Експерти розповіли, якими будуть ціни на нерухомість в Україні

1123 2018-12-04 07:32:00Новобудови наразі продаються погано

Забезпеченість житлом в нашій країні – одна з найнижчих в Європі, а житловий фонд в Україні сильно застарів. Наприклад, в ЄС на кожного жителя припадає 40 м.кв. житлової площі, в Україні – трохи менше 24 м.кв.

А ось за темпами будівництва країна вже обганяє Європейський Союз – 2,9 нових квартир на 1000 осіб в Україні – проти 2,8 в Європі. Але будинки будуються, а квартири в них люди все-таки не купують, відзначають аналітики порталу M2bomber.

“Це і є причиною того хаосу в сфері нерухомості”, – вважають експерти.Ситуація помітно впливає на ціни на ринку новобудов. Так, з квітня до середини літа-2018 ціни на столичні новобудови потроху падали, а потім піднялися знову. З липні медіанна вартість нових квартир становила 22 280 грн/кв.м, у вересні ж “медіана” досягла позначки 24 000 грн/кв.м, і залишається такою донині.

Ціна кв.м в доларах також зросла до осені, але теж не набагато (864 дол/м кв. зараз проти 833 дол/ кв.м в липні).

“Разом з тим, будкомпанії і так втрачають в прибутку, продаючи нове житло. За оцінками Мінрегіону, вартість будівництва 1 кв.м в Києві – близько 13 000 гривен. Додамо сюди інші витрати забудовників, наприклад, на придбання земельної ділянки, на забезпечення роботи відділу продажів, на рекламу і маркетинг тощо.
У підсумку вийде, що зведення одного м кв. в Києві навряд чи обходиться будкомпаніям дешевше 15 000 гривень. А якщо так, то виходить, що в Дарницькому районі нові квартири продають не набагато дорожче, а в Деснянському – навіть дешевше від собівартості”, – зазначають експерти.

Фахівці бачать кілька варіантів подальшого розвитку подій:

Замороження будівництв. Зменшення прибутковості – це великий удар для невеликих і молодих будкомпаній, у яких зовсім мізерна “фінансова подушка”. Не отримавши очікуваний дохід від продажу квартир, такі забудовники, ймовірно, не зможуть завершити об’єкти, що зводяться. І в українській будівельній кризі “виживуть найсильніші”.
Подальше скорочення метражу квартир. У нових будинках і так більшість квартир – однокімнатні. Багато з них мають площу 25 кв.м, 23 кв.м, чи навіть менше. Можливо, на ринку з’явиться ще більше таких малометражок.

Хоч сьогодні новобудови продаються погано, а знижувати ціну м кв. вже нікуди – забудовники, як і раніше, прагнуть отримати прибуток, близький до запланованого. І нерідко його “відбивають” іншими способами. Наприклад, економлячи на матеріалах і на будівництві інфраструктури. Тобто, нові будинки з’являються, а ось школи, лікарні, дитячі установи і т.д. – ні.

Джерело: businessua

Интересные новости:
04.12.2018
640
В табличной части налоговой накладной появится графа «Сумма налога на добавленную стоимость&ra...
04.12.2018
1385
Торги відбувались зі зниженням початкової вартості. ...
03.12.2018
891
Підвищення зарплат будівельникам комунальних підприємств призведе до легалізації «сірих»...
15.02.2011
299
В Техасском Университете представили свой новый проект пожароустойчивого покрытия...
15.02.2011
343
Проверять деятельность субъектов, занимающихся благоустройством, будут чиновники государственных адм...