Семен Кривонос: Получить разрешительные документы стало просто, удобно и без коррупции (укр.)

Семен Кривонос, Глава Государственной инспекции архитектуры и градостроительства Украины рассказал о принципах работы новосозданного ведомства и планах на будущее
37442 30.12.2021 в 06:392021 рік став знаковим для всієї галузі архітектури та містобудування. 

Було ліквідовано сумнозвісну ДАБІ та у рекордно короткі терміни (2,5 місяці) створено та сформовано команду повністю нового центрального органу виконавчої влади – ДІАМ. 

За 3,5 місяці свого функціонування від 15 вересня ДІАМ продемонструвала якісно нові підходи, зокрема у виконанні дозвільно-реєстраційних функцій без корупції. Видача 99% дозволів на будівництво відбувається впродовж 24 год з моменту подання звернення замовником, а сертифікатів – впродовж декількох днів. 

Крім того, інспекція у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством цифрової трансформації України, проектом USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», міжнародними організаціями постійно автоматизовує все більше процесів, усуває людський фактор та вдосконалює роботу електронної системи у сфері будівництва. Тепер замовники можуть під час подання звернення через «Дію» самостійно обирати зручну дату для проведення головним інспектором виїзного огляду об’єкта для прийняття його в експлуатацію. Всі заяви замовників розглядаються в електронній системі виключно в порядку черги їх надходження, а в «Дії» з’являється все більше послуг у сфері будівництва, плануєтьcя також збільшити кількість повідомлень про початок будівельних робіт, які реєструються за допомогою ЄДЕССБ автоматично.

Отримати дозвільні документи стало просто, зручно і без корупції – це відчули вже тисячі замовників. 

Принцип роботи інспекції – сприяння розвитку чесного бізнесу, більшій кількості законного будівництва та запобігання і протидія корупції в галузі.

В цьому напрямі продовжиться робота інспекції в наступному році, зокрема цифровізація та автоматизація процесів. Зараз пріоритетне завдання – зробити автоматичною процедуру видачі дозволів, щоб документи замовника перевіряла і приймала рішення система, а не чиновник. Це буде ключовий крок для того, щоб раз і назавжди прибрати корупцію в цій сфері. Разом з тим очікуємо якнайшвидшого прийняття законопроектів №5655 та №5877, які дозволять комплексно реформувати галузь – продовжать цифровізацію, посилять роль органів місцевого самоврядування в напрямі боротьби з самочинним будівництвом, посилять адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконне будівництво. Їх прийняття унеможливить реінкарнацію старих схем, встановить нові прозорі правила гри у галузі містобудування. І зрештою реформа під керівництвом Міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова за підтримки всієї команди Міністерства та Мінцифри буде реалізована!


ЧИТАЙТЕ ДРУГИЕ СТАТЬИ ЦИКЛА 
"АНАЛИТИКА И ПРОГНОЗЫ от первых лиц строительного комплекса Украины":Лев Парцхаладзе, президент Конфедерации строителей Украины:

В строительной сфере произошло много позитивных изменений


Петр Шилюк, президент Строительной палаты Украины, Герой Украины:

Общие объемы строительных работ растут медленнее, чем хотелось (укр.)Игорь Кушнир, глава правления - президент ХК «Киевгорстрой»

Рынок недвижимости давно не видел настолько резкого подъема


Анна Лаевская, коммерческий директор "Интергал-Буд":

2021 год продемонстрировал, что представители власти могут и готовы прислушиваться к мнению стейкхолдеров рынка


Алексей Кулагин, управляющий собственник девелоперской компании «ОМОКС»:

Мы создали полный комплекс объектов новой инженерной инфраструктуры, способный обеспечить город с 300-тысячным населением 
Екатерина Никитина, основатель Build Portal, президент Best Media Group:

Объемы жилищного строительства выросли, и это могло бы быть обнадёживающей новостьюПетр Куликов, ректор Киевского национального университета строительства и архитектуры:

Мы все больше ориентируемся на потребности наших партнеров из реального сектора экономики (укр.)Ольга Соловей, Управляющий партнер URE Club, издательница Propertytimes. com.ua и 3m2. ua:

Мы видим, как появляются уникальные новые проекты, изменяющие город к лучшему (укр.)Игорь Парубский, владелец и руководитель медиа группы «Дом и интерьер»:

Мы повышаем ставки, повышаем критерии оценки (укр.)Татьяна Антонюк, главный редактор Commercial Property: 

Уходящий год был легче для игроков рынка коммерческой недвижимости (укр.)Павел Качур, председатель Ассоциации "Укрцемент":

Украина способна обеспечить себя цементом в полном объеме и высокого европейского качества (укр.)


Сергей Комнатный, глава правления Государственного фонда содействия молодежному жилищному строительству

Очередной год нашего труда – каким он был? Каким станет год следующий? (укр.)


 
Интересные новости:
19.01.2022
22423
Петр Куликов, Ректор Киевского национального университета строительства и архитектуры рассказал о ит...
18.01.2022
23824
Управляющий собственник девелоперской компании «ОМОКС» Алексей Кулагин об итогах уходяще...
13.01.2022
31319
Сергей Комнатный, глава правления Государственного фонда содействия молодежному жилищному строительс...
21.01.2022
21094
Владелец и руководитель медиа группы «Дом и интерьер», Игорь Парубский рассказал об итог...
30.12.2021
2279
Петро Степанович Шилюк, Президент Будівельної палати України, Герой України привітав професійну спіл...
31.12.2021
106213
Инсайды о реальной ситуации в строительной отрасли Украины, итоги 2021 года и прогнозы от первых лиц...