Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.646 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.724 |
USD | 41.440 | 41.839 | 41.646 |
EUR | 43.470 | 44.179 | 43.724 |
Фундамент сприймає серйозне навантаження від опадів навіть при низькому рівні грунтових вод. Весь обсяг води з покрівлі під час дощу потрапляє до основи будинку, особливо при відсутності системи водовідведення. Важливо враховувати і наявність талої води. У глинистих ґрунтах вона не встигає відійти, замерзає при низьких температурах, розширюється і тисне на стінки фундаменту. Завдання відмостки - відвести воду від будинку.
Теплоізоляція в цьому випадку грає роль додаткового захисту фундаменту від промерзання. Технологія монтажу утепленої відмостки складається з декількох етапів. Розберемося більш детально у процесі облаштування відмостки і її утеплення на прикладі з використанням екструзійного пінополістиролу.
Виїмка грунту
На першому етапі по периметру будинку необхідно зробити виїмку ґрунту. Ширина траншеї зазвичай становить 80-100 см при грунтах нормальної несучості, а глибина - близько 20-40 см.
Для визначення ширини відмостки необхідно враховувати довжину виступу даху за периметр стін: відмостки повинна бути ширшою мінімум на 20 см. Вибираючи ширину відмостки варто також врахувати і зручність для мешканців будинку, особливо якщо її планується використовувати в якості доріжки.
Глибина траншеї залежить від типу грунту і розташування самого фундаменту. Якщо грунт здимний, фундамент не утеплений, або неглибокий, то виїмку ґрунту потрібно робити мінімум на 40 см.
На етапі виїмки також можна обробити грунт гербіцидами, які захистять відмостку від проростання бур'янів.
Укладання піщаної подушки
Для будь-якої відмостки потрібна міцна основа. У нашому випадку її роль виконує піщана подушка. Не варто відразу укладати піщану подушку цілком. Відсипання подушки піском необхідно проводити поетапно - шар за шаром. При цьому важливо врахувати, що якісно утрамбувати можна шар піску товщиною не більше 5-10 см. Кожен окремий шар необхідно поливати водою і ретельно трамбувати.
Обов'язково на цьому етапі формується ухил, його кут може становити від 2 до 5%.
Влаштування дощової каналізації
Відведення дощової води можна влаштувати декількома способами. Найпростіший - встановити по периметру будинку пластикові дощоприймачі. Пластикові лотки укладаються по краю відмостки і закриваються гратами, які захищають конструкцію від сміття. При засорах таку конструкцію легко прочистити - потрібно лише зняти решітку і прибрати бруд, що накопичився.
Існує і закритий спосіб монтажу дощової каналізації. У цьому випадку на дно траншеї укладається система з каналізаційних труб з водоприймача в вигляді коробів, розташованих безпосередньо під кожною водостічною трубою.
Монтаж утеплювача
Ефективним матеріалом для утеплення відмостки служать плити XPS. Вони міцні і зберігають свою форму під навантаженням. Крім того, плити екструзійного пінополістиролу не бояться вологи і не гниють з часом.
Важливо відзначити, що для влаштування утепленої відмостки слід брати саме гладкі плити XPS. Вічка на їх поверхні «запечатані», а значить матеріал має абсолютно закритопористу структуру і не поглинає вологу. Це особливо важливо, тому що утеплювач знаходиться в землі у безпосередньому контакті з грунтовими водами.
До того ж, саме теплоізоляція XPS має один з найнижчих коефіцієнтів теплопровідності. Так, XPS SWEETONDALE CARBON ECO має показник теплопровідності на рівні 0,034 Вт / (м • К) *.
Плити XPS мають спеціальну L-кромку. Це означає, що вони стикуються між собою, утворюючи суцільний шар теплоізоляції. Монтаж плит проводиться з дотриманням ухилу впритул до утепленого цоколю. Далі можна переходити до монтажу дренажного шару.
Монтаж дренажної мембрани
При влаштуванні так званої м'якої відмостки, в якій фінішним шаром служить плитка, газон або шар щебеню, поверх XPS необхідно укласти профільовану мембрану з шаром геотекстилю. Вона укладається виступами вгору і виконує дренажну функцію. На такий мембрані вода не затримується, а швидко виводиться по каналах між виступами. Термоскріплений геотекстиль не замулюється, при цьому відіграє роль ефективного фільтра.
Мембрана розкочується прямо поверх утеплювача XPS. Напуски полотен повинні складати 100‑120 мм, при цьому їх необхідно обов'язково скріпити. Напуски геотекстилю також склеюються клейкою поліпропіленовою стрічкою. Близько 100-150 мм мембрани необхідно завести на цокольну частину будівлі і прикріпити за допомогою пластикових дюбелів.
Читайте також: Правила утеплення підвалу: що потрібно знати, щоб забути про боротьбу з холодом і вогкістю
Фінішний шар
Один з найпростіших варіантів виконання фінішного покриття - поверх мембрани зробити відсипку з гравію фракцією 20-40 мм. При бажанні можна виконати відсипку піском і укласти тротуарну плитку, бруківку, натуральний камінь або засипати землею і посіяти газон.
* - Теплопровідність при (25 ± 5) ºC, виміряна протягом 24 годин з моменту випуску продукції.
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.