В Україні створять робочу групу UA BIM Task Group

В медіа-залі КБУ відбулась нарада по розробці концепції впровадження BIM-технологій у державному секторі
1486 12.02.2019 в 07:48Розробка концепції впровадження BIM-технологій у державному секторі

За ініціативою учасників ринку у медіа-залі КБУ відбулась нарада по розробці концепції впровадження BIM-технологій у державному секторі. Участь взяли представники зацікавлених сторін: міжнародних організацій, держустанов, вендорів, архітектурних бюро та забудовників.

«Нажаль, на сьогодні регуляторна база у будівництві має системні недоліки та замість стимулювати, гальмує розвиток галузі та економіки у цілому. Каталізатором, що може виправити ситуацію, є BIM-технології. Мінрегіон означив впровадження BIM-технологій як стратегічний напрямок розвитку. Конфедерація будівельників України ставить за мету консолідувати пропозиції зацікавлених сторін та сприяти найшвидшому впровадженню новітніх підходів у будівництві», — підкреслив виконавчий директор КБУ Віталій Грусевич.

На зустрічі були обговорені перші кроки, що допоможуть втілити BIM-стандарти на державному рівні. Пропонується провести експеримент щодо подачі проектів на експертизу у електронному вигляді. Також необхідно внести зміни у настанову щодо експертизи, запропонувавши три варіанти подачі проекту: у паперовому вигляді; виключно pdf-версії, завіреної цифровим підписом; pdf з електронним цифровим підписом та файлом, виконаним у відповідному проектному комплексі з додаванням ліцензії на його використання. «Третій варіант значно скорочує трудовитрати експертів на перевірку даних та ймовірно знижує час та вартість такої експертизи», — пояснив Віталій Грусевич.
Представники вендорів озвучили можливість розгляду питання щодо передачі на час пілотного проекту програмного забезпечення для експертних організацій.

Також було наголошено про необхідність більш чітких умов до формату геодезичних даних, що передаються замовнику перед проектуванням.

За результатами зустрічі вирішено створити робочу групу UA BIM Task Group за участі всіх зацікавлених сторін. Зібрані пропозиції направлені у офіціальному листі до Мінрегіону.

ДОВІДКА
Мінрегіон оголосив впровадження BIM-стандартів на державному рівні як стратегічне направлення розвитку на 2019 рік.

BIM (Building Information Modeling или Building Information Model) — підхід до проектування, зведення, оснащення, експлуатації та ремонту (керування життєвим циклом) об’єкта на основі збору та комплексної обробки всієї інформації. Створена на основі різноманітних програмних комплексів цифрова тримірна модель об’єкту пов’язана з інформаційною базою даних, об’єкт проектується фактично як єдине ціле. Це дозволяє оптимізувати бюджет на створення та експлуатацію об’єкту, економія складає до 20% порівняно з традиційним підходом.Джерело: КБУ

Интересные новости:
25.01.2019
1096
Представники Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву оприлюднили результати діял...
25.01.2019
2236
23 января состоялась первая в 2019 году встреча участников URE Club под названием Back to Business...
06.02.2019
1840
Дізнайтесь, як проходило урочисте нагородження кращих гравців чотирьох турів Будівельної ліги і кращ...
19.09.2019
738
У Києві відбулась конференція з розвитку індустріального будівництва «Industrial 2.0/second ed...
17.09.2019
654
6 сентября отпраздновал свой 70-летний юбилей Александр Сергеевич Ротов – опытный и заслуженны...
19.09.2019
491
«Сила архитектуры. Путь к успешному проекту» – так звучала тема 8-ого Междуна...