РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.089 EUR: 43.335
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.089
EUR 40.000 41.000 43.335
USD 42.050 42.550 42.089
EUR 43.150 43.850 43.335
Статья

15% компенсація від держави за купівлю українського обладнання: як працює програма

В Україні запустили програму компенсації 15% за купівлю вітчизняного обладнання. Хто може взяти участь у програмі та на яких умовах?
4125
28 ноября 2024 г.

Компенсація за купівлю українського обладнання

Наприкінці вересня в Україні запустили нову програму підтримки українських виробників у межах Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні".

Бізнес зможе отримати 15% компенсації за придбання енергетичного, колісного, будівельного та спеціального обладнання українського виробництва.

Подібна програма вже діє для купівлі української сільськогосподарської техніки. Щоправда, відсоток компенсації помітно вищий – повернути можна 25%.

Як працює нова програма, за які товари можна отримати компенсацію та хто може взяти в ній участь?

 

Звідки взялася програма та що вона передбачає?

Наприкінці літа 2024 року Кабмін підтримав створення експериментального проєкту з надання грошової допомоги від держави за купівлю українських товарів. Першим етапом цієї програми став так званий національний кешбек, у рамках якого українцям повертають 10% від вартості вітчизняних товарів.

Згодом в урядову постанову внесли зміни, якими запровадили часткову компенсацію вартості техніки й обладнання українського виробництва. Розмір такої компенсації становить 15% (без урахування ПДВ), однак процедура отримання дещо складніша, ніж з національним кешбеком. Планується, що програма діятиме до 31 грудня 2025 року, а на її реалізацію лише у 2024 році направили 1 млрд грн.

 

Хто може взяти участь у програмі?

У програмі беруть участь чотири сторони: виробник обладнання, покупець, уповноважені банки та держава. Щоб на кінцевому етапі покупець отримав компенсацію, виробник повинен звернутися до Мінекономіки та додати свої товари до переліку тих, які підпадають під дію програми.

Для цього виробник має подати електронну заявку до Мінекономіки і надати інформацію про ступінь локалізації, калькуляцію собівартості та технологічні операції, розрахунок питомої ваги витрат на оплату праці. Міністерство проведе перевірку, включить товари до публічного переліку та передасть інформацію банкам, які беруть участь у програмі.

Отримати компенсацію можуть юридичні особи та фізособи-підприємці, які придбали відповідне обладнання в українського виробника.

 

Хто не може претендувати на компенсацію?

Отримати компенсацію не зможуть підприємства-банкрути, ті, хто мають прострочений на понад пів року податковий борг, підсанкційні або пов’язані з Росією чи Білоруссю підприємства, ті, хто працюють на території боїв чи на тимчасово окупованих територіях.

Техніку чи обладнання, за які покупець отримав компенсацію, не можна перепродавати протягом трьох років. В іншому випадку покупець повинен буде повернути державі кошти. Також його позбавлять права на отримання компенсації на наступні три роки.

 

Які банки беруть участь у програмі?

Наразі до програми долучилися 16 банків: "Банк восток", "Скай банк", "Прокредит банк", "ОТП банк", "Піреус банк", АКБ "Львів", Укргазбанк, Акцент-банк, Радабанк, "МТБ банк", "Банк кредит Дніпро", "Глобус", "Агропросперіс банк", Ощадбанк, Таскомбанк та "Кредитвест банк". В "ОТП банку" кажуть, що головна перевага програми – збільшення попиту на техніку вітчизняного виробництва.

"Оскільки умовою участі в програмі для виробника є певний рівень локалізації виробництва, бенефіціарами програми стають не лише покупці та продавці, а й постачальники запчастин. Таким чином, бюджетні кошти будуть використовуватися з мультиплікатором", – вважає представник одного з банків-партнерів програми.

За її словами, заявки на компенсацію за новою програмою ще не надходили, але за схожою програмою для аграріїв клієнти придбали понад 130 одиниць сільськогосподарської техніки. Деякі банки одразу пропонують своїм клієнтам долучитися до програми "Доступні кредити 5-7-9%". Наприклад, "Скай банк" у разі нестачі коштів пропонує взяти позику на купівлю комерційного транспорту, сільгосптехніки та спецтехніки.

 

Яке обладнання можна придбати за програмою?

До переліку техніки та обладнання вітчизняного виробництва, покупцям яких держава повертатиме 15%, увійшли майже 140 позицій від 14 компаній. Долучитися до цього списку можуть виробники, які локалізували виробництво на рівні 40% і більше. Компенсуватимуть вартість автобусів, вантажівок, ліфтів, причепів, енергетичного обладнання. Надалі перелік обіцяють поповнювати.

 

"Від ухвалення рішення уряду минуло мало часу, але багато підприємств уже подалися на участь у програмі. Це свідчить про її актуальність для національного виробника. Ми продовжуємо приймати заявки; перелік техніки та обладнання буде розширюватися. Плануємо оновлювати перелік щотижня, усе залежатиме від активності підприємств", – зазначав заступник міністра економіки Андрій Телюпа.

Заявок за новою програмою ще не було, адже на це потрібен час. "Ми самі стараємося пропагувати, просувати цю програму серед клієнтів, робимо роз’яснювальну програму для покупців. Частіше не до нас приходять із запитом, а ми доносимо до людей, що з’явилася така можливість", – зазначив виробник техніки, який бере участь у програмі.

 

Як отримати компенсацію?

Підприємці, які хочуть отримати компенсацію, мають обрати техніку чи обладнання з переліку Мінекономіки. Далі потрібно оплатити обладнання через один з уповноважених банків та подати заявку на компенсацію. До неї треба додати копію платіжного документа та акт приймання-передавання обладнання.

Банк перевірить документи, передасть списки заявників до Мінекономіки, відкриє рахунки, на які переказуватимуть кошти, та виплатить компенсацію. За рік підприємець може отримати максимальну компенсацію в розмірі 10 тис. мінімальних зарплат на відповідний рік, тобто 80 млн грн.

Щоб отримати компенсацію у 2024 році, товар слід придбати до 1 грудня, а заявку подати до 5 грудня. Для техніки, придбаної після 1 грудня, компенсації виплатять у 2025 році. Фінансування залежить від черговості надходження заявок і наявності коштів. Якщо бюджет вичерпається, банки зупинять прийом заявок.

 Покрівельний комплект Ruukki: зручність, якість та надійність у кожній деталі 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Автор: Анастасія Дячкіна

Источник:
epravda
28 ноября 2024 г.
2585
Покупці зобов’язуватимуться зберегти стінопис Бенксі, однак не муситимуть доглядати чи страхув...
28 ноября 2024 г.
2231
Збільшення тарифу підсилить навантаження на бізнес, від стабільної роботи якого залежить підтримки З...
28 ноября 2024 г.
1930
Уряд звернувся до президента України з проханням якнайшвидше підписати законопроєкти. Шмиг...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
27 декабря 2024 г.
4385
Головні новини, аналітика, анонси та огляди будівельного ринку за 21-27 грудня 2024...
27 декабря 2024 г.
4002
Драйвером росту будівництва за цей період стала нежитлова нерухомість, збільшивши показник на 2...
26 декабря 2024 г.
4888
Вже майже три роки в Україні триває повномасштабна війна – фінансові збитки та людські втрати ...
28 декабря 2024 г.
694
Виды теплого пола, основные правила и распространенные ошибки монтажа...
26 декабря 2024 г.
14478
Пол Таллет, британський фотограф, досліджує японський бруталізм, яким особливо знаменита Окінава...
25 декабря 2024 г.
1640
Дізнайтесь, чому важливо узаконити самобуд і якими є етапи легалізації будови...
20 декабря 2024 г.
1704
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2432
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
10 декабря 2024 г.
1603
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2795
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
492
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!