Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.876 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.511 |
USD | 41.700 | 42.185 | 41.876 |
EUR | 43.330 | 44.030 | 43.511 |
На засідання Ради директорів КБУ, що відбулося 27 квітня 2017 року, чимало уваги було приділено питанням впровадження нових державних будівельних норм. За повідомленням Л.Р. Парцхаладзе, у плані перегляду 27 державних будівельних норм.
До речі, у зв’язку із вступом в дію цих будівельних норм ДСТУ 2.2-12 стає обов’язковим.
Рада директорів підтримала остаточну редакцію законопроекту «Про заходи, що можуть вживатись з метою завершення будівництва об’єктів довготривалого будівництва».
Минулого року Конфедерація презентувала концепцію вирішення питання пов’язаного з довгобудами. Текст законопроекту про заходи вирішення цієї проблеми був розміщений у мережі Інтернет, проведено громадське обговорення. У результаті було отримано чимало пропозицій та зауважень від членів КБУ, юридичних компаній, постраждалих інвесторів.
Таким чином, Конфедерація з урахуванням всіх побажань суттєво доопрацювала цей проект Закону і 27 квітня 2017 року презентувала на засіданні Ради директорів КБУ.
У процесі роботи законопроект значно змінився. Тепер він має іншу назву «Про заходи, що можуть вживатись з метою завершення будівництва об’єктів довготривалого будівництва».
Якщо раніше намагалися вирішити питання довгобудів за рахунок платників податків, то тепер ключова роль відводиться органам місцевого самоврядування.
Законопроект вирішує кейси, що стосуються довгобудів як житлового будівництва, так і об’єктів промислового та громадського призначення. Акцент робиться насамперед на соціальному аспекті (інвесторів, які вклали кошти у будівництво житла).
Насамперед розглядається можливість завершення будівництва власниками майнових прав на кватири та приміщення в довгобуді. Передбачено стимулювання замовника до виконання його зобов'язань (встановлення додатково строку із корегуванням розміру платежу за земельну ділянку, контроль за ходом робіт). Також пропонується завершення будівництва новим замовником, якого обрали самі власники майнових прав або продаж довгобуду на аукціоні, розподіл коштів відповідно до фактично сплачених сум.
Розглянувши законопроект КБУ, Рада директорів підтримала його остаточну редакцію та подання суб’єктам законодавчої ініціативи.
Учасниками засідання Ради директорів КБУ було підписано звернення до Президента України П. Порошенка та Голови Верховної Ради України А. Парубія вжити всіх можливих заходів для недопущення свавілля Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Оскільки затверджені наприкінці січня шокуючі розміри питомої вартості нестандартного приєднання це не перші дії Регулятора, які передбачають додаткове навантаження на будівельну галузь та ставить під сумнів проекти багатьох інноваційних переробних підприємств, пов’язаних із відновлюваною енергетикою, екологією та ін.
Зокрема постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 07 листопада 2016 року № 1946, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 листопада 2016 року за № 1485/29615, затверджено формулу розрахунку розміру плати за нестандартне приєднання електроустановок до електричних мереж. Розрахунки за цією формулою передбачають відновлення застарілих електричних мереж за рахунок замовників будівництва, які потребують приєднання. Зазначене призведе до значного удорожчання будівництва. За попередніми розрахунками, таке удорожчання може сягати 12 % вартості нерухомості. Національна комісія не зважає ні на нинішній стан економіки, ні на те, що стан обслуговуючої та одночасно бюджетоутворюючої будівельної галузі напряму впливає як на ринок праці, так і на споживчі ціни, а, отже, і на фінансову стабільність кожного пересічного громадянина України.
В свою чергу Олена Дмітрієва член Ради директорів компанія ПАТ «КБ «Глобус», повідомила, що на фінансовому ринку з’явились ознаки пожвавлення. Незважаючи на те, що відбулася чистка банківської системи та закрито 90 банків, установи які вижили, знаходять свої моделі та починають кредитувати.
Загалом банкіри очікують пожвавлення кредитування в 2017 році. Згідно з опитуванням НБУ, банки висловили оптимістичні сподівання зміни ключових показників сектору протягом наступних 12 місяців. Уперше з кінця 2015 року респонденти очікують зростання обсягів корпоративних кредитів, про це повідомили 71% опитаних. На підвищення якості кредитного портфеля бізнесу та домогосподарств сподіваються 49% та 63% респондентів відповідно. Наразі спостерігається розвиток нового напрямку в кредитуванні - фінансування заходів з енергоефективності та енергомодернізації. Актуальним також залишається використання банками партнерських мереж для продажу банківських продуктів (забудовники, автодилери, страхові компанії), дія пропозицій окремих пакетів послуг для різних клієнтських сегментів (ІТ компаній, агровиробників, підприємців). Для зменшення номінальної процентної ставки за кредитом, пропонується розповсюдження складних кредитних продуктів, в ціноутворенні яких беруть участь банк, виробник або дилер, забудовник, страхова компанія.
Найсуттєвішими факторами відновлення активного банківського кредитування є зменшення процентних ставок та питомої ваги проблемних активів в портфелях банків. Зниження процентних ставок може мати місце лише у разі позитивних економічних змін.
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.