РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.876 EUR: 43.511
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.876
EUR 40.000 41.000 43.511
USD 41.700 42.185 41.876
EUR 43.330 44.030 43.511
Освещение

Визначення мінімального розміру зарплати у будівництві

12 грудня відбувся круглий стіл "Удосконалення механізму визначення мінімального розміру зарплати у будівництві"
2589
17 декабря 2024 г.

Круглий стіл

Визначення мінімального розміру зарплати у будівництві

Встановлюючи мінімальний рівень кошторисної заробітної плати, будівельні компанії орієнтуються на показники, визначені за порядком, встановленим Міністерством розвитку громад та територій України, що станом на сьогодні складають 13 707,89 гривень. Однак, на думку представників будівельного ринку, ці показники не повною мірою відображають реальну ситуацію.

Це питання обговорили під час круглого столу "Удосконалення механізму визначення мінімального розміру зарплати у будівництві", організованого Конфедерацією будівельників України (КБУ), спільно з Радою бізнес-омбудсмена України. 

Лев Парцхаладзе , президент Конфедерації будівельників України

Лев Парцхаладзе, Президент КБУ, наголосив на важливості вирішення цієї проблеми: працівники не готові працювати за такі кошти, тому для компаній це ускладнює процес виконання будівельних робіт та допускає неправильне трактування з боку контролюючих органів. 

Тетяна Коротка, Заступниця бізнес-омбудсмена

Як зазначила Тетяна Коротка, Заступниця бізнес-омбудсмена, цей рівень заробітної плати є вузьким місцем, яке не дозволяє залучати на ринок більше компаній, зокрема, з-за кордону. 

Олександр Червак , виконавчий директор Конфедерації будівельників України

Напередодні круглого столу анонімно зібрали думки будівельних підрядних компаній, зокрема, шляхом проведення опитування щодо розміру заробітної плати працівників. Олександр Червак, виконавчий директор КБУ, презентував отримані результати учасникам круглого столу. 

Опитування було зосереджено на відповідності між нормативною кошторисною та фактичною зарплатами в областях України, та на рівні середньомісячної зарплати в даних областях. Респонденти також мали можливість висловити власну думку щодо формули для розрахунку кошторисної зарплати та інших можливих способів її регулювання. 

Окремо у респондентів запитували, яким має бути коефіцієнт збільшення заробітної плати для робітників на прифронтових територіях. Так, більшість вважає, що зарплата має бути збільшена в півтора рази. 

Окрім цього, нещодавно були встановлені нові критерії бронювання. Обов'язковим критерієм став рівень зарплати - середньої по підприємству та зарплати конкретної людини, яку подають на бронювання. Це має бути 20 тисяч гривень. Таким чином, якщо зарплата в тендерах вказана нижче, то працівників, які виконують державне замовлення вже неможливо забронювати. 

Анатолій Беркута , віцепрезидент КБУ

Анатолій Беркута, Віцепрезидент КБУ, розповів присутнім, як починалося регулювання заробітної плати в будівництві в Україні. Він наголосив, що високий рівень заробітної плати є необхідним для залучення фахівців в будівельну галузь, особливо в умовах дефіциту кваліфікованих працівників. 

Як зазначив Анатолій Беркута, встановлення рівня зарплати має базуватися на частці заробітної плати у собівартості робіт. Наприклад, у Європі ця частка становить близько 30%, а в Україні - 7%. 

Важливим кроком, на думку пана Анатолія, може стати створення незалежного органу ціноутворення, який здійснюватиме моніторинг та оприлюднення цін на будматеріали, і на який можна буде спиратися при формуванні кошторису. 

Також Віцепрезидент КБУ навів приклади, як регулюється зарплата будівельників в різних країнах, зокрема, на об'єктах державного замовлення. Так, конкурентна зарплата дозволяє залучати кращих спеціалістів на проєкти, які є важливими для країни, в незалежності від регіону. Особливо важливу роль вона може зіграти для повернення українців з-за кордону. 

Артем Безуглий, Директор ДП «Національний інститут розвитку інфраструктури»

Артем Безуглий, Директор ДП “Національний інститут розвитку інфраструктури”, акцентував увагу на питанні ціноутворення: чому у формулу для розрахунку включені саме такі критерії, а не інші. Пан Артем навів декілька прикладів, яким чином може працювати механізм встановлення мінімального рівня заробітної плати, переваги, недоліки та особливості кожного з них. Одним із варіантів є відмова від підходу, коли середньостатистичні показники множаться на той чи інший індекс. Також ефективним підходом є аналітика звітності будівельних компаній. 

Окрім цього необхідно чітко розуміти як встановлені рівні заробітної плати узгоджуються з розрядами працівників. Якщо стандартно, середній рівень встановлюється для розряду 3.8, та як застосувати аналогічний принцип для вищих розрядів. 

Роман Іваненко, Власник ТОВ «Трест КМБ-3»

Роман Іваненко, Власник ТОВ “Трест КМБ-3”, детально представив проблему тіньової зарплати та її негативні наслідки для усього бізнесу. Він висловив пропозицію, яка могла б допомогти з детінізацією - встановлення коефіцієнту на перехідний період. 

Учасники дискусії дійшли до спільної думки, що мінімальний розмір заробітної плати у будівництві має встановлюватися профільним міністерством, особливо, якщо мова йде про будівництво за державні кошти. Він також має бути універсальним, щоб запобігти утворенню “депресивних” регіонів, та достатньо високим, щоб залучати професіоналів у галузь загалом, та на держзамовлення, зокрема.

Учасники також обговорили особливості визначення заробітної плати для робітників на прифронтових територіях та врахування нових критеріїв для бронювання у процесі формування зарплати. 

За підсумками дискусії було вирішено зібрати всі пропозиції, та після їх розгляду та повторного обговорення, передати напрацювання Міністерству розвитку громад та територій України. 

Ця тема є надзвичайно важливою і потребує подальшого обговорення. 

 

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

СЛАВА УКРАЇНІ!

 

Фото: Build Portal

Источник:
kbu
13 декабря 2024 г.
2914
11 грудня 2024 року відбувся професійний форум: СУЧАСНІ СИСТЕМИ ЗАХИСТУ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ.&nbs...
03 декабря 2024 г.
2509
30 листопада відбувся фінал 11-го студентського архітектурного конкурсу, під час якого були визначен...
28 ноября 2024 г.
1716
26 листопада 2024 року в Києві відбулася організована Держмолодьжитлом міжнародна конференція "Забез...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
18 декабря 2024 г.
3810
Окрім 4 млрд гривень, які на програму єВідновлення заклали у держбюджеті на 2025 рік, додатково виді...
17 декабря 2024 г.
4179
В першому півріччі 2024 року рівень освоєння таких коштів становив лише 16,8%. Загалом під час аудит...
13 декабря 2024 г.
2360
Інфляційний сплеск все більше набуває фундаментальних ознак...
01 января 2000 г.
12
Економічна ефективність сучасних систем водовідведення: інвестиції, які забезпечують надійність інфр...
01 января 2000 г.
15
Дізнайтесь, чому важливо узаконити самобуд і якими є етапи легалізації будови...
19 декабря 2024 г.
7443
Дизайн та концепція проєкту натхненні роботами світових лендарт-митців, зокрема, “Золотою спір...
Вчера
1193
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2207
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
10 декабря 2024 г.
1562
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2482
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
462
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!