В Києві пройшов Міжнародний форму для сталого розвитку бізнесу Green Mind – 2018

В рамках форуму відбулася презентація нового інформаційно-просвітницького проекту для школярів «Уроки зі сталого споживання».

806 29.11.2018 в 12:01Майбутнє за сталим розвитком бізнесу

Заходи Міжнародного форуму для сталого розвитку бізнесу Green Mind – 2018 проходили 21-23 листопада 2018 року в рамках Міжнародного інноваційного форуму Innovation Market в Міжнародному виставковому центрі.

Традиційно цей форум відбувається за підтримки Мінприроди, об`єднуючи представників великого, середнього і малого бізнесу, місцеві, регіональні та державні органи влади країни, представників громадянського суспільства, бізнес спілок, навчальні та професійні заклади у їх прагненні розвиватися на основі принципів сталого розвитку, впровадження  зеленої модернізації і реалізації сталого виробництва та споживання на практиці.Перший день форуму був присвячений питанням реформування та технічного забезпечення функціонування системи державного моніторингу довкілля згідно європейських стандартів; необхідності реформування екологічного податку; виконання Україною протоколу РВПЗ (згідно з цим протоколом, підприємства будуть щорічно публічно звітувати про викиди і перенесення забруднюючих речовин у формі реєстру); а також державної підтримки зеленої модернізації виробництва.

Читайте також:  Переможці 17-го Всеукраїнського конкурсу «Екологічна якість та безпека» отримали свої нагороди

В наступний день учасники форуму мали можливість підвисити свою компетентність по інструментам розвитку моделі сталого споживання та виробництва. У програмі  - тренінги по керівним принципам  інформування про екологічність продукції, екологічне маркування, сталі публічні закупівлі.  Учасники тренінгів дізналися про:

 • принципи та доступні способи підтвердження екологічних характеристик і переваг продукції щодо впливів на довкілля і здоров’я людини керуючись вимогами міжнародних і національних стандартів;
 • відповідальність за використання екологічних декларацій та маркувань;
 • те, як здійснювати більш ефективні закупівлі із застосуванням нецінових критеріїв відбору на основі екологічних стандартів та оцінки повної вартості життєвого циклу предмету закупівель відповідно до статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі»;
 • визначення необхідності застосування заходів із захисту довкілля в технічних специфікаціях документації конкурсних торгів;
 • «дорожню карту» реформування публічних закупівель, що затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 175-р, в частині що стосується посилення потенціалу застосування нецінових критеріїв, зокрема заходів із захисту довкілля.


 

Останній день форуму був присвячений освіті для сталого розвитку. В цей день відбулася презентація нового інформаційно-просвітницького проекту для школярів «Уроки зі сталого споживання».

Читайте також:  В рамках форумів Innovation Market та Green Mind пройшла конференція про сталі державні закупівлі

Також піж час тренінгу «Зелений клас – інновації для сталого розвитку закладів освіти», учасники були ознайомлені з такими питаннями як:

 • екологічна компетентність в наскрізній змістовній ліній освіти;
 • стандарт «Зелений клас», його вимоги, досвід та переваги впровадження;
 • нові освітні проекти для сталого розвитку (презентації кейсів для закладів освіти);
 • впровадження уроків та освітніх акцій на тему сталого лісокористування та збереження лісів;
 • енергоефективні школи;
 • роздільний збір вторинної сировини в навчальний закладах: від уроків до практичних дій;
 • організація компостування органічних відходів в середній школі.

Джерело і фото: greenmind.com.ua

Интересные новости:
29.11.2018
876
В Конференції взяли участь експерти проекту EaP GREEN, представники від Мінекономрозвитку та Мінприр...
27.11.2018
1019
Конкурс «Екологічна якість та безпека» є громадською ініціативою і проводиться з 2001 ро...
20.11.2018
2045
Свое 75-летие в этом месяце отметил Иван Салий, а Всеукраинскому союзу производителей строительных м...
12.08.2019
581
Несмотря на проблемы, которых у строительной отрасли немало, строительный комплекс Украины выдержал ...
09.08.2019
3482
Провідні компанії будівельної галузі вітають колег-будівельників із професійним святом!...
09.08.2019
830
6 серпня Конфедерація будівельників України при підтримці Міністерства регіонального розвитку, будів...