Понад 80% забудовників вважають ДАБІ повністю "прогнилою" в плані корупції

Джерело корупції перш за все пов'язують саме із ДАБІ, кажуть експерти
2255 11.07.2019 в 08:48
Корупція в будівництві

Понад 80% забудовників відзначили, що джерело корупції в будівельній сфері пов’язане з діяльністю Державної архітектурно-будівельної інспекції. Про це, спираючись на дані дослідження, повідомила Ольга Соловей, співзасновник «Українського клубу нерухомості» (URE Club).

Дослідження рівня корупції в будівельній галузі було проведено «Українським клубом нерухомості» за підтримки та консультаційної допомоги Business Ombudsman Council в Україні в період з квітня по червень 2019 року. Методологія дослідження полягала в анонімному опитуванні забудовників в сегментах житлової та комерційної нерухомості.

У дослідженні взяли участь члени «Українського клубу нерухомості», частка яких складає понад 65% первинного ринку Києва.

Ольга Соловей зазначила, що, за результатами опитування, найбільш корумпованими лишаються державні контролюючі органи, а найчастіше корупція фіксується на етапах реалізації проектів: від отримання дозволів до введення об’єктів в експлуатацію.

Так більшість опитаних будівельних та девелоперських компаній — понад 58% у Києві та більш як 43% в регіонах — зазначили, що корупційні прояви переважно сконцентровані на етапах отримання узгоджень та дозволів від органів контролю.

Ольга Соловей наголосила, що найбільше корупція зосереджена в Києві — понад 58% голосів. На другому місці Дніпро, де понад 17% компаній так чи інакше стикалися з проявами корупції. Далі йдуть Харків та Одеса — по 8% відповідно.

Понад 70% респондентів відзначили, що найчастіше корупція фіксується на рівні керівників управлінь та підрозділів контролюючих органів. Найпоширенішою формою корупції, за даними будівельних компаній, є грошова винагорода: 91,7% опитаних.

Ольга Соловей підкреслила, що понад 50% опитаних вважають, що рівень корупції в будівельній сфері за останні 2 роки суттєво не змінився.

Вона також зауважила, що представники галузі скептично ставляться до швидких і ефективних змін: понад 58% опитаних не розраховують на те, що ситуація якось поліпшиться в найближчий рік-два.

«Ми є свідками „ремісії“ в питанні корупції в будівельній галузі: учасники дослідження стикаються з тими ж проблемами, на тих самих рівнях та „кабінетах“. Вочевидь, шляхи вирішення проблеми знаходяться в площині діяльності державних органів, що регулюють будівельну галузь. Саме тому у цьому році „Український клуб нерухомості“ сфокусувався саме на участі в реформуванні Державної архітектурно-будівельної інспекції», — підсумувала Ольга Соловей.

Джерело: ureclub
Интересные новости:
11.07.2019
1486
У нових нормах чітко пропишуть всі вимоги до прибудинкових дитмайданчиків...
10.07.2019
2152
Відповідний наказ Мінрегіону набере чинності з дня офіційного опублікування...
10.07.2019
1893
Електростанцію збудують в Яворівському районі...
11.11.2019
442
Возле Шулявского путепровода при замене инженерных сетей были найдены более 100 боеприпасов времен В...
11.11.2019
625
Головам облдержадміністрацій дали тиждень, щоб визначити список всіх шкіл, стадіонів та садочків, по...
11.11.2019
1067
У Києві пройшов III Residential Development Forum - форум, на якому учасники українського ринку неру...