Цьогоріч Мінрегіон має рекордне фінансування наукових робіт із нормування та стандартизації
Оновлення будівельних норм
Керівна рада Національного органу стандартизації схвалила пропозиції Мінрегіону щодо розроблення всіх 134 національних будівельних стандартів та включила їх до Програми робіт з національної стандартизації на 2021 рік. Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.
«Цьогоріч Мінрегіон має рекордне за останні десять років бюджетне фінансування наукових робіт із нормування та стандартизації – 54 млн грн. Майже третину з цих коштів Міністерство планує спрямувати на роботи зі стандартизації у будівництві. Нормативне забезпечення у будівництві – це система взаємопов’язаних документів. Йдеться про будівельні норми – державні та галузеві, що встановлюють обов’язкові вимоги до об’єктів будівництва, планування та забудови територій, складу та змісту проєктної документації. А також про «підтримуючі» стандарти, що містять вимоги до матеріалів та методики розрахунку параметрів, наведених у будівельних нормах», – наголосила Наталія Козловська.
Загалом у 2021 році заплановано розроблення 134 національних стандартів, зокрема:
- 13 національних стандартів, ідентичних гармонізованим європейським та міжнародним стандартам, а також 4 національні стандарти щодо оформлення проєктної документації – з метою забезпечення впровадження ВІМ-технологій ;
- майже 60 гармонізованих європейських «підрегламентних» (Регламент ЄС № 305) стандартів щодо будівельної продукції;
- 26 національних стандартів з питань енергоефективності;
- понад 30 інших національних стандартів, зокрема, «підтримуючих», що розкривають положення державних будівельних норм (містять відповідні методики розрахунку, на які є посилання в ДБН з метою системного запровадження параметричного методу нормування у будівництві).
Найближчим часом розпочнуться тендерні процедури щодо визначення організацій-виконавців.
Ознайомитись з переліком національних стандартів, що будуть розроблені на замовлення Мінрегіону, можна за посиланням.
Зазначимо, що прийняття в Україні гармонізованих європейських стандартів є однією з обов’язкових передумов практичного впровадження європейського регулювання, передбаченого Регламентом (ЄС) №305, а також укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Agreements on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Goods, Угода АСАА, «Промисловий безвіз») з метою відкриття доступу промислової продукції на ринки України та країн ЄС.
Цікаво про будівництво: 6 кроків до утепленої відмостки
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
- Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
- Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.