РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.126 EUR: 43.368
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.126
EUR 40.000 41.000 43.368
USD 42.050 42.600 42.126
EUR 43.300 44.001 43.368
Аналитика

Ринок коворкінгів України: динаміка цін, заповненість і портрет клієнта (ІНФОГРАФІКА)

Оператори зосередились на оптимізації існуючих локацій, виявляючи стриманість щодо розширення бізнесу. Більше половини респондентів не планують відкривати нові локації у 2025 році
5886
02 декабря 2024 г.

Дослідження ринку коворкінгів і гнучких офісів

28 листопада були презентовані результати щорічного всеукраїнського дослідження ринку коворкінгів і гнучких офісів, організованого Асоціацією коворкінгів України. Опрацювала дані міжнародна консалтингова компанія.

У 2024 році оператори зосередились на оптимізації існуючих локацій, виявляючи стриманість щодо розширення бізнесу. Основним чинником для розширення залишається стійкий показник заповненості, тоді як вплив завершення воєнних дій і відновлення економіки зменшився рік до року більш ніж утричі. Більше половини респондентів, а саме 56%, не планують відкривати нові локації у 2025 році. 

В ході дослідження було визначено топ-3 фактори, чому компанії обирають коворкінги для офлайн-роботи. Перш за все, це автономність від відключень електроенергії, наявність стабільного інтернету, ком'юніті та лояльні комерційні умови. По-друге, компанії повертаються до довгострокового планування своїх орендних стратегій, де важливість гнучкості договорів знизилась. Після скорочення строків договорів з початком війни, сьогодні системні компанії-орендарі коворкінгів знову демонструють прагнення до довгострокового планування, хоча частка короткострокових угод все ще перевищує довоєнний рівень. По-третє, компанії прагнуть зменшення своїх адміністративних витрат з частковим перекладанням цих функцій на коворкінг-оператора.

Наявність укриття та автономність є одними з ключових факторів при виборі коворкінгу, особливо в контексті блекаутів та зимового періоду, коли безпека і стабільність роботи стають пріоритетними для орендарів.

Разом з тим, наявність інклюзивної інфраструктури вже є гострою проблемою сьогодні, і в наших реаліях її значення лише зростатиме, адже бізнеси мають враховувати потреби різних категорій людей, забезпечуючи доступність і комфорт робочих просторів.

Серед трендів – створення власних коворкінгів власниками нерухомості, які інтегрують гнучкі офісні простори у свої бізнес-центри, щоб задовольнити попит орендарів на готові робочі рішення.

 

Заповненість

Крім традиційного зростання попиту взимку через фактор сезонності і потреби в ком'юніті, помітна кореляція між збільшенням попиту на коворкінги та частотою відключень світла/блекаутів. Так, пікова заповненість спостерігалася у 4 кварталі 2022 року та в аналогічний період у 2023 році. 

 

Ціни

У Києві ціни стабілізувалися, повернувшись до довоєнного рівня, тоді як у регіонах спостерігається певне зростання вартості на фоні покращення якості послуг і збільшення пропозиції, спричинене активізацією попиту через внутрішню міграцію.

 

Портрет клієнта

Традиційні бізнеси, які раніше орієнтувалися виключно на класичні офіси, все частіше цікавляться гнучкими форматами оренди. Показово, що сфери діяльності компаній, які наразі розглядають локації для офлайн-роботи як в коворкінгах, так і в офісах – однакові. Від початку повномасштабної війни активно зростає частка дипломатичних місій, NGO (non-governmental organization), енергетики, медицини та агросектору.

Експерт з нерухомості, представник міжнародної консалтингової компанії Анастасія, зазначила: «Вже четвертий рік поспіль ми проводимо єдине в Україні масштабне дослідження ринку коворкінгів та гнучких просторів. Якщо раніше ми зосереджувалися лише на глибокому аналізі традиційної офісної нерухомості, то динамічне зростання сегменту гнучких просторів, який наразі вже займає близько 7% від загальної площі офісів, підтверджує необхідність його окремого дослідження. Сьогодні він вже формує власні тренди, стає все більш самостійним і потребує окремої професійної уваги та дискусій.  

Актуальність гнучких форматів підтверджується не лише глобальними змінами – переходом від власності до оренди та від капітальних витрат до операційних, – але й тим, що ринок коворкінгів в Україні майже повністю відновив довоєнні показники навіть в умовах невизначеності та викликів, пов'язаних з війною. У цих умовах гнучкі простори стають ефективним рішенням для компаній різного масштабу, включаючи навіть корпоративний, державний та публічний сектори.»

Про дослідження

У дослідженні взяли участь оператори коворкінгів та гнучких офісів з усієї країни, загальна площа яких складає 67 000 кв. м. Щодо географічної структури – вони розташовані в шести великих містах України: Києві, Львові, Тернополі, Хмельницькому, Івано-Франківську та Ужгороді.

Дослідження проходить у партнерстві Асоціації коворкінгів України з міжнародною консалтинговою компанією у сфері комерційної нерухомості CBRE Ukraine.  

 Від невеликого закинутого цегляного заводу до 25% ринку керамоблоку – озвучено історію бізнесу КЕРАТЕРМ 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Аналітика та інфографіка: CBRE Ukraine

Источник:
propertytimes
27 ноября 2024 г.
5957
Чи може бути оренда повноцінною альтернативою купівлі житла і що відбувається на ринку столиці...
26 ноября 2024 г.
7776
Загальна тенденція оренди житла в Україні свідчить про подорожчання оренди порівняно з літніми місяц...
25 ноября 2024 г.
6033
Найвищий показник - в Ужгороді (87%), найнижчий - у Харкові (21% зарплати)...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
15 января 2025 г.
5927
Аналітики українського маркетплейсу нерухомості, проаналізували ціни на квадратний метр жи...
15 января 2025 г.
3061
Регламент (ЄС) 2024/3110 замінить чинний Регламент (ЄС) № 305/2011. Основні зміни спрямовані на гарм...
13 января 2025 г.
3912
Нововведення дозволить запобігти незаконним забудовам, спростить відведення ділянок та забезпечить а...
Вчера
728
Читайте, почему важны безопасные обратные ссылки и какие основные подходы к их созданию...
20 декабря 2024 г.
1914
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2486
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
10 декабря 2024 г.
1660
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2881
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
525
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!