Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 42.166 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.642 |
USD | 42.020 | 42.521 | 42.166 |
EUR | 43.540 | 44.240 | 43.642 |
Ціни на оренду квартир у Києві у квітні просіли на 7-10% у порівнянні з березнем, а в передмісті столиці, навпаки, спостерігається ажіотажне зростання цін і попиту на оренду заміської нерухомості. Cкільки коштує винайняти квартиру в Києві в період карантину і чи можна домовитися з власниками про орендні канікули та дисконт?
Скільки коштує оренда квартир у Києві
Наразі карантин, який вдарив по гаманцях українців і змусив багатьох з них втекти з ув'язнення за місто, сплутав карти на ринку оренди квартир у Києві і, навпаки, подарував більше шансів приміським об'єктам.
У порівнянні з березнем ціни на оренду житла в столиці, знизилися на 7-10%.
Рієлтор Марина Опасіна, яка відстежує динаміку вартості квартир, розповідає, що ціни на довгострокову оренду сьогодні стали нижче в усіх сегментах.
Однокімнатні в середньому подешевшали від 7 до 12% залежно від району, середня ціна становить 8-9 тис. грн.
«Винайняти двокімнатну квартиру в Києві у квітні можна було в середньому на 5-7% дешевше, ніж у березні. Вартість такого житла знаходиться в межах 11-12 тис. грн», - зазначає експерт.
Трикімнатні квартири можна знайти з бюджетом від 14 тис. грн. При цьому падіння цін відбулося і тут - трикімнатні втратили приблизно 7-9% колишньої вартості.
Причину цього, за словами Ігоря Страхова, приватного рієлтора, який працює на ринку оренди нерухомості Києва, потрібно шукати не лише в падінні доходів українців, але й у зміні поведінкових звичок через пандемію коронавірусу.
«Одні втратили роботу і не можуть дозволити собі оренду квартири в центрі Києва або в прилеглих до центру районах, тому переїжджають до дешевших лотів у спальних районах на околиці. Хтось відмовляється від самостійного винаймання 1-кімнатної квартири на користь оренди трикімнатної у форматі колівінгу», - наводить приклади експерт.
Ще частина попиту переорієнтувалася на оренду заміської нерухомості. Намагаючись втекти з Києва на період карантину, люди почали розривати договори оренди в столиці й створили ажіотажний попит навколо передмістя. Ціни на оренду котеджів, дуплексів, таунхаусів злетіли вдвічі-втричі. Іноді, за словами Опасіної, націнка становить 300-400% початкової вартості.
Проте, на думку експертів, ажіотажний попит уже повністю вичерпав ліквідну пропозицію і тим, хто хоче винайняти будинок або квартиру за містом на період карантину, доведеться докласти неабияких зусиль.
Далі можливі два варіанти розвитку подій. Перший передбачає зміцнення тренда на довгострокову оренду нерухомості за містом і, відповідно, падіння попиту на оренду квартир у Києві.
«Це означає, що в перспективі двох-трьох місяців ціни на нерухомість впадуть щонайменше ще на 15-30% і винайняти квартиру можна буде з хорошим дисконтом», - вважає Страхов.
Зараз власники, які не можуть домовитися про прийнятну ціну з орендарями, розраховують на осінь.
«По-перше, традиційно після мертвого сезону влітку до осені до Києва приїжджають студенти, які формують свіжу частку попиту на оренду квартир. По-друге, є шанс, що до вересня карантин закінчиться, до мегаполіса стікатиметься народ у пошуках роботи, що допоможе відновленню орендних ставок і попиту», - пояснила Опасіна.
Як домовитися про зменшення оренди за квартиру
За словами опитаних експертів, перед переїздом до іншого, дешевшого житла орендарям варто добре зважити всі за і проти.
Власники, які здають квартири на тривалий термін, за даними рієлторів, поки не поспішають пропонувати великі знижки та дисконти. Водночас пропозиція поповнилася квартирами, які раніше здавали в оренду подобово, але поки туристів немає, їх можна винайняти на тривалий термін.
Насправді, впевнена Опасіна, в умовах, що склалися, найрозумнішою стратегією і для орендодавця, і для орендаря буде можливість домовитися про те, щоб залишитися на місці, за умов розумного зниження орендної плати або її заморожування, якщо дохід впав.
«Знайти нових орендарів сьогодні буде досить складно, плюс ніхто не береться гарантувати швидкого відновлення попиту після закінчення режиму самоізоляції. Власникам загрожує простій квартири й втрата доходу, тому краще домовитися щодо деяких поступок: заморозити орендну плату на тому ж рівні, що є зараз, або навіть піти на розумний дисконт у межах 10%», - вважає експерт.
Тому, якщо ваш дохід впав і ви хочете зменшити орендну плату за квартиру, варто пояснити ситуацію власнику і запропонувати свій план дій.
Орендодавцю зараз вигідніше піти на поступки на кілька місяців, ніж опинитися в ситуації простою квартири й втрати доходу від оренди. Як варіант можна запропонувати виплатити орендарю частину суми, а залишок двома платежами додати до оплати оренди після завершення карантину. Цей варіант є компромісним для обох сторін.
«Не забувайте: якщо ви раптом вирішите з'їхати, депозит за квартиру доведеться залишити власнику, плюс враховуйте також витрати на переїзд, оплату першого і останнього місяця нового житла та комісію рієлтора», - нагадує Страхов.
За нинішніх умов для багатьох це буде не економією, а серйозним ударом по бюджету. Саме тому, радить експерт, краще домовитися про дисконт з власником нинішньої квартири.
ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.