РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 39.472 EUR: 42.183
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 39.472
EUR 40.000 41.000 42.183
USD 39.450 39.830 39.472
EUR 42.280 42.850 42.183
Ми допрацьовуємо BuildPortal. Зовсім скоро він стане ще кращим!

Газ для населення знов подорожчав: скільки доведеться платити у січні (ІНФОГРАФІКА)

Напередодні більшість постачальників газу оприлюднили свої цінові пропозиції на січень. Що змінилося у порівнянні з груднем і якою буде вартість блакитного палива після Нового року?
2519 29.12.2020 в 10:13




Ціни на газ для
населення зросли


Після лібералізації газового ринку в Україні більше не існує єдиної ціни на блакитне паливо для населення.

За п'ять днів до кінця місяця кожен постачальник повинен оприлюднити свої цінові пропозиції на наступний місяць. Напередодні це зробили майже всі трейдери.

У 2021 році українці платитимуть більше не тільки за газ як товар, але і за його постачання. Відповідні зміни в кінці року ухвалив тарифний регулятор.

С 1 января взвинтили цены на электроэнергию для населения: заплатим почти вдвое больше. Что известно

Що змінилося у порівнянні з груднем, і скільки блакитне паливо коштуватиме в січні?


У кожного постачальника своя ціна

З 1 серпня 2020 року в Україні нема єдиної ціни для всіх клієнтів. Ціни не встановлюються для окремих областей, громад чи міст. Навіть на одному поверсі багатоквартирного будинку вартість газу для різних квартир може відрізнятися на кілька гривень.

Щоб дізнатися вартість газу на наступний місяць, споживач повинен знайти в квитанції назву постачальника, яких наразі понад 50, і перейти на його сайт. Саме там постачальник вказує актуальну ціну.

За законом, кожен постачальник повинен оприлюднити свою цінову пропозицію за п'ять днів до початку нового місяця.

Якщо споживача не влаштовують ціна або якість послуги трейдера, можна перейти до іншого постачальника: напередодні запуску ринку ця процедура була суттєво спрощена.

Тарифы на отопление на 2021 год утверждены НКРЭКУ: цены взлетят до 50% (ТАБЛИЦА)


Що там на європейських хабах

Ціни в Україні формуються за принципом імпортного паритету. В основі розрахунків лежить вартість палива на європейських газових хабах за попередній місяць (ціна на січень встановлюється на основі його вартості за грудень).

Навіть якщо постачальник придбав газ у так званий низький період за низькими цінами, у рахунках для споживачів він вказує ціну, актуальну для європейського ринку.

З моменту оприлюднення цін для українських споживачів на грудень вартість блакитного палива на європейських хабах почала зростати.

З кінця листопада ціни на європейському ринку зростали кількома етапами через низку факторів.

На початку грудня стимулюючим фактором були страйки у Франції проти ядерних реформ.

Підвищенню цін сприяла й ситуація на ринку LNG. Азіатські спотові ціни на скраплений газ у грудні зросли до найвищих з вересня 2018 року показників через високий попит на опалення та проблеми з постачанням.

Холодна погода в Європі теж сприяла зростанню цін. У результаті спотові ціни на європейському ринку досягли річних максимумів, зазначили в Українській енергетичній біржі.

Згодом спостерігалася легка понижувальна динаміка через зростання поставок з Норвегії, зниження споживання в умовах карантинних обмежень та перед різдвяними святами.

Коммунальщики смогут вламываться в квартиры украинцев и насильно отрезать от сети


Якими будуть ціни в січні

Вітчизняні трейдери відреагували на зростання цін у Європі.

Зранку 28 грудня більшість постачальників оприлюднили свої ціни на січень. Не виконали вимогу законодавства лише "Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія" та "Херсонрегіонгаз".

Усі постачальники підвищили свої ціни порівняно з попереднім місяцем.

Найнижчу ціну на січень встановили компанії "Газ АП", "Асканія енерджі", "ВКВ теплобуд" та ГК "Нафтогаз України". Газ у них коштуватиме від 7 грн за куб м до 7,22 грн за куб м.

Нижче 8 грн за куб м тримають ціни компанії "Донецькі енергетичні послуги", YASNO, TAS Energy, "Кременчукгаз-трейдинг", "Галнафтогаз" та "Газпостачсервіс".

 

Найвищу ціну запропонувала компанія "Львівенергозбут" – 10,8 грн. Це єдина компанія, чия пропозиція перевищила 10 грн за куб м.

Пропозиції більшості компаній перебувають у діапазоні 8,8-9,9 грн за куб м.

Однак вартість газу постачальника – не вся сума, яку повинен заплатити споживач. З початку 2020 року українці отримують окремі рахунки за постачання газу.

Українцям хочуть ввести абонплату на гарячу, холодну воду і сміття


Плата за доставку зросте

Постачають блакитне паливо оператори ГРМ або так звані облгази, які отримують плату за кожен доставлений споживачу кубометр товару. Вартість доставки встановлює Національна комісія з регулювання тарифів, і в кожному регіоні вона різна.

Щоб вирахувати повну суму, до ціни постачальника необхідно додати вартість доставки, яка з 1 січня 2021 року зросте. Попередній перегляд тарифів операторів ГРМ відбувся 1 липня 2020 року.

Наразі найвищі тарифи встановлені для компаній "Газовик" та "Спектргаз", які обслуговують споживачів Вінницької та Луганської областей. На третьому, четвертому і п'ятому місцях – компанії "Лубнигаз", "Тисменицягаз" та "Чернігівгаз".

 

Найнижчі тарифи – у "Харківміськгазу", "Кременчукгазу" та "Криворіжгазу".

У середньому по країні вартість цієї послуги з 1 січня становитиме близько 2 грн за куб м, тоді як до підвищення середня вартість становила 1,2 грн.

Долги по коммуналке будут выбивать по-новому: лишение квартиры и штрафы в ползарплаты. Законопроект №3613 

Цікаво про ремонти: раніше ми писали про переваги індивідуального пошиття штор
Источник: epravda
 
 
Интересные новости:
26.04.2024
4359
Нині Київ на фінальній стадії декомунізації та дерусифікації обʼєктів...
23.04.2024
2659
У березні-квітні Україна втратила 7 ГВт теплової та гідрогенерації електрики через російські удари...
19.04.2024
33335
Щоб дістатися верхнього склепіння тунелю, з котловану довелося вибрати ґрунт на глибину близько вось...