Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 42.155 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.500 |
USD | 42.050 | 42.600 | 42.155 |
EUR | 43.500 | 44.240 | 43.500 |
11 вересня стало "Днем будівельника у Верховній Раді" - народні депутати розглянули та прийняли за основу три законопроекти, що безпосередньо стосуються будівельної галузі.
"У підсумку, за 1 день, ми зробили суттєвий ривок до нового ландшафту будівельної галузі в країні: створили умови для заохочення інвесторів до співпраці з українськими містами й скоротили шлях до створення нових робочих місць; запровадили нову філософію нормування в будівництві та зробили величезний крок до сучасної архітектури й будівництва; започаткували створення інформаційної платформи взаємодії для будівельної галузі й перший крок до сучасного управління галуззю на рівні 21 століття", - написала на своїй сторінці на Facebook народний депутат Олена Шуляк, ініціатор та співавтор усіх трьох законопроектів.
У першому читанні прийнято законопроект №1059 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», який серед іншого пропонує відміну пайової участі у розвиток інфраструктури населених пунктів по всій Україні. Відповідне рішення підтримали 290 депутатів.
Метою законопроекту є поліпшення інвестиційного клімату України за окремими напрямами, обраними внаслідок комплексної оцінки відповідності законодавства України кращим світовим практикам, описаним Групою Світового банку у методології рейтингу Doing Business.
Для реалізації мети законопроекту пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Цивільного, Земельного, Господарського процесуального кодексів України, Кодексу України з процедур банкрутства, законів України «Про нотаріат», «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та інших законів України.
Для будівельної галузі найважливішим пунктом законопроекту є повне скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, шляхом виключення статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
А також виключення частини 5 статті 30 вказаного вище Закону, та доповннення статті 7 частиною 6 такого змісту:
«6. Органам, що здійснюють управління у сфері містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду, забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь яких послуг, матеріальних або нематеріальних активів, у тому числі здійснення будівництва об’єктів».
Окрім того, у сфері договорів застави земельних ділянок - скасовується обов'язковість проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок приватної власності, які передаються у заставу; у сфері діяльності товариств з обмеженою відповідальністю - визначаються особливості створення та діяльності товариств з обмеженою відповідальністю, що діють на підставі модельного статуту.
Законопроект отримав підтримку у 290 голосів.
Проектом Закону №1052 пропонується внести зміни до Закону "Про будівельні норми", а саме:
Законопроект пропонує ввести і надавати перевагу новому методу нормування у галузі – параметричному.
Це дає «зелене світло» якісним та сучасним будівельним нормам та дозволяє суттєво зменшити зарегульованість галузі через велику кількість необґрунтованих обов’язкових вимог до проектування, а також сприяє використанню найновіших технологій та рішень у будівництві.
У світовій практиці застосовують три методи нормування у будівництві: розпорядчий, параметричний та цільовий.
«Параметричний метод формує вимоги, які передбачають встановлення параметрів стосовно безпеки, функціональності та якості об’єктів, а не шляхом суворого дотримання проектувальником невиправдано жорстких приписів. Наприклад, за розпорядчим методом ширина коридору повинна бути запроектована не менше 3 метрів. І тільки так. А за параметричним - ширина коридору повинна бути запроектована з розрахунком, що у разі виникнення пожежі можна безпечно і швидко евакуювати людей з будівлі. Тобто, є ціль – забезпечити безпечне евакуювання людей. Враховується критерій – це час евакуації з будівлі. І є конкретні вимоги до експлуатаційних характеристик – відстань від дверей квартир», - пояснив заступник міністра Лев Парцхаладзе, вітаючи депутатів з прийняттям законопроекту у першому читанні на своїй сторінці у Facebook.
Най ого думку, параметричний метод дозволить:
Закон був прийнятий за основу, за це рішення проголосувало 308 депутатів.
Законопроекту № 1081 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва" спрямований на покращення якості надання адміністративних та інших визначених законом послуг у сфері будівництва, зниження корупційних ризиків при їх наданні, забезпечення публічності надання таких послуг.
"Впровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва за європейськими стандартами дозволить 24 години на добу і 7 днів на тиждень подавати документи і отримувати послугу в електронній формі. Така інновація впроваджується з метою мінімізації впливу чиновника та корупційної складової. Завдяки діджиталізації процедура отримання послуг стане публічною і прозорішою." - Міністр розвитку громад і територій Альона Бабак, коментуючи прийняття законопроекту. - «Переведення в онлайн режим адміністративних та інших послуг у сфері будівництва забезпечить прозорість діяльності органів влади та належну якість обслуговування споживачів».
Отож, законопроектом передбачається:
Проектом Закону також передбачається:
Пропонується, щоб електронна система складалася з:
Законопроект у першому читанні підтримали 306 депутатів.
Читайте також про те, що Верховна Рада підтримала законопроект про значне збільшення штрафів за перевантаження фур. А також про те, що у Раді зареєстровано законопроект про ліберізацію залізничного транспорту.
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.