РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.509 EUR: 46.995
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.509
EUR 40.000 41.000 46.995
USD 41.250 41.660 41.509
EUR 46.750 47.380 46.995
Новость

Нові будівельні норми вимагають посилення безпеки при евакуації відвідувачів з ТЦ

В Україні посилено вимоги щодо безпечної евакуації відвідувачів з кінотеатрів у торговельних центрах. Відповідні норми містяться у нових ДБН В.2.2-16:2019 “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”, які почали діяти з 1 листопада цього року

2117
08 ноября 2019 г.


Нові норми покликані значно підвищити безпеку людей у нових реаліях

В Україні посилено вимоги щодо безпечної евакуації відвідувачів з кінотеатрів у торговельних центрах. Відповідні норми містяться у нових ДБН В.2.2-16:2019 “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”, які почали діяти з 1 листопада цього року.

Згідно з ними, при влаштуванні кінотеатру або іншого культурно-розважального закладу у торговельному центрі, евакуація має здійснюватися так, щоб з приміщення кінотеатру можна було безпечно вибігти на вулицю протягом 3-6 хвилин залежно від ступеню вогнестійкості будівлі.

Раніше ж в державних будівельних нормах України були прописані вимоги щодо евакуації тільки з кінотеатрів, які розташовані в окремих будівлях. Це пережитки радянського минулого, адже саме в ті часи було популярним розміщувати кінотеатри окремо. Сьогодні ж їх більшість розташована у складі великих ТРЦ.

“Безпека – це пріоритет №1. Тому чи не найперше, що ми зробили, коли переглядали застарілий ДБН щодо закладів культури – це необхідний час для здійснення безпечної евакуації у випадку надзвичайних ситуацій. І тут виявили загрозу, адже раніше час рахувався лише для окремих будівель кінотеатрів, театрів і т.д. Зрозуміло, щоб вийти з кінотеатру, який розташований у окремій будівлі, потрібно менше часу, ніж вийти з кінотеатру у торговельному центрі, а потім ще з самого торговельного центру. У випадку пожежі чи іншої надзвичайної ситуації, відлік йде не на хвилини, а на секунди. Тому ми виправили це непорозуміння”, - прокоментував вступ в дію нової норми на своїй сторінці у Facebook президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

За підрахунками експертів галузі, це дозволить загалом підвищити безпеку людей у закладах культури в торгових центрах та на 25% зменшити кількість травм, можливих під час евакуації.

Парцхаладзе також зосередив увагу на важливості обов’язкового врахування пропускної можливості евакуаційних виходів - як із глядацьких залів кінотеатру, так і з самого торговельно-розважального комплексу. Щоб евакуація проходила безпечно та без травмування.

Раніше ми повідомляли про те, що, згідно з новими ДБН, у нових кінотеатрах обов’язковими будуть місця для людей з інвалідністю. А також про те, що "дамських кімнат" у розважальних закладах буде вдвічі більше, аніж чоловічих.


Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

06 ноября 2019 г.
1942
З вересня цього року траси повинні будуватись з обов‘язковими розривами дорожнього огородження...
05 ноября 2019 г.
2256
У Конфедерації будівельників України вважають, що потрібно збільшувати кількість електрозаправок, зм...
04 ноября 2019 г.
2227
Тепер жіночих туалетів у нових та реконструйованих кінотеатрах і театрах буде в 2 рази більше &ndash...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 мая 2025 г.
2820
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4024
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
6440
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
Вчера
455
Однією з найважливіших складових сучасного басейну є фільтр, який використовується як основа для очи...
23 мая 2025 г.
7720
Архітектори хотіли продемонструвати, що дерево, як матеріал, підходить для сучасних мостів...
23 мая 2025 г.
3790
Мета вежі – відродження села Муленьс, де наразі проживає лише 11 осіб...
Вчера
921
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
944
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
15 мая 2025 г.
980
Цьогоріч переможцем в номінації «Житловий комплекс року» загальнонаціональної програми &...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!