Станом на сьогодні 30 найбільших міст та 1020 громад опрацювали вулиці своїх населених пунктів. Суми...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 мая 2025 г.
2819
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4023
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
6439
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
Вчера
455
Однією з найважливіших складових сучасного басейну є фільтр, який використовується як основа для очи...
23 мая 2025 г.
7717
Архітектори хотіли продемонструвати, що дерево, як матеріал, підходить для сучасних мостів...
23 мая 2025 г.
3789
Мета вежі – відродження села Муленьс, де наразі проживає лише 11 осіб...
Вчера
920
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
944
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
15 мая 2025 г.
972
Цьогоріч переможцем в номінації «Житловий комплекс року» загальнонаціональної програми &...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!