ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ: Як захистити дерево від старіння та комах

Продовжити життя дерев’яним меблям та захистити їх від шкідників та плісняви можливо і в домашніх умовах. Достатньо дотриматись основних правил по вибору захисних лакувальних матеріалів та слідувати алгоритму дій.
1178 07.05.2019 в 14:21Як правильно лакувати дерево

Дерев'яні поверхні, без надійного захисту темніють та руйнуються. Виходом із ситуації стане покриття безбарвним лаком, який вдало підкреслить красу дерев'яної поверхні та захистить її від зношування.

Але перед тим, як нанести безбарвний лак, необхідно подбати про покриття та використовувати ґрунтовку, застосування якої:


 • забезпечить рівномірний розподіл фінішного покриття без плям;
 • вирівняє вбираючу здатність поверхні та збереже дихаючі властивості деревини;
 • захистить деревину від появи плісняви, водоростей, грибків та комах;
 • захистить поверхню від біопошкоджень;
 • забезпечить тривалий термін служби покриття.Як обрати ґрунтовку для деревини


Перш ніж обрати правильну ґрунтовку, варто врахувати її характеристики та антисептичні властивості. Обираючи ґрунтовку, слід враховувати не тільки її захисні якості, але і характеристики лаку, який буде нанесений після цього, на завершальному етапі роботи.

ВИДИ ҐРУНТОВКИ:

 1. Алкідна – вважається кращою серед будівельників. Оброблене нею дерево сохне до 18 годин, на його поверхні утворюється матова щільна захисна плівка, яка підкреслює структуру. Така ґрунтовка є нетоксичною. Використовуючи її, можна значно підвищити зносостійкість паркету або дерев'яної підлоги.
 2. Водно-дисперсійна – сохне доволі швидко, і, як правило, без запаху та нетоксична. Оброблена таким складом деревина легко шліфується та дає надійний захист від цвілі.
 3. Шелакова – частіше застосовується для обробки сирої або погано просушеної деревини, складається з метилового спирту і молочного соку комах.

Зараз великою популярністю користуються ґрунтовки з біоцидними домішками, які забезпечують додатковий захист від плісняви, водоростей, грибків та комах. Алгоритм лакування дерева

Процес лакування деревини складається з кількох етапів:


 • спершу потрібно підготувати дерево – зачистити його за допомогою спеціального паперу.
 • опісля – етап знежирювання дерев'яної поверхні за допомогою розчинника.
 • далі – ґрунтування поверхні. Для цього вам будуть потрібні малярські кисті різної величини.
 • тільки тепер ви можете спокійно покривати лаком дерев'яні поверхні і бути певними – вони прослужать довго.ЧИТАЙТЕ: Як обрати лак для паркету?

ПОРАДА: Якщо ви все ж обрали для роботи алкідну ґрунтовку, то для фінішного покриття радимо використовувати алкідний лак.. Він дасть поверхні надійний захист від дощу та вологи, а також надовго збереже природну структуру деревини.


Джерело: 24tv.ua

Похожие статьи:
14.01.2019
806
Настенный держатель для полотенец своими руками в виде штанги сделать не так уж сложно и своими рука...
18.07.2019
2098
Як самотужки оновити взуттєву дерев'яну тумбу...