Що передбачає проєкт нового закону
Проблемний об’єкт житлового будівництва – об'єкт житлового будівництва, фінансування будівництва якого здійснювалося із залученням коштів фізичних та/або юридичних осіб, який не прийнято в експлуатацію в установленому законодавством порядку та який включено до Переліку проблемних об’єктів житлового будівництва, затверджений Кабінетом Міністрів України.
Проєкт Закону розроблено з метою врегулювання правовідносин, що виникли у зв’язку із залученням коштів фізичних та/або юридичних осіб у будівництво проблемних об’єктів житлового будівництва та визначення механізму завершення будівництва таких проблемних об’єктів.
З метою розв’язання існуючої проблеми проєктом передбачається, зокрема:
- створення обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями комісій для проведення технічного обстеження об’єктів житлового будівництва;
- проведення технічного обстеження проблемних об’єктів житлового будівництва з метою оцінки технічного стану об’єкта та складення відповідного звіту, у якому обов’язково зазначається можливість/неможливість подальшого безпечного завершення будівництва об’єктів або придатність до подальшої експлуатації;
- затвердження КМУ вичерпного Переліку проблемних об’єктів житлового будівництва;
- затвердження органами місцевого самоврядування місцевих цільових програм завершення будівництва, які включають сукупність взаємопов’язаних завдань і заходів, узгоджених за строками та ресурсним забезпеченням, спрямованих на організацію завершення будівництва проблемних об’єктів житлового будівництва;
- створення/визначення комунальних підприємств, які будуть виконувати функції замовників завершення будівництва проблемних об’єктів житлового будівництва.
Окрім наведеного вище терміну проблемний об’єкт житлового будівництва, проєкт Закону також дає визначнення також наступним термінам:
- договір про залучення коштів у об’єкт будівництва – правочин, відповідно до якого фізична та/або юридична особа передала
- повністю або частково грошові кошти для фінансування об’єкта житлового будівництва та має право отримати у власність квартиру/нежитлове приміщення після прийняття житлового будинку в експлуатацію;
- співвласник майнових прав у об’єкті житлового будівництва – фізична та/або юридична особа, яка має право в майбутньому отримати у власність окреме нерухоме майно (житлового та/або нежитлового призначення) в об’єкті житлового будівництва та яка має документально підтверджені майнові вимоги (правочини) та документи щодо сплачених грошових коштів;
- технічне обстеження – комплекс заходів, спрямованих на встановлення технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єкта з метою визначення можливості або неможливості подальшого безпечного завершення їх будівництва та/або експлуатаційної придатності.
Закон носитиме тимчасовий характер для забезпечення ефективної процедури захисту прав і законних інтересів осіб, кошти яких були прямо чи опосередковано залучені у будівництво проблемних об’єктів будівництва.
З метою реалізації положень проєкту Закону пропонується внести зміни до Господарського процесуального кодексу України, Законів України «Про судовий збір», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Зокрема, пропонується внести зміни до ГПК України, згідно з якими господарські суди розглядатимуть справи про визнання права власності на проблемний об’єкт житлового будівництва.
Читайте також про зупинення дії наказу ДАБІ про анулювання дозволу на будівництво. А також про те, що позов щодо знесення самочинно збудованого об'єкта є обов'язком ДАБІ, а не правом.
Автор: Юрій Брикайло, DREAMDIM
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.