РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.709 EUR: 47.313
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.709
EUR 40.000 41.000 47.313
USD 41.400 41.839 41.709
EUR 46.950 47.751 47.313
Колонка

"Збудувати краще, ніж було": фактори якісного відновлення України

Україні знадобиться 524 млрд дол. для відновлення упродовж наступного десятиліття. Ця сума майже втричі перевищує прогнозований ВВП країни на 2024 рік і перевищує минулорічну оцінку в 486 млрд дол
2871
03 марта 2025 г.

Фактори якісного відновлення України

Залучення українських виробників будівельних матеріалів до відбудови країни є однією з ключових завдань влади. Адже без вітчизняного виробництва неможливо буде досягти швидких результатів.

Про це заявила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час конференції «Державне партнерство та інвестиції у відновлення територій. Як залучати українських виробників будівельних матеріалів до процесу відновлення».

«Останні цифри оцінки вартості відбудови в Україні, які презентував Світовий банк і український уряд, – це щонайменше $524 млрд. Станом на сьогодні саме стільки потрібно, щоб відновити все, що зруйнувала рф у житловому секторі, транспортній інфраструктурі та енергетиці. І без наших українських виробників будівельних матеріалів цього неможливо буде зробити», – констатувала Шуляк.

Вона додала, що найбільше постраждав житловий сектор, адже, за даними звіту Світового банку, в Україні зруйновано 13% житлового фонду. Сьогодні зареєстровано майже 800 тис. заявок від українців про пошкоджене та зруйноване житло – це близька 60 млн квадратних метрів.

За словами Шуляк, до повномасштабного вторгнення щорічно в Україні вводили в експлуатацію 9-10 млн квадратних метрів житла. За три роки повномасштабного вторгнення росія зруйнувала те, що будували протягом шести років.

«Для того, щоб це все відбудувати, ми маємо розуміти, які будівельні матеріали можна виробляти в Україні та максимально сприяти відновленню та створенню нових виробничих потужностей. Адже це ще й створення нових робочих місць, сплата податків, які будуть допомагати розвитку громад», – зазначила голова Комітету ВР з містобудування.

Парламентарка зауважила, що вже сьогодні можна прогнозувати, на які будівельні матеріали буде підвищений попит, та які позиції можуть опинитися в дефіциті.

«Насамперед у дефіциті буде скло. В Україні був єдиний завод з виробництва скла, він працював у Лисичанську. Після захоплення міста окупантами завод зруйнували. Зараз є спроби українських компаній підписати меморандум з будівництва такого заводу, але сьогодні Україна не виробляє скла», – сказала Шуляк.

Вона додала, що підвищений попит також прогнозують на цемент, метал, гіпсокартон, вікна та двері – все що потрібно для швидкої відбудови. Водночас постане питання про якість будівельних матеріалів.

«Якщо думати про перспективу, ми маємо враховувати, що Україна швидко просувається на шляху до членства в ЄС. Тому показники якості українських будматеріалів мають повністю відповідати нормам Євросоюзу», – наголосила Шуляк.

Вона нагадала, що ще п’ять років тому Україна почала працювати над впровадженням 305-го європейського регламенту, щоб вітчизняні будівельні матеріали були безпечними, енергоефективними та сучасними. Цей регламент мав запрацювати з 1 січня 2023 року, але повномасштабне вторгнення зруйнувало багато планів.

Також російська агресія вплинула й на інші аспекти роботи українських виробників будматеріалів, через що вони мають низку спільних проблем. Зокрема це нестача робочої сили, недостатній доступ до фінансових ресурсів, застарілі технології, логістичні труднощі, енергетична криза та корупційні ризики у галузі будівництва.

«Насамперед нам потрібно починати з державної підтримки проєктів зі значними інвестиціями, парламент вже ухвалив відповідне законодавство. Також важливо забезпечити доступне кредитування для компаній, які працюють за стандартами ЄС та модернізують виробничі потужності», – вважає Шуляк.

Крім того, важливими аспектами відбудови є розвиток системи професійно-технічного навчання, впровадження стандартів 305-го європейського регламенту, створення мережі лабораторій контролю якості будматеріалів та цифровізація й знищення монополій у будівельній галузі для нівелювання корупційних ризиків.

«І звичайно, хотілося б забезпечити більше можливостей українському бізнесу створювати спільні підприємства з іноземними компаніями, використовувати державно-приватне партнерство, залучати іноземний капітал і технології. Так ми зможемо відбудовувати сучасну європейську Україну», – підсумувала Шуляк.

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
sluga-narodu
03 марта 2025 г.
1878
Кошти будуть спрямовані на відбудову соціальної інфраструктури, підтримку енергетичної безпеки, проє...
28 февраля 2025 г.
2809
Разом із японськими партнерами Міністерство розвитку громад і територій реалізує чотири масштабні пр...
27 февраля 2025 г.
1752
Програма ФУІФ передбачає надання пільгових кредитів для фінансування проєктів, спрямованих на с...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 мая 2025 г.
2716
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
3946
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
6375
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
Сегодня
850
Завдяки унікальній державній програмі, інвестувати в нову українську спецтехніку стало на 15% вигідн...
02 мая 2025 г.
464
Каковы преимущества модульных городков и какие виды сооружений можно в них запланировать...
02 мая 2025 г.
910
Якими є переваги модульних містечок і які види споруд можна в них запланувати...
11 апреля 2025 г.
2001
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
04 апреля 2025 г.
1521
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
602
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
780
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!