В Мінрегіоні розповіли, коли запустять "електронний кабінет забудовника"

668 09.11.2018 в 07:32Електронний кабінет забудовника

Система держархбудконтролю і нагляду має працювати як якісний прозорий сервіс для будівельного бізнесу. Про це під час круглого столу з представниками будівельної галузі та профільними асоціаціями наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Дозвільні процедури у будівництві мають бути максимально прозорими і простими. А ДАБІ має стати відкритою та ефективною структурою. Тож, сьогодні першочергове завдання для ДАБІ – відпрацювати разом з бізнесом нову концепцію роботи через запровадження електронного кабінету забудовника з підключенням всіх необхідних реєстрів. Створення нового сервісу максимально усуне чиновника з дозвільних процедур. Наступне нововведення, яке буде запроваджене найближчим часом — підключення органів місцевого самоврядування до системи «Прозора ДАБІ» та залучення громадських інспекторів на місцях до роботи в системі ДАБІ», — наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, якісне реформування будівельної галузі потребує прийняття необхідної законодавчої бази. Наразі у парламенті знаходяться 3 дуже важливі законопроекти, які необхідно прийняти якнайшвидше. Це, 7266-1, яким вносяться зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо передачі, припинення або тимчасового зупинення повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю; №7085 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування»; №6403, який забезпечить ОТГ єдиною документацію із просторового планування.

В Мінрегіоні обговорили важливі питання щодо ситуації в будівельній галузі країни

Зубко розповів, попри те, що Мінрегіон формує політику і приймаються рішення, які спрощують дозвільні процедури, наводиться лад у містобудуванні, децентралізуються повноваження ДАБІ, усе ж залишається проблема — корупція спускається на місця. «Ми вже почали спільну роботу з прокуратурою та Генеральний прокурором щодо зловживань на місцях! Вже є значні результати в кадрових питаннях. І ми будемо продовжувати цю роботу», — зазначив урядовець.

Він нагадав, що з реформою децентралізації, вже 100 громад отримали повноваження держархбудконтролю. Але в той же час, міста обласного значення такі як Полтава, Хмельницький і Запоріжжя досі саботують ці функції. «Це свідчить, що ці міста не просто не хочуть брати на себе повноваження, а про їх небажання брати на себе відповідальність. В черговий раз наголошую, система держархбудконтролю і нагляду в Україні має працювати прозоро і відкрито як для бізнесу, так і простих громадян!», — наголосив Геннадій Зубко.

Ознайомитись із презентацією можна за посиланням.

Джерело: прес-служба Мінрегіону

Интересные новости:
09.11.2018
701
Для строительства ветряных электростанций в Чернобыле выделили первые участки...
09.11.2018
856
На проект благоустройства набережной на Левом берегу потратят больше 3 миллионов гривен...
08.11.2018
2259
Киевляне требуют достроить заброшенный вокзал...
25.04.2011
451
В ходе форума "Один пояс, один путь", который проходит сейчас в Китае, украинская сторона подписала ...
25.04.2011
358
Під усією територією готелю розмістять підземний паркінг...
Новости и Акции компаний