РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.253 EUR: 43.563
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.253
EUR 40.000 41.000 43.563
USD 41.150 41.649 41.253
EUR 43.040 43.800 43.563
Новость

На що звернути увагу при купівля заміського житла

На що звернути увагу при виборі заміського житла, і про які особливості варто подумати заздалегідь, щоб потім це не виявилося неприємним сюрпризом для вас
1212
21 мая 2020 г.



Заміське житло.
Що слід врахувати при купівлі?


Відразу обмовимося, що стаття для тих, хто зараз розглядає покупку заміської нерухомості, а саме будинок або котедж, але не багатоквартирний варіант. Це може бути як будинок для постійного проживання, де вся необхідна інфраструктура під рукою, або як дача для теплої пори року, або ж як інвестиція під здачу в оренду. У квітні ми провели масштабний аналіз ринку котеджних містечок Київської області, і ми точно знаємо, на які моменти варто звернути увагу потенційного покупця, повідомляє Ольга соловей, URE Club. Навіть якщо це і покупка другого будинку, втратити свої гроші і витратити масу нервів не хочеться нікому. Тому давайте подивимося, на що звернути увагу при виборі, і про які особливості варто подумати заздалегідь, щоб потім це не виявилося неприємним сюрпризом для вас.

Розташування. Ні для кого не секрет, які пробки утворюються в п’ятницю на виїзді зі столиці і аналогічно в неділю - у зворотний бік. Практично всі напрямки стоять - Житомирська і Броварська траси, Одеський напрямок і Обухівське - трохи в меншій мірі, Окружна дорога - місцями. Відкриття нової дороги на Ірпінь полегшило трафік ненадовго: зі збільшенням агломерації Ірпінь–Буча–Гостомель зростає і навантаження на дорогу і всі можливі під’їзні шляхи. Вибирати такі завантажені напрямки варто тільки, якщо ви плануєте постійне проживання, і вилазки в столицю щодня - не про вас. Тим більше, що в 30-ти кілометровій зоні від Києва таких міст і населених пунктів, де вся необхідна інфраструктура розвинена, досить.

Податок. Зверніть увагу, що податок на нерухомість сплачується і при оформленні угоди купівлі (1% від вартості до Пенсійного фонду, 1% - держмито + адміністративні збори), і повинен оплачуватися раз на рік (для будинків понад 300 кв. м). До речі, Київська область в лідерах по зібраному податку саме на нерухомість.

Фактчекінг. Ми провели власну перевірку на прикладі 45 котеджних містечок області, і точно можемо сказати, що заявлені дані і реальність не збігаються. В основному, відрізняється реальна кількість побудованих будинків, фактична площа земельної ділянки, готовність інфраструктури та якість будівельних матеріалів, які дійсно використовуються. Тому не зупиняйте свій вибір на 2-3 проектах, оскільки при перевірці може виявитися все не так райдужно. Також зверніть увагу, що на ЛУН вартість вказана в гривні, тоді як по факту продавці котеджів орієнтуються на долар і рахують вартість за курсом. Ми зустрічали і некоректну вартість на сайті: при реальному дзвінку в відділ продажів, вартість виявлялася трохи вище. При цьому завжди потрібно вимагати повний перелік, що саме входить у вартість. Оскільки може виявитися, що це вартість базової комплектації. Паркан, навіс для гаража, підведення комунікацій до будинку: все це може виявитися за додаткову оплату.

Обслуговування та охорона. Якщо ви обираєте заміський будинок, то питання охорони саме на часі. У більшості випадків, якщо це не поодинокий будинок, а саме територія котеджного містечка, то на централізовану охорону ви можете розраховувати. Швидше за все, весь периметр буде огороджений, буде контрольно-пропускний пункт і відеоспостереження. Все це платні послуги. Якщо всього цього немає, то вам доведеться зайнятися цим питанням самостійно.

Технологія будівництва. Розібратися в технології будівництва суперважливо, оскільки саме це впливає на ціну, і на комфорт і подальшу вартість експлуатації. Найбюджетніший варіант - газоблок з утепленням пінополістиролом. Оздоблення стандартне - штукатурка під фарбування. Такий будинок буде коштувати близько 5 000 грн за кв. м. Будинок з SIP-панелей в цю ж вартість. Якщо ж дозволяють кошти, то варіант цегла або керамоблок буде дорожче, але і тепліше і екологічніше. Більш якісне утеплення - мінеральна вата. Є на ринку і обмежена кількість будинків з дерева. В цілому, за будинок і ділянку в котеджному містечку просять від 40-50 тис. доларів. Є й трохи дешевше варіанти таунхаусів, але там і землі менше, і площа будинку не більше 100 кв. м. Це чорнова обробка і досить бюджетний варіант.

Каналізація. Якщо ви типовий міський житель, то особливості каналізації в котеджних містечках можуть вас здивувати. У більшості випадків, це септик і вигрібні ями. Тобто у дворі знаходиться яма для збору всіх нечистот, і регулярно потрібно її обслуговувати. Для сім’ї з 3 осіб - кожні 2 місяці по 700–1000 грн. Важливо з’ясувати, як все організовано, чи є централізоване обслуговування, і інші моменти.

Кому довіряти? Найважливіше питання, коли мова йде про заміське житло, це рівень професіоналізму ринку. Забудовники невеликих комплексів найчастіше - приватні особи, кооперативи або невеликі компанії, про які складно знайти інформацію. Тому важливо перевірити всі документи на землю, комунікації (газ, електрика, вода) заздалегідь, і краще з юристами. А ще почитати відгуки або познайомитися з реальними мешканцями та власниками будинків в обраних вами варіантах. Наприклад, можна дізнатися, що під’їзну дорогу забудовник обіцяє вже 3 роки, бувають перебої з електрикою, або заведених в будинок 5 кВТ для комфортного життя вам не вистачить.

Источник:
3m2
21 мая 2020 г.
3003
Вчені Національної екологічної ради України попереджають, що через помилку інженерів, дамбі загрожує...
21 мая 2020 г.
6098
Коммунальщикам могут разрешить "взламывать" жилье должников без их согласия ...
19 мая 2020 г.
1769
Официальный запуск тоннелей запланирован на январь 2021 года...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2024 г.
3660
Верховна Рада України на засіданні 19 листопада ухвалила у другому читанні проєкт закону про державн...
19 ноября 2024 г.
3639
На 2025 рік Уряд виділяє на виплату компенсацій лише 4 млрд гривень – щонайменше вдвічі меншу ...
12 ноября 2024 г.
3899
В той же час Україна потребує 5 мільярдів доларів для термінового відновлення інфраструктури...
Сегодня
4388
Особлива увага приділялася середньовічним технікам, зокрема, відновленню даху, відомого як «лі...
Сегодня
7525
Хмарочос Puzzle Tirana стане сучасним символом Тирани, поєднавши елементи сільської архітектури з жи...
20 ноября 2024 г.
1389
Що включає повний покрівельний комплект Ruukki, та чому його варто обрати...
Сегодня
543
26 листопада 2024 року в Києві відбудеться конференція-діалог "Забезпечення доступу до фінансування ...
11 ноября 2024 г.
1357
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзна...
11 ноября 2024 г.
1272
29 листопада відбудеться семінар та вебінар ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА - 2024/2025! Житло (квартири, п...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
391
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3729
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!