Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.732 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.551 |
USD | 41.400 | 41.831 | 41.732 |
EUR | 43.350 | 44.039 | 43.551 |
Серед учасників керівники будівельних компаній, науково-дослідних та проєктних установ, представники закладів освіти будівельного профілю, профспілкових та громадських організацій.
На засідання запрошені представники Верховної Ради України, Мінінфраструктури, інших Урядових структур, керівники організацій-партнерів.
Виступаючи перед учасниками Президент Будівельної палати України, Герой України Петро Степанович Шилюк, зокрема, відзначив, що руйнівна війна, яка триває вже 3 роки, принесла в нашу країну багато лиха, створила безліч гострих проблем. Росія завдала величезних збитків, зокрема, промисловій і цивільній інфраструктурі та житловому фонду. Вже знищено або суттєво пошкоджено більше 60 млн. кв. метрів житла, фактично втрачено те що ми будували останні 6 років.
Галузь сьогодні працює в складних умовах – нестача кадрів, кадровий голод – дефіцит до 40%, зростання вартості будівельних матеріалів і послуг, є багато інших проблем.
Проте, зважаючи, що потреби у відбудові об’єктів зростають, будівельники роблять все можливе, щоб зберегти свій потенціал, підготуватись до великої повоєнної роботи.
Президент БПУ навів деякі дані, що характеризують роботу галузі в минулому році:
– В 2024 році будівельний ринок в порівнянні з попереднім роком зріс на 6% і становив біля 170 млрд. грн.
– За січень – вересень введення житла збільшилось на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Названі лідери серед регіонів – Київська область – введено більше 20% загальноукраїнського обсягу квартир;
Львівська, Івано-Франківська, Вінницька області, а також Київ.
За прогнозом П. Шилюка за 2024 рік можемо мати біля 10 млн. кв. метрів житла, в той час, як у передвоєнному 2021 році збудовано 11,4 млн. кв. метрів.
Такої кількості вкрай недостатньо, враховуючи загострення житлової проблеми за рахунок значного збільшення внутрішньопереміщених осіб, людей житло яких зруйновано, ветеранів війни, інших категорій, що гостро потребують житла.
Йшлося про пошуки шляхів фінансування галузі – головної проблеми, необхідності його збільшення за рахунок розширення програм єОселя та єВідновлення, залучення коштів європейських банків.
П. Шилюк детально говорив про необхідність переходити на масове спорудження сучасного, доступного, індустріального житла. Воно є екологічним, енергозберігаючим і за іншими характеристиками не поступається дороговартісним монолітно-каркасним будинкам і є значно дешевшим і доступним для населення.
Була підтримана цілеспрямована робота профільного Комітету Верховної Ради України на чолі з Оленою Шуляк щодо зміни напрямків житлової політики, актуалізації законодавства, наближеного до європейського. Визначаються поняття орендне житло, доступне житло, соціальне та муніципальне житло.
«Ми розуміємо, що навіть хороші закони самі по собі не призведуть до «Буму» в житловому будівництві. В наш час не можна сподіватись тільки на ринок, на ініціативу місцевої влади, коли є необхідність прискорити вирішення однієї з найгостріших проблем країни.
Потрібні державні і регіональні програми в яких мають бути зобов’язання держави, місцевого самоврядування щодо відбудови бази домобудування і будматеріалів, залучення інвестицій, в т.ч. міжнародних, заходи щодо стимулювання будівельних компаній, які займаючись модернізацією виробництв будують доступне житло», – заявив П. Шилюк.
Ці та інші тези Президента Палати знайшли підтримку у виступах учасників засідання, серед яких керівники провідних будівельних компаній, проєктних установ та навчальних закладів, вчені та експерти галузі.
Аналіз ситуації та пропозиції щодо підвищення ролі будівельників у повоєнному відроджені країни висловили:
Учасниками професійної розмови на засіданні Ради Будівельної палати України стали:
Вони ознайомили з позицією державних органів щодо обговорюваних тем, відповіли на питання учасників засідання.
Висловлені в ході обговорення питань порядку денного будуть узагальнені і враховані при уточнені Плану дій Будівельної палати України.
З питань, що потребують вирішення органів державної влади, будуть підготовлені відповідні звернення.
За інформацією Віце-президента – виконавчого директора БПУ Анатолія Дроня Рада затвердила Звіт за роботу в 2024 році та План роботи Палати на 2025 рік.
До складу керівного органу Будівельної палати України обрано Ректора Київського національного університету будівництва і архітектури Олексія Дніпрова.
Рада БПУ також розглянула інформацію Першого віце-президента Будівельної палати України Станіслава Сташевського щодо підготовки до виставки «InterBuildExpo 2025», яку Палата проводить із своїм партнером ТОВ «Київський Міжнародний Контрактовий Ярмарок».
В рамках заходу, шо відбудеться 19 – 21 березня п.року в Міжнародному виставковому центрі серед багатьох тематичних заходів заплановано проведення Круглого столу, метою якого є ознайомлення широкого кола представників будівельного комплексу з можливостями Української Ради інженерів-будівельників (УкрРІБ), як члена впливових європейських структур – Європейської Ради цивільних інженерів та Европейської Ради цивільних палат.
Фото: БПУ
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.