Уряд Грузії анулював контракт на будівництво першого в історії глибоководного порту

Будівництво порту називали проєктом століття
3132 13.01.2020 в 08:17


Розірвали контракт

Уряд Грузії анулював контракт на будівництво першого в історії глибоководного порту, який позиціонувався на місцевому рівні як проєкт століття і був покликаний перетворити Грузію в глобальний центр в рамках ініціативи Китаю "Один пояс, один шлях".

Тбілісі заявляє, що буде шукати нового інвестора для будівництва порту Анаклія. Поки не зрозуміло, хто може виконати проєкт вартістю 2,5 мільярда доларів, сповнений економічних ризиків і обтяжений політичними суперечностями.

Уряд Грузії вирішив розірвати контракт з "Консорціумом розвитку Анаклії", який отримав виключне право на будівництво, розробку і експлуатацію порту, через невиконання ним зобов’язань.

Міністр регіонального розвитку та інфраструктури Майя Цкітішвілі після засідання уряду заявила, що за угодою до кінця 2020 року повинен був бути порт, але на цьому етапі необхідного результату досягнуто не було.

Консорціум і його засновник, грузинський фінансист Мамука Хазарадзе, поклав провину за затримки на уряд. Хазарадзе і його колеги звинуватили уряд в спробі навмисного саботажу портового проєкту, оскільки той відмовився гарантувати кредити від міжнародних інвестиційних банків.

Хазарадзе давно стверджує, що реальна проблема, яка стоїть за цією суперечкою, - його особистий конфлікт з Бідзіною Іванішвілі, головою керівної партії "Грузинська мрія".

У минулому дипломати США та ЄС закликали уряд Грузії допомогти завершити порт, який може запропонувати альтернативний транзитний шлях для китайського експорту до Європи, який в основному йде через Росію.

Читайте також: в Китаї надрукували 3D-стіну, що захищатиме від повеней і про те, що канадський дослідник побудував різдвяний будиночок у 10 разів менший за товщину людської волосини.

Джерело: epravda
 
Интересные новости:
13.01.2020
1104
Toyota построит город будущего для испытания ключевых технологий...
19.01.2021
664
Некоторые из них даже вошли в Книгу рекордов Гиннеса....
19.01.2021
405
В Єрусалимі з' явиться дерев'яний витвір мистецтва, з якого можна буде споглядати за зорями...
19.01.2021
331
Пандемия заставила быстро приспосабливаться к изменениям и развивать цифровые навыки...