РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.289 EUR: 44.968
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.289
EUR 40.000 41.000 44.968
USD 41.070 41.490 41.289
EUR 44.750 45.430 44.968
Новость

Половина всього житлового фонду в Україні вже застаріла і нового якісного житла недостатньо

За статистикою, майже 50 % населення в Україні живе у перенаселеному житлі
2426
13 апреля 2018 г.


 БЛОГ ПЕТРА ШИЛЮКА

Президент Будівельної палати України












Минулий 2017 рік будівельна галузь країни завершила з  хорошими показниками.

Причому зростання обсягів будівництва в Україні статистика відзначає вже кілька років. Тож є всі підстави говорити про ознаки стабілізації галузі.

Особливо це помітно у секторі будівництва житла. Загалом за останні 5-6 років маємо стабільний показник порядка 10 млн кв. м загальної площі житла. За підсумками 2017 року в Україні прийнято в експлуатацію 10,2 млн кв. м житла, що на 9 % більше у порівнянні з 2016 роком.

Вважаємо це вагомим досягненням. Адже житлове будівництво є одним з найважливіших показників, який безпосередньо стосується  рівня життя населення.

Важливо відзначити, що ми не просто багато будуємо, а й використовуємо при цьому новітні технології та матеріали, з застосуванням сучасних форм організації будівництва. Немало зроблено і для модернізації виробничих потужностей, підготовки сучасних кваліфікованих інженерних і робітничих кадрів. 

Проте житлова проблема, як ви знаєте, залишається досить відчутною у масштабах країни. За статистикою, майже 50 % населення в Україні живе у перенаселеному житлі. Крім того, практично половина всього житлового фонду вже застаріла морально чи фізично, і нового, якісного житла недостатньо.


Будівельники країни готові до збільшення обсягів будівництва. У документі «Платформа економічного патріотизму», схваленому нами минулого року на з’їзді УСПП. ми запропонували окремий розділ, присвячений розвитку будівництва.

Треба сказати, що деякі наші пропозиції, викладені в цьому розділі, вже  реалізовані або близькі до цього. 

По-перше, будівельники розраховують на те, що нарешті зрушить з мертвої точки реконструкція кварталів застарілого житла, про що йшлося у Платформі.

Днями в рамках Міжнародної будівельної виставки у Києві ми провели спеціальну конференцію з цього важливого соціально-економічного питання. За участі провідних фахівців, керівників проектних та великих будівельних організацій, на конференції було презентовано і обговорено нову редакцію відповідного Закону. Законопроект  практично готовий. Він  передбачає нові правовідносини між забудовниками, інвесторами і власниками застарілого житла і, на нашу думку, відкриває можливості для започаткування практичної роботи.

Слово тепер за законодавцями, але треба усвідомлювати, що закон сам по собі не працюватиме. Потрібні державні і місцеві цільові програми реконструкції застарілих кварталів, реальні механізми залучення коштів, зацікавленості потенційних інвесторів, у тому числі і зарубіжних.
  

А за будівельниками справа не стане.

По-друге, ми очікуємо на збільшення фінансування Програми державної підтримки будівництва доступного житла та Програми забезпечення молоді житлом. На це бюджетом 2018 року передбачено лише 100 млн грн. і 30 мл. грн. відповідно. Вважаємо такий обсяг коштів явно недостатнім, потрібно десь 1 млрд грн. щороку (враховуючи появу нових категорій громадян, які потребують державної підтримки – учасників АТО, переселенців).

Підтримуємо тут зусилля наших партнерів з Фонду Держмолодьжитло, спрямовані на пошук нових форм співпраці, передовсім, з органами місцевого самоврядування у плані розробки та реалізації регіональних програм будівництва доступного житла.

По-третє, ми з задоволенням сприйняли те, що Кабінет Міністрів України схвалив законопроект №6540, яким передбачається повна відміна пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту. Вважаємо, що ця новація, про яку, до речі, йшлося у документі «Платформа економічного патріотизму», полегшить умови ведення будівельного бізнесу, зменшить вартість будівництва.

Загалом оцінюючи нинішній стан економічного розвитку України, повинен сказати, що держава має активніше впливати на реальний сектор економіки, визначати тут пріоритети і послідовно забезпечувати їх досягнення.

Тому ухвалення Стратегії розвитку промислового комплексу, яку зараз готують в Уряді, вважаю справою державницькою, потрібною і важливою.

У свою чергу, ми як керівники крупних професійних об’єднань, керівники виробництва, маємо запропонувати і своє бачення  перспектив розвитку економіки країни.

Зокрема, мені дуже близька теза щодо модернізації виробничої бази наших підприємств.

Я вже говорив раніше, що у будівельному комплексі активно впроваджуються нові технології і матеріали, відповідно ми споруджуємо будинки, які мають високі характеристики енергоефективності та екологічності.

Але для подальшого нарощування і обсягів, і якості, а головне - для досягнення доступності житла, нам потрібно швидше переходити на рейки індустріального домобудування. Сучасне панельне будівництво надзвичайно поширене в Європі та Америці, де його частка складає до 40 %. Його популярність пояснюється економічністю і якістю житла.

Для цього нам потрібне відповідне інженерне устаткування, нові технологічні лінії, які поки що доводиться закуповувати за кордоном. Вважаємо, що уряд міг би запропонувати певні пільгові умови для імпорту нового обладнання і технологій. Це дозволило б суттєво оновити виробничі потужності вітчизняного домобудування, залучити додаткові інвестиції. І це слід було б передбачити в Стратегії.

На мою думку, також дуже актуальним є розділ «Забезпечення підготовки професійних кадрів».

Ми вже зіткнулися з дефіцитом кваліфікованих кадрів, проблемою відтоку їх за кордон. Намагаємося дещо  виправити своїми силами, зокрема, відродити повнокровну діяльність закладів професійної освіти, оновити їхню навчальну базу, добитися закріплення  робітничих кадрів. Маємо тут сприяння з боку Міністерства освіти і науки, з яким Будівельна палата підписала Меморандум про співробітництво.

Але це має робитися за участі держави, а не спускати все на місцевий рівень, як зараз. Тому підтримуємо положення Стратегії в частині посилення ролі Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Міносвіти, інших державних структур щодо заохочення нас, роботодавців, до підвищення кваліфікації  працівників, осучаснення професійних стандартів, коригування державного замовлення на підготовку фахівців тощо.

Дякую за увагу.


Петро Шилюк,
Президент Будівельної палати України

06 апреля 2018 г.
2334
Відомі лідери будівельного комплексу – ПрАТ «Харківський плитковий завод»&nbs...
29 марта 2018 г.
2027
Білорусь переоснастила домобудівні комбінати в Гомелі, Мінську і аж в Бресті – за фінансового ...
28 марта 2018 г.
2212
Українські фахівці відвідали керамічний завод в Радошковичі, Молодечненський р-н Мінської обл....
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
Сегодня
621
Щодалі сильніші та триваліші теплові хвилі руйнують бітумну черепицю. Різкі перепади температури роз...
01 ноября 2024 г.
4876
Це може призвести до повного припинення діяльності основної програми компенсацій в Україні в наступн...
01 ноября 2024 г.
2055
Для цього народні депутати пропонують передбачити відповідні видатки із загального бюджетного фонду...
Сегодня
449
Особенности и преимущества масляных радиаторов...
01 ноября 2024 г.
1359
Всередині нього буде знаходитися величезний атріум зі спіралеподібною вежею в центрі. Навколо цієї в...
01 ноября 2024 г.
534
Автор проєкту, відомий японський архітектор Шигеру Бан, зазначає, що музей є роботою з органічним фа...
22 октября 2024 г.
1452
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
15 октября 2024 г.
1731
19 листопада усі провідні бімщики країни знову зустрінуться, щоб подискутувати, обговорити події, но...
10 октября 2024 г.
1274
У Києві відбудеться професійний форум, де зберуться провідні експерти та фахівці будівельної га...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
351
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3679
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!