Стало відомо, коли в Україні почнуть реконструкцію "хрущовок"

Лев Парцхаладзе озвучив приблизні терміни початку відновлення застарілого житла
1971 10.07.2019 в 08:13Реконструкція "хрущовок"

Перші реалізовані проекти з реконструкції застарілого житла в Україні можуть почати з’являтися вже через 3-4 роки. Для цього потрібно, у першу чергу, щоб Верховна Рада підтримала новий законопроект «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Про це розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе в інтерв’ю виданню «OBOZREVATEL».

«По-перше, треба, щоб у Раді підтримали новий законопроект про реконструкцію «хрущовок». Після цього місцева влада повинна розробити програму такої комплексної реконструкції. Сподіваюся, що 3-4 роки — і ми побачимо перший результат», — сказав він.

Парцхаладзе розповів, що чинний на сьогодні закон «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду» 2006 року виявився неефективним і так і не запустив процес реновації «хрущовок» на практиці.


«Ухвалений у 2006 році закон не дає можливості вирішити проблему. Перша причина — в ньому прописано обов’язкову згоду на переселення всіх 100% людей, які проживають там. Крім того, прописаний коефіцієнт 1,5 — якщо у вас квартира площею 100 квадратних метрів, то вам необхідно надати площу 150 квадратних метрів. Такої економічної можливості немає», — - пояснив заступник Міністра.


Тому Мінрегіоном спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» імені Ю. Білоконя та за активної участі експертів, фахівців та громадськості був розроблений новий ефективний законопроект.

Парцхаладзе наголосив на тому, що проблема застарілого житла в Україні загострюється з кожним роком і потребує першочергового вирішення. Адже вже із близько 1 млрд кв. метрів житлового фонду приблизно 70-80% мають застарілий інфраструктурний стан.

Нагадаємо, раніше в Мінрегіоні розповіли, в яких саме містах вигідніше зносити старі будівлі, а в яких – відновлювати.

Та погодили, за яких умов можна носити старе житло.

Джерело: minregion
Интересные новости:
09.07.2019
1589
Забудовник стверджує, що ухвала пройшла усі стадії судового оскарження і не може бути скасована...
09.07.2019
1419
ЕС выделит 10 млн евро на развитие портов Азовского моря, строительство автодорог и ж/д дорог на Вос...
11.11.2019
442
Возле Шулявского путепровода при замене инженерных сетей были найдены более 100 боеприпасов времен В...
11.11.2019
621
Головам облдержадміністрацій дали тиждень, щоб визначити список всіх шкіл, стадіонів та садочків, по...
11.11.2019
1067
У Києві пройшов III Residential Development Forum - форум, на якому учасники українського ринку неру...