В Україні будуватимуть траси, що служитимуть на третину довше

З 1 вересня в Україні діють ДБН, що дозволяють використовувати геосинтетичні матеріали при будівництві трас

629 12.11.2019 в 08:46Геосинтетики значно продовжують строк служби дорожного покриття

З осені українські дороги можуть проектуватися ще якіснішими: рекомендовано використовувати геосинтетичні матеріали у будівництві

«Геосинтетичні матеріали мають використовуватися більш широко, адже це якість, а отже, більший строк служби наших доріг. Крім того, вони дозволяють істотно знизити вартість будівництва, ремонту і утримання доріг. Це також екологічно - зменшуються витрати природних матеріалів і знижуються обсяги підготовчих робіт. Тому ми вкотре акцентуємо увагу на цій темі і вже внесли відповідні зміни у ДБН, де рекомендуємо використовувати геосинтетики при будівництві трас. Норми діють з 1 вересня цього року», - розповів президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Він підкреслив, що такі матеріали особливо важливо застосовувати на слабких грунтах та грунтах з підвищеною вологістю для покращення міцності дорожнього покриття.

В цілому, за підрахунками експертів, використання геосинтетиків у дорожньому будівництві дозволяє до 20% укріплювати дорожнє покриття, до 30% підвищувати строк його служби та загалом знижувати утворення можливих дефектів на дорогах.

Крім того, геосинтетики прості у використанні та укладанні, а також компактні при транспортуванні. «Впевнений, майбутнє якісних доріг саме за геосинтетиками!» - підсумував Парцхаладзе.

Сьогодні у світі випускається близько 400 видів геосинтетиків. Це геотекстиль, геосинтетичні гратки та сітки, геомембрани та геокомпозити. Вони можуть бути у вигляді рулонів, стрічок чи об'ємних матеріалів, один із компонентів яких виконаний із синтетичного або натурального полімеру.

Раніше ми розповідали, що з цієї осені траси повинні будувати з обов‘язковими розривами дорожнього огородження. А також про те, що на дорогах почнуть з’являтися протизасліплювальні екрани.


Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 


 
Интересные новости:
08.11.2019
642
В Україні посилено вимоги щодо безпечної евакуації відвідувачів з кінотеатрів у торговельних центрах...
06.11.2019
700
З вересня цього року траси повинні будуватись з обов‘язковими розривами дорожнього огородження...
05.11.2019
827
У Конфедерації будівельників України вважають, що потрібно збільшувати кількість електрозаправок, зм...
05.12.2019
1074
Нові будівельні норми щодо житлових будинків, які вступили в дію 1 грудня, зобов’язують проект...
03.12.2019
1055
1 грудня набувають чинності нові ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”,...
28.11.2019
548
Новими будівельними нормами щодо житлових будинків, які вступають в дію вже 1 грудня, дозволяється п...