Стало відомо, куди перемістили демонтовані горельєфи із львівського Момумента Слави (фото)

Монумент напередодні демонтували серез аварійний стан
1453 11.02.2019 в 08:35Горельєфи з монументаВ музей "Територія терору" передали 5 горельєфів демонтованих з аварійної стели Монумента Слави. Як повідомила директор музею Ольга Гончар, буде проведене дослідження цих елементів та визначено як в подальшому їх експонувати.

"Вчора ввечері нам передали останні горельєфи зі стели Монумента Слави. Тому з цього часу вони будуть зберігатися у нашому музеї. Ми проведемо дослідження цих елементів і продумаємо як цікавіше їх експонувати - зробити цікавий проект, дискусію чи ворк-шоп, дослідимо, які у світі є цікаві прецеденти таких проектів, запросимо цікавих спікерів до співпраці.

Наш музей дуже радий, що місто доручило саме нам зберігати ці елементи. Є рішення №163 Львівської міської ради про їх передачу нашому музею. Тому хочемо показати, що українські музеї мають не боятися приймати такі об'єкти, бути активними, створювати дискусії навколо таких об'єктів і досліджувати їх, адже вони мають мистецьку і історичну цінність", - розповіла Ольга Гончар, директор музею "Територія терору".

За її словами 5 горельєфів з Монумента Слави символізують головні роди військ: піхотинець, танкіст, артилерист, льотчик і матрос. Оскільки об'єкти великого розміру, то необхідно буде визначити місце, де можна їх експонувати, і щоб вони були захищені від погодних умов.

"Це об'єкти висотою понад 4 метри і більше метра ширина. Матеріал, з якого ці горельєфи були зроблені, очевидно, бронза. Варто буде провести мистецтвознавчу експертизу, оскільки автори цих горельєфів досить відомі люди. Ця експертиза буде потрібна як майбутньому поколінню так і нашому музею", - відзначив Тарас Різун, головний зберігач фондів музею "Територія терору".

Нагадаємо, відповідно до розпорядження міського голови Львова №202 від 17 травня 2017 р., розглянувши звернення Почесного громадянина міста Львова, письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, учасника національного та правозахисного руху, політв'язня радянських таборів Ігоря Калинця, було створено робочу групу для розгляду пропозицій і вирішення питання експонування пам'ятника Монумент Слави на вул. Стрийській. Очолює робочу групу Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Відбулося декілька засідань робочої групи. Під час одного з них було озвучено, що частина елементів конструкції пам'ятника Монумент Слави знаходиться в гостро аварійному стані.

Джерело: прес-служба ЛМР

Интересные новости:
11.02.2019
1504
Точное время окончания работ не называют, но подчеркивают, что сейчас — «завершающий эта...
11.02.2019
995
«Київміськбуд» будує на ділянці ЖК під виглядом санаторію, повідомляють ЗМІ...
19.08.2019
624
Представник президента в уряді Андрій Герус повідомив, що парламентарі планують внести зміни в закон...
19.08.2019
652
Программу по «растерминованию» становятся все более распространенной практикой у украинс...
19.08.2019
2883
Столичные власти хотят вернуть в собственность города сразу 40 памятников архитектуры, чтобы спасти ...