У Нью-Йорку почали будувати устричний риф. Він має захистити місто від повеней (ФОТО)

Мушлі здають понад 45 ресторанів, та й будь-хто охочий також може принести стулки з’їдених устриць

788 24.11.2021 в 09:04Устричний риф у Нью-Йорку


У Нью-Йорку будують риф з устричних черепашок, щоб захиститися від повеней і зменшити рівень ерозії берегів, повідомляє Bloomberg CityLab.

Наразі зібрано й оброблено 800 тисяч кілограмів мушель. Їх здають понад 45 ресторанів, звозячи відходи у спеціальні контейнери. Будь-хто охочий також може принести стулки з’їдених устриць.

Щотижня черепашки забирають до центру обробки, де їх очищують, висушують «заражують» личинками устриць, складають у біорозкладні мішки і вивантажують у бухту. Малі устриці ростимуть, поступово формуючи риф, який гаситиме великі хвилі та мінімізуватиме підвищення рівня води. До 2035 року в Нью-Йорку планують зібрати щонайменше мільярд устричних черепашок, що дозволить сформувати риф.

 

Крім того, устричний риф поверне до Нью-Йоркської бухти автохтонний вид, який колись населяв майже 90 тисяч гектарів берегової лінії. Однак надмірне збирання устриць, а також забруднення й укріплення берегів призвели до того, що до 1920 року цих молюсків не лишилося.

Самый большой в мире плавучий экогород построят в Саудовской Аравии (ФОТО, ВИДЕО)

Самі по собі устричні рифи не захистять Нью-Йорк від затоплень, однак, як вважають ініціатори Billion Oyster Project, можуть бути важливою складовою комплексних заходів.

 

У 2012 році нідерландські дослідники спостерігали за островом у Бангладеш, захищеним устричними рифами, та кількома іншими, контрольними, локаціями, і виявили, що устричні хвилерізи значно розсіюють силу хвиль і на 54% запобігають береговій ерозії.

Самый высокий пейзажный бассейн в мире - на высоте 200 метров над Дубаем - теперь открыт для любителей плавания (ФОТО)

Океанологи зауважують, що хоч устричні рифи й ефективні проти великих хвиль і ерозії, однак такий хвилеріз не працюватиме, якщо затока надто глибока. До того ж, устриці вимагають певної солоності та температури. Водночас у Billion Oyster Project наголошують, що цей проєкт передусім формує в людей розуміння, як працює екосистема, і посилює свідомість.

Подібні ініціативи також втілюють у затоці Галвестон (Техас), у Сан-Франциській затоці та в Луїзіані. Однак там більше фокусуються на здатності устриць фільтрувати воду та їхній харчовій цінності.

Один из последних жилых мостов Европы - знаменитый Роханский мост готовят к ремонту (ВИДЕО) 

Читайте також: Tegola дарує подарунки за підписку на Telegram канал!

Фото: facebook .com/billionoysterproject
Источник: hmarochos
 
Интересные новости:
24.11.2021
1287
Мосту более 500 лет, 70-метровая переправа через реку Элорн была построена в 1510 году...
24.11.2021
3033
Рада МВФ також ухвалила рішення про продовження stand-by до кінця червня 2022 року...
24.11.2021
841
Паралельно планується розробити Дорожню карту реставрації й розвитку Гостиного двору та простор...
26.11.2021
12478
Несмотря на карантин, жителей Киева допустят на церемонию прощания с бывшим градоначальником...
26.11.2021
665
Роботи-«аватари» зустрічають відвідувачів, подають замовлення та прибирають посуд зі сто...