РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.607 EUR: 43.737
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.607
EUR 40.000 41.000 43.737
USD 41.400 41.831 41.607
EUR 43.500 44.301 43.737
Освещение

Нові технології захисту будівель: шлях до відновлення та розвитку України

11 грудня 2024 року відбувся професійний форум: СУЧАСНІ СИСТЕМИ ЗАХИСТУ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ. Захід об'єднав провідних експертів та фахівців у сфері захисту будівельних конструкцій, зокрема, гідроізоляції, герметизації, енергоефективності та захисту будівельних конструкцій
2606
13 декабря 2024 г.

Професійний форум

СУЧАСНІ СИСТЕМИ ЗАХИСТУ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ 

11 грудня 2024 року відбувся професійний форум: СУЧАСНІ СИСТЕМИ ЗАХИСТУ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ, організований Конфедерацією будівельників України спільно з Центром гідроізоляції і покрівлі.

Модератором форуму виступив Олександр Червак, Виконавчий директор КБУ, який ознайомив учасників з тематикою форуму та представив поважних гостей і партнерів заходу.

Лев Парцхаладзе, Президент КБУ, подякував учасникам форуму та наголосив на важливості подібних заходів. Він зазначив, що Recovery Construction Forum 3.0, який пройшов у Варшаві, Польща, зібрав понад 2500 компаній, готових брати активну участь у відбудові України.

“Ми віримо, що війна закінчиться і знаємо, що після неї буде велика відбудова. Тому треба вже зараз обговорювати стратегію відновлення України і йти до великої Перемоги” - зазначив пан Лев.

Президент КБУ зазначив, що 70% багатоповерхових будинків в Україні були збудовані після Другої світової війни, і наразі 80% із них вважаються застарілими. На його думку, після завершення війни доцільніше буде зосередитися на будівництві нової соціальної інфраструктури, ніж на реконструкції існуючої. Це вимагає впровадження сучасних практик та активного розширення партнерських зв’язків для якісної відбудови країни.

Крім того, Лев Парцхаладзе наголосив на актуальності теми даного форуму, оскільки від якості захисту будівельних конструкцій залежить безпека, довговічність і енергоефективність споруд.

З вітальним словом також від співорганізатора форуму виступив Сергій Єланцев, Директор ТОВ “Центр гідроізоляції та покрівлі” (ЦГІП), зазначивши, що даний форум є можливістю для фахівців акумулювати власні знання для розвитку сучасних рішень захисту будівельних конструкцій та відбудови України.

ЦГІП вже більше 20 років працює на ринку і наразі є офіційним представником європейських компаній-виробників, які активно впроваджують сучасні матеріали та технології для захисту і відновлення будівельних конструкцій. Разом з провідними науковими інститутами ЦГІП працює над кошторисними нормами підприємств та регламентів, що допомагають вирішувати складні завдання з відновлення об’єктів. Також, фахівці компанії беруть активну участь у розробці інноваційних технологій і державних стандартів України.

Олена Шуляк, Голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Голова партії “Слуга Народу”, зазначила, що за оцінками Світового банку в звіті RDNA3, станом на грудень 2023 року потреби на відбудову України складали 486 мільярдів доларів. Але 2024 рік став ще одним складним випробуванням: ворог продовжує знищувати суто цивільні об'єкти. Тому оновлені оцінки щодо збитків можуть перевищити позначку, навіть, в 600 мільярдів доларів, а то й більше.

Кожен зруйнований будинок — це не лише втрачений дім, але й можливість побудувати новий, міцний, сучасний. Кожен пошкоджений об'єкт — це поле для інновацій, для нових рішень, що визначатимуть вигляд майбутньої України.

Майбутнє відновлення — це більше, ніж новий фундамент, стіни, цегла та бетон. Це шанс на:

  • розвиток національного виробника;
  • впровадження передових технологій і створення нових галузей;
  • сталий розвиток;
  • циркулярну економіку;
  • зелений перехід;
  • розробку людиноцентричних рішень.

Пані Олена зазначила, що профільний Комітет ВРУ вже працює над основами відновлення. За її словами, законопроєкт “Про основи відновлення України” стане своєрідною Конституцією відбудови. У його розробці беруть участь сотні експертів та фахівців, які не лише створюють цей документ, але й втілюватимуть його у реальність.

Наостанок Олена Шуляк сказала: “Я щиро вірю, що такі зібрання допоможуть знайти найкращі сучасні способи та підходи для відновлення, які будуть позитивно сприяти розвитку нашої держави”.

“Сьогодні Україна працює над відбудовою і ми повинні не просто відновити інфраструктуру, а стати фундаментом для більш сучасних, інноваційних, нових середовищ, які будуть комфортними та побудованими за новими підходами урбаністичного планування”, - підкреслила Наталія Дюжилова, Заступник Голови Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ).

За словами пані Наталії, нині в Україні вкрай необхідною є імплементація європейських стандартів, зокрема положень Регламенту ЄС 305/2011, які визначають основні вимоги до будівельної продукції.

Основними критеріями Регламенту є:

  • механічна стійкість і стабільність;
  • пожежна безпека;
  • енергоефективність;
  • стійкість до зовнішніх факторів.

Заступник Голови ДІАМ запевнила, що сьогодні впровадження Регламенту дозволить створити прозорий ринок будівельних матеріалів, посилити конкурентоспроможність українських виробників і забезпечити довіру іноземних партнерів.

Для реалізації положень закону щодо впровадження Регламенту ЄС 305/2011, було створено електронний кабінет виробника будівельної продукції, у якому велика кількість компаній вже зареєстрували свої перші декларації показників будівельної продукції.

Наталія Дюжилова зазначила, що ДІАМ цього року провела низку зустрічей з виробниками стосовно роз’яснень щодо складання таких декларацій і розміщення їх в Єдиній державній електронній системі будівництва. Вона висловила готовність Інспекції співпрацювати з бізнесом та надалі продовжувати проводити подібні зустрічі.

Олена Воскобійник, Директор Департаменту технічного регулювання у будівництві Міністерства розвитку громад та територій України, розповіла, що технічне регулювання є одним з найважливіших аспектів для досягнення цілей відбудови України.

Міністерство розвитку громад та територій України відкрите до впровадження новітніх підходів і застосування їх у державних будівельних нормах та при формуванні загальної політики у сфері будівництва.

Пані Олена зазначила, що в рамках нового законодавства щодо будівельної продукції врегульовано питання виходу на ринок інноваційних матеріалів і технологій. Введено процедуру оцінки прийнятності, яка забезпечує можливість використання нової продукції з дотриманням усіх встановлених законодавчих норм і процедур.

Олексій Дніпров, Ректор Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА), відзначив актуальність теми форуму та розповів, що університет активно працює над розвитком нових технологій, зокрема у сфері захисту будівельних конструкцій.

Так, КНУБА працює над впровадженням нових методів щодо одночасного використання і утилізації великотоннажних залізобетонних конструкцій та розробкою нових технологій у сфері захисту бетонних конструкцій від пошкоджень та корозії.

Ректор КНУБА ознайомив учасників форуму з новим курсом щодо гідроізоляції, де будуть навчати застосуванню сучасних підходів до захисту будівельних конструкцій.

Пан Олексій повідомив, що незабаром в університеті відбудеться відкриття нової лабораторії із сучасним обладнанням, яка буде спеціалізуватись на відновленні будівельних конструкцій. Також, вже діє незалежна акредитована лабораторія для випробування матеріалів.

“Я переконаний, що фахівці університету зможуть зробити значний внесок у відновлення України та її інфраструктурного потенціалу, для цього є всі необхідні ресурси”, - підсумував Олексій Дніпров.

В рамках професійного форуму СУЧАСНІ СИСТЕМИ ЗАХИСТУ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ відбулись три дискусійні панелі, участь в яких взяли представники органів державної влади, галузевих закладів вищої освіти, бізнесу та науково-дослідних інститутів.

Обговорили нормативно-правові аспекти, актуальні виклики та можливості вдосконалення систем захисту будівельних конструкцій, впровадження сучасних матеріалів і технологій для їх зміцнення, інноваційні рішення в галузі збірного залізобетону, технології самовідновлення бетону, а також підходи до влаштування та гідроізоляції інфраструктурних і енергетичних об’єктів.

Учасники дискусії також поділилися досвідом реалізації проєктів з підвищення енергоефективності будівель і споруд, включно з використанням металопластикових конструкцій, керамічних крупноформатних блоків, сучасних фасадних систем, і ознайомилися з практичними кейсами Фонду енергоефективності.

 

Організатори: Конфедерація будівельників України, Центр гідроізоляції і покрівлі

 

Стратегічний партнер: Penetron

Офіційні партнери: Aquaizol, Група компаній MINOVA, BPA GmbH, ТОВ “НВО СЗБК”

 

Інформаційні партнери: Build Portal, ВГО "Жива планета", Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Property Times, ProfBuild, Address Group, Український погляд, Відбудова. Запоріжжя, Охорона праці, Marketer, Budynok, Інтернет-агентство UAWEB, Інформаційна агенція "Бізреліз", Economist, Аспекти Будівництва

 

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

СЛАВА УКРАЇНІ!

 

Джерело: КБУ

Фото: Build Portal

03 декабря 2024 г.
2354
30 листопада відбувся фінал 11-го студентського архітектурного конкурсу, під час якого були визначен...
28 ноября 2024 г.
1572
26 листопада 2024 року в Києві відбулася організована Держмолодьжитлом міжнародна конференція "Забез...
20 ноября 2024 г.
3875
Команда Build Portal підготувала фотозвіт з ІІІ-го Українського Будівельного Конгресу, який від...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
13 декабря 2024 г.
2117
Інфляційний сплеск все більше набуває фундаментальних ознак...
13 декабря 2024 г.
2607
11 грудня 2024 року відбувся професійний форум: СУЧАСНІ СИСТЕМИ ЗАХИСТУ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ.&nbs...
11 декабря 2024 г.
2787
Однак Уряд ще не передбачив фінансування на такі компенсації. Держбюджет-2025 передбачає на про...
Вчера
517
Узнайте больше, о преимуществах домашних зарядных станций...
11 декабря 2024 г.
1459
Штучний інтелект, роботи, нові технології, появу яких ледь встигаєш відстежувати, швидкий дофамін, ш...
11 декабря 2024 г.
6632
Піраміда належить до археологічного поселення часів доіспанської Мексики...
10 декабря 2024 г.
1435
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
11 декабря 2024 г.
2224
Запрошуємо взяти участь у круглому столі на тему "Удосконалення механізму визначення мінімального ро...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
453
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3794
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!