Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.331 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.691 |
USD | 41.150 | 41.649 | 41.331 |
EUR | 43.550 | 44.201 | 43.691 |
11 вересня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №1059 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», який серед іншого пропонує відміну пайової участі у розвиток інфраструктури населених пунктів по всій Україні
11 вересня 2019 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект №1059 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», який серед іншого пропонує відміну пайової участі у розвиток інфраструктури населених пунктів по всій Україні. Відповідне рішення підтримали 290 депутатів.
Метою законопроекту є поліпшення інвестиційного клімату України за окремими напрямами, обраними внаслідок комплексної оцінки відповідності законодавства України кращим світовим практикам, описаним Групою Світового банку у методології рейтингу Doing Business.
Для реалізації мети законопроекту пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Цивільного, Земельного, Господарського процесуального кодексів України, Кодексу України з процедур банкрутства, законів України «Про нотаріат», «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та інших законів України.
Ініціатор і співавтор законопроекту, народний депутат Олена Шуляк написала на своїй сторінці у Facebook:
«Мій дебют з виступом з трибуни Верховної Ради України пройшов під номером 1059 і отримав підтримку у 290 голосів.
Це - складно. Це - про відродження економіки й наш інвестиційний потенціал. Це - про боротьбу з корупцією. Це - про добробут громадян.
Великі речі видно лише здалеку. Це - саме про цей, стратегічний крок до добробуту.
Дякую за підтримку й сподіваюсь на конструктивну співпрацю щодо підготовки до другого читання та прийняття в цілому.»
Для будівельної галузі найважливішим пунктом законопроекту є повне скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, шляхом виключення статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
А також виключення частини 5 статті 30 вказаного вище Закону, та доповннення статті 7 частиною 6 такого змісту:
«6. Органам, що здійснюють управління у сфері містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду, забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь яких послуг, матеріальних або нематеріальних активів, у тому числі здійснення будівництва об’єктів».
Окрім того, у сфері договорів застави земельних ділянок - скасовується обов'язковість проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок приватної власності, які передаються у заставу; у сфері діяльності товариств з обмеженою відповідальністю - визначаються особливості створення та діяльності товариств з обмеженою відповідальністю, що діють на підставі модельного статуту.
«290 голосів ЗА! Нарешті! На це важливе рішення ми чекали дуже довго.
Вдячний депутатам за прийняте рішення і сподіваюсь на підтримку цього законопроекту у другому читанні!», - написав на своїй сторінці у Facebook замміністра Міністерства розвитку громад і територій Лев Парцхаладзе. - Чому це важливо? Пайовий внесок в Україні у тому вигляді, в якому він зараз існує, є неефективним, породжує високі корупційні ризики. Найважливіше - він не виконує свою головну функцію - розвиток інженерно-транспортної та будівництво нової соціальної інфраструктури населених пунктів. Сьогодні регіони і так мають потужну фінансову підтримку в рамках децентралізації, а місцеві бюджети зростають. Тому пайова участь давно себе віджила. Крім цього, повна відміна пайової участі може сприяти суттєвому підвищенню позиції України у рейтингу Doing Business за показником "Отримання дозволів на будівництво"
Вважається, що зростання на 1 пункт в загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучати країні близько 600 млн доларів інвестицій щороку.
Дивіться, як як відбувалося обговорення та голосування щодо проекту Закону №1059.
Ознайомитись із текстом Законопроекту №1059 можна на сайті Верховної Ради. Народні депутати проголосували за розгляд законопроекту за скороченою процедуррю, а це означає, що за Законопроект можуть проголосувати у другому читанні вже наступного тижня.
Читайте також про те, що народні депутати прийняли у першому читанні законопроект про створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ВІДЕО). А також про те, що Верховна Рада підтримала законопроект «Про будівельні норми» (ВІДЕО).
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.