РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.732 EUR: 43.551
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.732
EUR 40.000 41.000 43.551
USD 41.400 41.831 41.732
EUR 43.350 44.039 43.551
Новость

Що робить держава для вирішення житлового питання українців

Держава працює одразу у чотирьох напрямках, аби забезпечити українців житлом. Над чим саме працюють урядовці
4560
20 февраля 2025 г.

Реформування житлової сфери і створення нової житлової політики

ЄС вимагає від України скасувати чинний житловий кодекс і запустити натомість нову житлову політику, яка буде ефективно вирішувати житлові питання громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Законодавчою передумовою реформи має стати ухвалення законопроєкту №12377, який парламент зобовʼязаний провести через сесійну залу до кінця поточного року.

На цьому під час форуму «Відбудова в дії. 3.0», організованому Конфедерацією будівельників України наголосила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

При цьому вона наголосила, що процес реформування вже розпочався. Так, наприкінці 2024 року було ухвалено закон 4080-IX, який передбачає проведення всеукраїнської інвентаризації нерухомості, яку потенційно можна буде використовувати для житлових потреб громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

«Голови громад наразі входять у практичну площину її проведення. Житло, яке ідентифікують як можливе для проживання ВПО, переселенці зможуть брати у пільгову оренду. За підсумками такої інвентаризації у вигляді інтерактивної карти створять інформаційну базу об’єктів нерухомого майна, придатних для проживання. Важливо подивитися, що можна добудувати, використати або як соціальне, або як муніципальне житло. Тому що величезні проблеми з шістьма мільйонами внутрішньо переміщених осіб, яким потрібно допомагати розв’язувати житлове питання», – пояснила Шуляк.

Другою складовою реформи, за її словами, є вже безпосередньо формування законодавчої бази, яка скасовує діючий житловий кодекс, розроблений ще за радянських часів, тобто, неймовірно застарілий. Через це він абсолютно не вирішує проблеми тих громадян, які потребують поліпшення житлових умов і десятиліттями стоять для цього у квартирних чергах.

Перші кроки для цього вже зроблено – підготовлено і зареєстровано рамковий законопроєкт № 12377 «Про основні засади житлової політики», який окреслює курс майбутньої реформи і головні аспекти її проведення.

«Суть реформи у тому, щоб створити і дати громадянам прості і ефективні механізми, які вони зможуть використовувати для вирішення житлових питань. Так, буде, наприклад, створено фонд соціального житла, яке можна буде брати у соціальну оренду, реальні і деякі фінансово-кредитні механізми, якими можна буде користуватися для того, щоб купити власне житло, службове житло», – зазначила голова Комітету містобудування.

При цьому, вона підкреслила – ухвалення цього законопроєкту Верховною Радою обовʼязкове, оскільки це є умовою виконання Україною умов програми The Ukraine Facility, за якою держава отримує від ЄС фінансову допомогу на потреби відновлення. Йдеться про суму у 50 млрд євро і задля їх отримання Україна має виконати понад 150 індикаторів. Один з яких, пояснила Шуляк, реформування житлової сфери і створення нової житлової політики.

Водночас, вона наголосила, що європейські партнери вже співпрацюють з Україною, не чекаючи ухвалення законодавства щодо житлової політики. Так, деякі з них вже допомагають громадам розвивати житлові проєкти у регіонах.

Наприклад, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) щодо будівництва соціального житла. Мова йде про грант і кредит сумарно на 400 мільйонів євро, за які планується побудувати понад шість тисяч квартир. Соціальне житло надаватиметься працевлаштованим українцям із зарплатою не нижчою за середню. Також місцева влада зможе передавати 20-30% квартир в оренду спеціалістам, які потрібні регіону, за власними критеріями.

Третій важливий компонент вирішення житлових проблем українців, який вже діє – програма єВідновлення. Зокрема, нещодавно почав діяти закон щодо пріоритетного права внутрішньо-переміщених осіб отримувати компенсацію за зруйноване житло і, відповідно, отримувати кошти на придбання нового. Так, найближчими днями більше ніж 60 перших родин закриють угоди по купівлі житла у такий спосіб. На це вже направили перші 100 млн гривень.

«Тобто, ми бачимо, що це одразу декілька паралельних процесів – інвентаризація, нове житлове законодавство, єВідновлення і будівництво соціального житла за кошти партнерів. Це означає тільки те, що Україна дуже серйозно налаштована на те, щоб нарешті вирішити питання, яке відкладалося роками – житлове. Тож маю надію на те, що зрештою ми зрушимо цей процес», – резюмувала Шуляк.

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
sluga-narodu
20 февраля 2025 г.
2599
Активісти наголошують, що без державного фінансування ключові програми Фонду можуть зупинитися, а ти...
20 февраля 2025 г.
1400
У січні 2025 року ВВП України зріс на 1,5%. Основними драйверами зростання залишаються буд...
19 февраля 2025 г.
5023
Подібний тунель The Boring Company збудувала в Лас-Вегасі: він наразі налічує 5 станцій зі 104 обіця...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 февраля 2025 г.
3032
Україна витратила на підготовку інфраструктури 300 мільйонів гривень, але через обстріли і нестачу к...
19 февраля 2025 г.
9231
Українські чиновники стверджують, що поточний текст угоди порушує вітчизняне законодавство та потреб...
06 февраля 2025 г.
2276
Нова постанова Уряду запроваджує автоматичний розгляд документів, що дають право на виконання підгот...
Вчера
11319
Три будівлі, повністю побудовані з деревини, створять простір, який дозволяє місту «дихати&raq...
20 февраля 2025 г.
5493
Подорож фунікулером триває п’ять хвилин і цей проєкт реалізовувався 15 років та коштував сім м...
19 февраля 2025 г.
5361
Перетворення млинів на галерею передбачало масштабне очищення будівлі від промислових елементів. Вті...
13 февраля 2025 г.
1517
12 березня відбудеться семінар "ПОДАТОК та ОБЛІК в БУДІВНИЦТВІ". Участь можлива у online та offline ...
07 февраля 2025 г.
1424
18 лютого відбудеться засідання Ради Будівельної палати України...
19 февраля 2025 г.
2071
20 лютого на конференції зустрінуться провідні експерти, будівельні компанії, виробники матеріа...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
3020
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
583
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!