Розробка концепції впровадження BIM-технологій у державному секторі
За ініціативою учасників ринку у медіа-залі КБУ відбулась нарада по розробці концепції впровадження BIM-технологій у державному секторі. Участь взяли представники зацікавлених сторін: міжнародних організацій, держустанов, вендорів, архітектурних бюро та забудовників.
«Нажаль, на сьогодні регуляторна база у будівництві має системні недоліки та замість стимулювати, гальмує розвиток галузі та економіки у цілому. Каталізатором, що може виправити ситуацію, є BIM-технології. Мінрегіон означив впровадження BIM-технологій як стратегічний напрямок розвитку. Конфедерація будівельників України ставить за мету консолідувати пропозиції зацікавлених сторін та сприяти найшвидшому впровадженню новітніх підходів у будівництві», — підкреслив виконавчий директор КБУ Віталій Грусевич.
На зустрічі були обговорені перші кроки, що допоможуть втілити BIM-стандарти на державному рівні. Пропонується провести експеримент щодо подачі проектів на експертизу у електронному вигляді. Також необхідно внести зміни у настанову щодо експертизи, запропонувавши три варіанти подачі проекту: у паперовому вигляді; виключно pdf-версії, завіреної цифровим підписом; pdf з електронним цифровим підписом та файлом, виконаним у відповідному проектному комплексі з додаванням ліцензії на його використання. «Третій варіант значно скорочує трудовитрати експертів на перевірку даних та ймовірно знижує час та вартість такої експертизи», — пояснив Віталій Грусевич.
Представники вендорів озвучили можливість розгляду питання щодо передачі на час пілотного проекту програмного забезпечення для експертних організацій.
Також було наголошено про необхідність більш чітких умов до формату геодезичних даних, що передаються замовнику перед проектуванням.
За результатами зустрічі вирішено створити робочу групу UA BIM Task Group за участі всіх зацікавлених сторін. Зібрані пропозиції направлені у офіціальному листі до Мінрегіону.
ДОВІДКА
Мінрегіон оголосив впровадження BIM-стандартів на державному рівні як стратегічне направлення розвитку на 2019 рік.
BIM (Building Information Modeling или Building Information Model) — підхід до проектування, зведення, оснащення, експлуатації та ремонту (керування життєвим циклом) об’єкта на основі збору та комплексної обробки всієї інформації. Створена на основі різноманітних програмних комплексів цифрова тримірна модель об’єкту пов’язана з інформаційною базою даних, об’єкт проектується фактично як єдине ціле. Це дозволяє оптимізувати бюджет на створення та експлуатацію об’єкту, економія складає до 20% порівняно з традиційним підходом.
Джерело: КБУ
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
- Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
- Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.