РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.958 EUR: 51.724
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.650 44.250 43.958
EUR 51.000 52.000 51.724
USD 43.810 44.238 43.958
EUR 51.500 52.072 51.724
Новость

У держфонді регіонального розвитку передбачили 1 млрд гривень на проєкти з відновлення: хто їх обиратиме

Для проєктів з відновлення, які фінансуватимуться за рахунок коштів з Державного Фонду регіонального розвитку надважливо запобігти в ручному розподілі цих коштів з політичними мотивами – раніше використання цих коштів супроводжувалось подібними звинуваченнями
3244
10 января 2025 г.

1 млрд гривень на проєкти з відновлення

На 2025 рік у державному Фонді регіонального розвитку на проєкти з відновлення передбачено 1 млрд гривень, але їх успішність залежатиме, зокрема, від того, чи зможе Міністерство розвитку громад і територій розподілити ці кошти за прозорими правилами і за підзвітними процедурами. Наслідком цього повинні стати відсутність «ручняків», «договорняків» і максимальне врахування думки очільників громад і їх мешканців.

Про це в інтервʼю виданню РБК-Україна повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

Вона зазначила, що для проєктів з відновлення, які фінансуватимуться за рахунок коштів з Державного Фонду регіонального розвитку надважливо запобігти в ручному розподілі цих коштів з політичними мотивами – раніше використання цих коштів супроводжувалось подібними звинуваченнями. Тому для таких проєктів будуть застосовувати цифрові інструменти, які дозволяють мінімізувати участь чиновників, зокрема, і корупційних.

Шуляк пояснила – на 2025 рік 1 млрд гривень передбачено у державному Фонді регіонального розвитку і нові підходи до його формування було ухвалено, ще у 2023 році. Це, підкреслила нардепка, була ідея Міністерства відновлення, яке очолював Олександр Кубраков, де голосування за проекти, які входять до ДФРР, повинно було відбуватись з використанням одного з компонентів як голосування в Дії. Втім, ця ідея подобається не всім, оскільки прибирається ручна історія – комісії, депутати, які комусь розподіляють кошти, а комусь не розподіляють.

«Я взагалі вважаю, що досвід, коли вручну щось розподіляється за незрозумілими критеріями, за зачиненими дверима, повинен зникнути. І зараз виклик у нового Міністерства розвитку громад і територій якраз і в розподіленні цього 1 млрд за прозорими правилами і за підзвітними процедурами. Я сподіваюся, що це буде новий підхід і не буде вже «ручняків», «договорняків», і буде максимально врахована і думка очільників громад, і думка мешканців громад, які хочуть, щоб на території громади був реалізований той проект, який справді покращує життя людей в громаді», – наголосила Олена Шуляк.

Вона додала, що інколи здається, ніби громада дає проект на реалізацію за умови, коли в неї є проектно-кошторисна документація, але так не має бути. В основі повинно бути бажання мешканців громади мати на її території чи лікарню, чи іншу інфраструктуру, яка необхідна для розвитку.

Парламентарка також зазначила, що голосування через Дію за проєкти з відновлення за кошти ДФРР вже затверджено на рівні законодавства, оскільки нещодавно у закон про розподіл коштів Державного фонду регіонального розвитку, внесли зміни щодо цього. Тобто, саме на підставі результатів голосування громадян на порталі і у застосунку Дія Кабмін затверджуватиме фінансування за цим чи іншим проєктом з відновлення.

«Чи буде це лікарня, чи ЦНАП, чи інший об’єкт у їхньому регіоні, вирішуватимуть його мешканці. Але ці зміни сподобались далеко не всім. Щодо них була величезна кількість критики – і серед народних депутатів, і серед представників комісій, які на регіональному рівні формували раніше рішення про те, яким чином будуть розподілятись кошти з ДФРР. Але я скажу відверто – без впровадження таких цифрових механізмів на рівні інструментів місцевої демократії нам буде досить важно. Тому використовуючи Дію і розуміння Мінцифри, можна буде зробити такі речі набагато ефективнішими і результативнішими», – резюмувала Олена Шуляк. 

 Як узаконити самобуд: поради та попередження 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
sluga-narodu
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Отстройка Украины
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
10 января 2025 г.
2722
Вперше в історії України починається програма, проекти в якій будуть реалізовуватися на виконання ст...
30 декабря 2024 г.
4201
Соцжитло планують виділяти працюючим українцям із зарплатою не нижчою за середню...
30 декабря 2024 г.
2540
Усі ці будівництва ведуться у прифронтових і прикордонних регіонах, де регулярно відбуваються обстрі...
Сегодня
2620
За три роки дії програми єВідновлення компенсації за пошкоджене та знищене житло отримали 196 067 ро...
16 марта 2026 г.
7580
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
12 марта 2026 г.
4033
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
28 апреля 2026 г.
1139
28 квітня 2026 року видання Prof Build за підтримки Конфедерації будівельників України проведе закри...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: запрошуємо на професійну програму «Девелопмент нерухомості»
Програма створена для фахівців ринку нерухомості, які прагнуть розвинутися, систематизувати знання та отримати практичні інструменти для роботи в девелопменті в нерухомості
Бізнес-центр «Eco Business Hub»
5
ноября
5 місяців
необходима регистрация