РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.709 EUR: 47.313
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.709
EUR 40.000 41.000 47.313
USD 41.400 41.839 41.709
EUR 46.950 47.751 47.313
Колонка

Одна з найбільш зруйнованих громад Київщини: Бородянка презентувала програму комплексного відновлення

Внаслідок того, що на території громади 36 днів тривали бої та окупація, там було пошкоджено або зруйновано більше ніж 2,5 тис. обʼєктів – як житлових, так і соціальних, промислових, інфраструктурних
3078
21 апреля 2025 г.

Що планують робити з 2,5 тис. зруйнованих обʼєктів 

Одна з найбільш зруйнованих громад Київщини – Бородянська територіальна громада, презентувала програму свого комплексного відновлення (ПКВ). Після детального аналізу руйнувань і також можливостей для якісної відбудови і розвитку, місцева влада запропонувала чіткий план дій щодо обʼєктів, які потрібно відновлювати, які – ні, а які потрібно створити заново.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, внаслідок того, що на території громади 36 днів тривали бої та окупація, там було пошкоджено або зруйновано більше ніж 2,5 тис. обʼєктів – як житлових, так і соціальних, промислових, інфраструктурних. Відтак, наразі місцева влада разом з експертним середовищем і з урахуванням думки місцевих жителів створила детальну програму комплексного відновлення, яка спрямована не лише на відбудову того, що було зруйновано внаслідок російської збройної агресії, а і з прицілом на її майбутній розвиток – за принципом «будуй краще ніж було».

«Приклад Бородянської громади показує, як має відбуватись створення якісної програми відновлення – з повною інвентаризацією пошкоджень, з аналізом демографії, інфраструктури, довкілля, економіки, з рішеннями, що відновлювати, що – ні, і що потрібно будувати з нуля, з конкретними проєктами, пріоритетами і фінансовими оцінками. Як наслідок – ми маємо програму, яка є демонстрацією того, як має виглядати відбудова у перспективі + 10 років», – наголосила Олена Шуляк.

Водночас, вона підкреслила, що програма комплексного відновлення – не лише про відбудову, а і про подолання викликів, які накопичувалися десятиліттями і давно потребували вирішення. Зокрема і щодо прогалин по містобудівній документацій. Так, за словами Шуляк, частина генеральних планів датована ще 1970–1980-ми роками, а деякі села громади взагалі ніколи не мали містобудівної документації.

«Навіть умовно тилові громади до 24 лютого і зараз – це різні виклики, різні умови і різні вектори розвитку, на які має дати відповідь ПКВ. Саме тому це інструмент, який, дозволяє громаді змагатися за міжнародні ресурси на рівних, економить час і нерви місцевому самоврядуванню, дає чітку стратегію: що залишити, що змінити, а що створити заново – з прицілом на 10+ років. І так має бути в кожній громаді – незалежно від того, постраждала вона від бойових дій чи ні», – підкреслила Олена Шуляк.

Програми комплексного відновлення, додала вона, громади і області почали презентувати і затверджували ще наприкінці 2023 року – першою була Київщина. Станом на зараз, вже готові ПКВ, зокрема, у Житомирщини, Чернігівщини і у Конотопської громади на Сумщині, а над їх створенням наразі працює близько 200 громад.

За словами Шуляк, коли приймалося рішення про необхідність для громад і областей щодо створення програм комплексного відновлення, не всі очільники громад і експертне середовище схвально сприйняли, оскільки не розуміли механізму і головне – потенційної ефективності такого підходу до відбудови.

«Бо і так було багато документів з планування, бюджетні моменти, але ми виходили до кожного і пояснювали, доносили, що важливий аналіз економіки, демографії, мережі соцпослуг, бачення мешканців. Доносили, що тільки після аналізу можлива якісна стратегія розвитку, яка забезпечить створення спроможної, заможної, інклюзивної громади. Коли є якісне планування, коли приходять інвестиції, за умови, якщо є розуміння правила і прогнозовані результати», – зазначила Шуляк.

Вона також зауважила, що надважливим моментом при створенні ПКВ є урахування бачення мешканців щодо розвитку громади. Це повністю відповідає курсу держави – за нинішньої каденції ВР ухвалила досить багато законопроєктів, які розширюють інструменти місцевої демократії.

«Вкрай важливо, щоб до прийняття рішень залучалися мешканці, оскільки це один з принципів відновлення – людиноцентричність. Зокрема, і ВПО, тому що це стане частиною їх інтеграції у приймаючі громади», – резюмувала Шуляк.

Нагадаємо, у Бородянській громаді Київської області планують розпочати будівництво соціального житла для медиків і освітян. Наразі там для цього вже оформлюють у комунальну власність земельну ділянку площею 80 соток. Поява в Україні такого житлового фонду передбачена законопроєктом №12377 «Про основні засади житлової політики», ухвалення якого очікують до кінця 2025 року, оскільки це є умовою отримання Україною 50 млрд євро від ЄС за програмою Юкрейн Фасіліті.

 Оптимізація витрат на інженерні системи: що варто знати забудовникам? 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
sluga-narodu
21 апреля 2025 г.
1997
З 84 мільйонів доларів 33 підуть на покриття дрібних ремонтів для понад 18 тисяч родин, а 49,5 на по...
21 апреля 2025 г.
3770
Проєктна потужність водогону дозволить транспортувати 120 000 кубометрів води на добу для Миколаєва ...
17 апреля 2025 г.
2035
Минулої зими запустили 148 когенераційних установок та 84 модульні котельні загальною потужністю 268...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 мая 2025 г.
2710
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
3942
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
6369
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
01 января 2000 г.
32
Покупці українських автокранів KMZ тепер отримають від держави компенсацію 15%...
02 мая 2025 г.
462
Каковы преимущества модульных городков и какие виды сооружений можно в них запланировать...
02 мая 2025 г.
683
Якими є переваги модульних містечок і які види споруд можна в них запланувати...
11 апреля 2025 г.
1995
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
04 апреля 2025 г.
1519
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
600
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
778
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!