Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 42.166 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.642 |
USD | 42.020 | 42.521 | 42.166 |
EUR | 43.540 | 44.240 | 43.642 |
Переважна більшість громадських і благодійних організацій України планують долучитися до ініціатив, пов’язаних із відбудовою держави, після завершення розв’язаної росією війни.
Про це виконавча директорка Київського міжнародного інституту соціології Наталя Харченко повідомила під час презентації соціологічного дослідження «Громадянське суспільство в Україні в умовах війни - 2022».
«За результатами опитування, більшість, а це понад 80%, планують долучитися до громадських ініціатив з відбудови інфраструктури після війни. Це стосується і тих організацій, які давно працюють, і новостворених. Тобто, це такий загальний тренд. Всі хочуть та планують долучитися до цієї активності», - сказала вона.
За даними дослідження, точно участь у майбутній відбудові держави планують взяти 52,4% ГО та БО, 27,6% скоріше за все планують долучитися. Серед організацій, які мають намір це робити, 82,5% (які діяли до вторгнення) та 79,9% (новоутворені) звернули увагу на потребу у нових навичках або підвищення рівня кваліфікації працівників для участі у відбудові. Серед необхідних навичок вони згадують ті, що скоріше стосуються загальних внутрішніх питань функціонування БО та ГО: менеджмент, фандрейзинг, грантрайтинг і грантменеджмент, різноманітна звітність, юридичні й бухгалтерські знання, цифрова і комп'ютерна грамотність, робота в команді, знання мов.
Загалом 87,7% громадських і благодійних організацій України планують долучитися до громадських ініціатив у гуманітарній допомозі після війни. Точно такі плани мають 57,2% і скоріше за все планують долучитись – 30,5%. Плани щодо різноманітних фінансових внесків у відбудову країни (наприклад, спрямуванням згенерованих своєю діяльністю коштів або ініціювання залучення коштів на важливі справи) після закінчення війни мають 59,6% тривало діючих ГО та БО і 77,5% новостворених.
Нині переважна більшість організацій (80,8%) вважають напрямок діяльності своєї організації в умовах війни актуальним. Загалом 89% високо оцінюють актуальність напрямку власної діяльності після завершення війни в Україні. Тільки чверть (24,7%) організацій, які розпочали свою роботу ще до повномасштабної війни, продовжили її у звичних для себе сферах після початку вторгнення.
Водночас 18,8% переорієнтували свою активність відповідно до нових викликів, а більшість (56,4%) ГО та БО поєднують пріоритети довоєнної роботи із новими напрямками. Тільки 14,3% організацій вважають необхідним змінити напрямок діяльності в умовах війни, тоді як 78,9% вважають, що цього не варто робити, водночас 61,6% представників ГО та БО переконані, що існує потреба у розвитку додаткових напрямків діяльності в умовах війни, серед актуальних напрямків найчастіше називали допомогу військовим (18%) та роботу з вимушено переміщеними українцями (17,3%).
Державний секретар Кабінету Міністрів Олександр Ярема закликав якомога активніше долучитися до процесів, які відбуваються у державі нині та будуть відбуватися згодом. «Ми розуміємо, що зараз завданням номер один є для всіх нас перемога. А потім буде питання відновлення країни. Тому важливо вже сьогодні подумати про те, яким чином ми разом будемо працювати», - сказав він.
До вторгнення найчастіше серед пріоритетів організацій називали культуру, спорт, туризм (36%) і освіту (29,1%). Нині їх згадують рідше (відповідно на 8,8% і 5,3%). Натомість допомога армії й жертвам російської агресії є пріоритетом діяльності для 43% ГО та БО, тобто спостерігається зростання відповідно на 21,3% для допомоги ЗСУ і на 25,7% - жертвам війни й переселенцям.
З початком повномасштабної війни лише на рахунки НБУ та у три найбільші благодійні фонди (“United24”, БФ “Повернись живим” та БО “Благодійний фонд Сергія Притули”) українці та іноземці перерахували понад 33,96 млрд грн. Це майже 1 млрд доларів.
За даними дослідження, кількість зареєстрованих благодійних організацій в Україні за 2022 рік збільшилася майже у 8 разів (6 367 нових БО). Натомість кількість реєстрацій нових громадських організацій зменшилася майже вдвічі (2 760 нових ГО).
Нині 77% опитаних громадських та благодійних організацій тим чи іншим чином допомагають ЗСУ. Близько 90% складає гуманітарна допомога, майже 70% - інформаційна підтримка, орієнтовно 50% організовують збори на потреби ЗСУ.
За даними опитування, зміни стосуються не тільки поведінки ГО. Донорські організації також відреагували на події, збільшивши свої проєктні портфелі та послабивши вимоги до звітності грантоотримувачів.
Опитування проводилося з 9 грудня 2022 року по 4 січня 2023 року. Участь у ньому взяли 1519 представників громадських і благодійних організацій з усіх областей України, а також у вибірку потрапило 0,6% організацій, переміщених за кордон.
Дослідження проведено ІСАР Єднання у партнерстві з Київським міжнародним інститутом соціології у межах проєкту "Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України", що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Цікаво дізнатись: як підібрати надійний блок безперебійного живлення
Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.